Skocz do zawartości

Line Follower


skovv

Pomocna odpowiedź

Gdybyś jednak chciał robić linefollowera, to tu masz instrukcję montażu zestawu Ambitny Albert z mojego sklepu. Myślę, że dość dobrze opisuje zasadę działania tego typu układów. Gdybyś chciał kupić taki zestaw, nowa dostawa będzie za jakiś tydzień 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Popatrz uważnie na schemat.

(lewy górny róg)

Ja wiem że to jest fototranzystor ale czy te wygięte kresiki i strzałki oznaczają że trzeba go jakoś specjalnie zamontować czy coś? chyba nie?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

skovv, kolego chcesz chyba pożegnać się z naszym forum. Doucz się podstaw o elementach i ich oznaczeniach i wtedy wróć do nas. Ten temat już dawno powinien zaliczyć kosz bo nie masz nawet elementarnych podstaw czegokolwiek.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem o co dokładnie Ci chodzi, ale jeżeli chodzi o budowę symbolu fototranzystora, to składa się on z kreski poziomej bądź pionowej, dwóch kresek ukośnych i szczałki oznaczającej emiter fototranzystora.

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre, Ok 😋

paweł, dzięki za informację 🙂

[ Dodano: 11-03-2011, 16:28 ]

Jeszcze tylko jeeeedno maleeeńkie pytanko: Czy fototranzystory mogą być takie: [LISPOL] FOTOTRANZYSTOR LTR4206E 3mm __ 3szt ( bo u mnie w mieście nie ma tego co potrzeba więc kupuje na allegro, a jeśli te by pasowały to kupiłbym wszystko u jednego gościa )??

Link do komentarza
Share on other sites

Te są na podczerwień, potrzeba bardzo silnego źródła światła...a z resztą - to wszystko już było omawiane szczegółowo w moim arcie. Ogarnij się i zacznij trochę samemu szukać informacji!

:arrow: [Zdjęcie nr 4] Dwa fototranzystory 5mm w przeźroczystej obudowie dostępne np. w sklepie AVT w cenie 1zł/1 sztukę. Przeźroczysta obudowa sugeruje działanie w paśmie światła widzialnego (np. latarka). Można zastosować fototranzystory w czarnych/granatowych obudowach, ale wówczas robot będzie czulszy na światło z diody IR (świecącej w paśmie podczerwieni). 
Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.