Skocz do zawartości
bulibulibu

[Konkurs] Sumo Challenge 2011

Pomocna odpowiedź

Devil - 0:08 (0 dotknięć)

grabo, powiedz że masz jakieś filmiki 🙂

[ Dodano: 06-11-2011, 11:07 ]

Gratulacje dla wszystkich uczestników, a jednocześnie zgłaszam błąd. Zaraz po kliknięciu pojawiła się informacja, że post został przesunięty, i to dopiero za godzinę.

Z tego co widze tak się dzieje z każdym pierwszym postem na stronie w tym temacie.

Komentarz dodany przez: Treker

Ta belka dotyczy całego tematu, który został przesunięty do innego działu.

Na wstępie chciałbym bardzo podziękować organizatorom, a w szczególności Tomkowi Sudołowi za uwzględnianie naszych próśb, szczególnie na koniec zawodów, kiedy mieliśmy problem logistyczny z powrotem. Czasem tak niewiele trzeba, aby komuś pomóc.

To co znajdujemy również bardzo pozytywnie, to organizacja przy ringach sumo. Odgrodzenie ringów od widzów słupkami bardzo dobrze się sprawiło, nie było problemów z czujnikami i żadnych powodów do narzekań.

Co prawda w konkurencji MM jestem w zasadzie tylko widzem, ale przyznaje, że labirynt był wykonany również bardzo zacnie 🙂.

Ogólnie widać było elastyczność i zaangażowanie organizatorów, aby każdy był zadowolony. Atmosfera na poziomie 🙂 Pierwsze pozdro dla Opolan i fabryki snów....ykhy... robotów 🙂

Troszkę ponarzekam na harmonogram. Rozumiem, że byliście zobligowani do zapewnienia ciągłości atrakcji przez cały dzień co od razu było widać w harmonogramie. Ale z drugiej strony wyglądało to niestety tak, że w naszym MS przyjeżdżając na 10 czekaliśmy prawie 4h na walki eliminacyjne (było ich 4 w naszej grupie w związku z frekwencją), po 1-1,5h wszystkie walki się skończyły i czekaliśmy aż do 20 na półfinały. W tym samym przedziale czasowym odbywa się RA przy 50-60 robotach MS.

Co do poziomu:

- w lfach- nadal "turbinowo"-wysoki bez zmian

- LFE - zaskoczyła mnie problematyczność omijania cegły, gdzie moim zdaniem algorytmy mają spore niedoróbki.

- standard sumo- nie tylko moim zdaniem poziom spada i to wyraźnie. Od choćby w tym samym miejscu 2 lata temu walki były o wiele lepsze. Cedron i Czesio same wyjeżdżały z ringu...

- minisumo- jak na tyle robotów nienajgorszy. Dzięki GROMowi trochę tych walk można było zobaczyć. Żałuję, że Bobby i farnell's warrior nie dojechały, bo liczyłem na bitwę w fazie pucharowej. W sumie to i tak była 😃.

Odniosę się do komentarzy GROM. Miny moje i Radka może i były ciekawe, ponieważ nie odpuszczamy sobie i każda walka jest dla nas ważna i cieszymy się z wygranej, tym bardziej jeżeli nie ma wyraźnej przewagi. Co do farta Adrian....to wg. ciebie mamy więcej szczęścia niż rozumu, skoro tak od Krakowa nam się FARCI. Szczęście się przydaje, i nie mówię, że CZASEM go trochę mamy, ale za nim stoi wiele godzin testów robota w ringu i zaprawa w boju- a tego o waszej fabryce robotów powiedzieć nie można (jesteśmy kwita 😋). Trzymam was za słowo, że na RA2011 przywieziecie całą drużynę piłkarską.

Podsumowując, Slayer nie został wysłany na rente 😋, dostaje pare dni oddechu i powrót do zwiększania formy na Wrocław.

Jak znajdę chwile prześle jakieś zdjęcia i powrzucam filmiki na nasz kanał na YT.

Dorzucam kilka filmików LF / LF z przeszkodami, z góry przepraszam za jakość dźwięku, ścieżki zostaną niedługo podmienione. Posiada ktoś może jeszcze jakieś zdjęcia z zawodów, ponieważ trochę zabrakło nam czasu 😋 ?

• Lubię! 1

Ja próbuję odtworzyć środkowy filmik prawej kolumny, to się wyświetla, że jest on duplikatem wysłanego wcześniej wideo i się nie wyświetla.

Już chyba poprawione 🙂

Ma ktoś jakieś zdjęcia lub filmiki z MM?

Ogólnie co taka cisza po zawodach 🙂?

@Treker Cisza, bo wydaje mi się, że trochę jednak małe te zawody były. Brakowało uczestników, przynajmniej w kategorii minisumo. Reszty nawet nie obserwowałem, bo siedzieliśmy w dziale technicznym cały czas czekając na finały ^_^

Jak zbiorę od hungrydevila wszystkie zdjęcia to wrzucę je na upload.

Nie, niczego nie ma. Spróbuj raz jeszcze może w mniejszych paczkach 🙂

Tak na szybko wrzuciłem też walki fazy pucharowej z minisumo:

Pierwszy udany przejazd Lizarda w LFE:

Hurricane'a mam niestety tylko same nieudane próby, więc nie wrzucam.

Jak znajdę chwile to powrzucam resztę z MS i udane przejazdy z LF.

W imieniu swoim i innych organizatorów dziękuję wszystkim za przybycie. Mam nadzieję, że będziecie mile je wspominać. Nic tak nie nagradza nieprzespanych nocy i nowych siwych włosów jak satysfakcja widzów i zawodników.

Co do labiryntu Micromouse - serdecznie dziękujemy Kołu Naukowemu Robomatic, organizatorom Robomaticonu. Słupki i wewnętrzne ścianki zostały w ostatniej chwili wypożyczone od nich, więc gratulacje należą się nie nam, tylko im, a w szczególności twórcy - Konradowi. Z pewnością wpadniemy 3. marca do Warszawy na wasze kolejne zawody! 🙂

Dzięki wszystkim za miłą atmosferę! Obiecuję, że w najbliższym czasie dorzucimy zdjęcia, filmiki i dokładniejszą relację z zawodów.

Zawody muszę przyznać, że niestety nie były duże, na mini sumo zjawiło się tylko 11 robotów (w czym 6 GROMowych 🙂, co szczególnie smutne, że zarejestrowało się ich 26. Ale ważna jest nie ilość, a jakość, a ta była wysoka 🙂

Barto, dzięki za wyróźnienie, zawsze staramy się zrobić wszystko by zawodnikom było jak najlepiej.

Wyniki z pamięci (ale to mam w miarę dobre:) :

Humanoid:

1. Quasimodon

2. Strusiek

3. Kulawy Kojot

Freestyle:

1. OmnIVOice

2. mat-bot

3. Anty Szuler

Micromouse:

1. Devil

2. myszak

3. The Rat

Mini sumo;

1. Slayer

2. Kiciuś GROM

3. Kraken GROM

Sumo:

1. Cedron

2. Mortos

3. Marianek

Line follower: (podam dokładniej, bo akurat mam "pod ręką". I w końcu bramki nam nie wysiadły - CUD 🙂 )

1. BlackNight 10,12

2. Lizard 10,18

3. Impact 10,5

4. HURRICANE 10,96

5. GreenNight 11,56

6. Zenon 3 13,44

7. Serdel 16,77

8. Jack 17,20

Line follower z przeszkodami:

1. Black Night

2. Hurricane

3. Lizard

(Impact wystąpił "poza konkursem")

Treker mam do ciebie jedno pytanie. Chodzi mi o fotorelacje. Czemu nie dodajesz ich do listy na bieżąco? Tak się je o wiele łatwiej odnajduje 😉

Świetna organizacja, dużo się działo, mili i wyrozumiali sędziowie, dużo smacznych pączków;), przyjemna muzyka. Pozostaje podziękować organizatorom za trud włożony w przygotowanie wspaniałych zawodów 🙂