Skocz do zawartości

Robot domownik.


Pomocna odpowiedź

A pochwal się tytułami!

Jeszcze raz wielkie gratulacje - robot jest genialny.

Mam pytanko - czemu na wyświetlaczu się pojawia wnidows xp? Nie mów, że wrzuciłeś na atmege windowsa. 😃

To pulpit zdalny, czy inne coś?

Link do komentarza
Share on other sites

A racja nie zwróciłem uwagi, że się nie rusza obrazek.

A na zawody line follower z duży, nie?

Szkoda, bo przy 1m/s może dałoby się coś zwojować.

Link do komentarza
Share on other sites

Mógłbyś opisać w jaki sposób wybierane są dane "akustyczne wypowiedzi robota" z karty SD i przesyłane w odpowiednim momencie w postaci analogowej do wzmacniacza akustycznego ? Tzn. chodzi mi o sposób w jaki jest to zrealizowane, bo wiadomo, że na samej atmedze32 wygenerowanie takiego sygnału jest niemożliwe.

pozdrawiam.

ps. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej konstrukcji, życzę powodzenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mógłbyś opisać w jaki sposób wybierane są dane "akustyczne wypowiedzi robota" z karty SD i przesyłane w odpowiednim momencie w postaci analogowej do wzmacniacza akustycznego ?

Dane na karcie zapisane są jako *.wav (8bit, 8000Hz).

W programie otwieram plik.

Z ww. częstotliwością pobieram dane z karty (z pliku) i wpisuję je do PWM.

Wejście wzmacniacza podpięte jest pod wyjście PWM procka.

Link do komentarza
Share on other sites

Nareszcie jakiś interesujący robot !! Jak ja bym miał czas i części to bym złożył robota który strzela z kulek do sztucznego pistoletu:) By było można jeszcze zaprogamować że robot chodzi włsnymi drogami i można strzelać się z asg:) Za taki projekt to firmy na pewno by się biły:)

Link do komentarza
Share on other sites

Ekstra robocik.

Młodszy brat Johnego5 😉

Być może kiedyś sam spróbuję coś podobnego zbudować, choć muszę przyznać, że tak jak u Was, tak i u mnie po obejrzeniu filmu z jego udziałem podobny pomysł wpadł kiedyś do głowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Świetny robocik 😃 Jednak narazie te jego ręce (ręka... kalekę robisz?🙁 ) są średnio przydatne chyba ? nie widzę dokładnie ale chyba nie sięga nawet poza swój przód (jakby dojechał do ściany to ręką dotknie jej ?) xd

Ale i tak niezła konstrukcja. i Bardzo starannie wykonana ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Witam po baaardzo długiej przerwie 😃

Właśnie minęło dwa lata od momentu założenia tematu, więc odkopuję 😉

Niestety budowa domu tak absorbuje, że na nic nie było czasu i robocik musiał swoje odczekać.

Niedługo wstawię robota do części forum poświęconej projektom skończonym, ponieważ do takiego etapu właśnie się zbliżamy.

Link do komentarza
Share on other sites

miałbym do ciebie małą prośbę mógłbyś podrzucić kawałek kodu do odczytywanie dźwięku z karty i odtwarzania go.

Sam już próbowałem bez żadnego skutku raz udało mi się coś tam napisać ze mniej więcej przypominało to dźwięk ale awaria hdd skutecznie mi to zepsuła. Byłbym bardzo wdzięczy

Link do komentarza
Share on other sites

I stało się! Po prawie pięciu latach 🤣 robot został powiedzmy skończony 😅 .

Na łamach Elektroniki dla Wszystkich w marcu ukaże się pierwsza część artykułu odnośnie mojego robota. Zapraszam do lektury.

Po drugiej części uzupełnię wpis na forum i przeniesiemy w końcu posta do części "projekty skończone" 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.