Skocz do zawartości

Problem z fragmentem kodu do podciągania TSOP'a


rybazmarsa88

Pomocna odpowiedź

0b11111111- zapis binarny

0xFF - zapis szesnastkowy

Dla 0b00110010

IMG_4e621aaa66d8f9143.jpg

Przy takim układzie przy pinach skonfigurowanych jako wejście (za pomocą rejestru DDRD). Wewnętrzne rezystory podciągające (Pull-up) będziesz miał na liniach (pinach) 1, 4, 5 Portu D.

Jeżeli linie będą jako skonfigurowane jako wyście, na pinach 1, 4, 5 Portu D będzie ustawiony stan wysoki.

Zapis PORTD |= 0b00110010 Jest równoznaczny za zapisem

PORTD |=  (1<<1);
PORTD |=  (1<<4);
PORTD |=  (1<<5);

Co jest bardziej czytelne jak wspomniał Treker.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

http://www.pg.gda.pl/~zbczaja/pdf/atmega16mmr.pdf strona 13.. i co? i nic.. nadal nie wiem skąd te 0b na poczatku i za co odpowiadają kolejne bity;/

Drogi kolego. Dopóki nie zrozumiesz, że nie wiesz KOMPLETNIE nic, dopóty będziesz stał w miejscu.

KOMPLETNIE nie znasz podstaw, i chcesz abyśmy nauczyli Ciebie WSZYSTKIEGO.

Panowie, koledzy FORBOT-owcy.

Istnieje pewna granica przy której nie należy pomagać. Ta granica w tym przypadku jest bardzo wyraźna. Wyręczając autora z czytania książek, kursów internetowych, datasheetów, itd. robicie mu krzywdę, bo niczego się nie nauczy, i będzie z każdą pierdółką, przecinkiem czy znakiem <<, zakładał nowy temat na forum.

Nie dawajcie mu ryby. Dajcie wędkę i powiedzcie jak łowić.

Do autora:

Wędki dostałeś powyżej. Teraz czas, abyś zaczął je czytać ze zrozumieniem

Ponowię także propozycję: Kup sobie książkę, a od razu ruszysz do przodu.

Link do komentarza
Share on other sites

Żeby nie zakładać nowego tematu. Mam problem z odbiornikiem tsop4136. Tsop podciągnięty jest przez wewnętrzny rezystor pull-up w attiny13. W programie prosty if gdy jest stan niski na wyjściu odbiornika zapala diodę. Po wysłaniu sygnału z pilota (RC5) nie ma żadnej reakcji. Mierząc miernikiem napięcie się nie zmienia dioda tez się nie zapala. Przetestowany na dwóch egzemplarzach tsopa. Gdy ręcznie zewrę wyjścię tsopa do masy dioda się zapala więc to nie jest wina procesora ani programu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tylko po co chcesz podciągać TSOP4136 ? skoro ma w sobie pull-upa.

IMG_4e6248e2d1d8d8123.jpg

Mierząc miernikiem napięcie się nie zmienia dioda tez się nie zapala.

Miernik na wyjściu TSOPa to kiepski pomysł ponieważ, mierzy ci on wartość średnią, z drugiej strony przebiegi na wyjściu czujnika są dla niego zwyczajnie za szybkie, nawet dobre mierniki nie robią więcej niż 2,5 pomiaru/sek. Jedynie podpięcie się do oscyloskopu, pozwoliło by stwierdzić czy faktycznie masz tam jakieś przebiegi.

Link do komentarza
Share on other sites

użytkownikowi SAILO dziękuje bardzo ponieważ zrozumiałem WSZYSTKO!!! i teraz wszystko jest dla mnie jasne! a ty drogi dundlecośtam idź zjedz banana;/ takich jak Ty na forach jest setki więc oszczędź innym.. ktoś potrzebuje nagle pomocy, a Ty mi kazesz się uczyć języka od nowa:||

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Obrażanie doświadczonych użytkowników, którzy służą swoją pomocą nie jest najlepszym postępowaniem. Następnym razem radze zastanowić się co i do kogo się pisze.

[ Dodano: 04-09-2011, 09:05 ]

służą pomocą..? ok dzieki, nie zauważyłem.

Link do komentarza
Share on other sites

Armir idiotyczne pytanie, ale czy próbowałeś z innymi częstotliwościami? Może w sklepie jakaś "kompetentna" osoba pomyliła woreczki i dała może 38 albo 56kHz. Daj katalogowy filtr RC na zasilanie i sprawdź czy ten czujnik w ogóle prąd pobiera. Jest jeszcze jedna możliwość, że źle go podłączasz (pomiary napięć powinny to wykluczyć).

Link do komentarza
Share on other sites

Tsop w dokumentacji ma podany zakres od 2.7 do 5.5 ale w praktyce nie chcę pracować na 3.3v. Po zasileniu z 5v pracuje.

Hmm, ja w dokumentacji widzę zakres 4,5-5,5V (TSOP4136). Z tego co się orientuję to przy 3,3V pracują inne TSOPy. Muszę poszukać danych mojego.

Zgadza się, moje pracują od 2,7V - TSOP34836.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.