Skocz do zawartości

[Konkurs] Sumo Challenge 2011


bulibulibu

Pomocna odpowiedź

Skoro każdy czymś się tak chwali, to ja pokażę może co prócz długopisów powinien otrzymać każdy zawodnik (mam nadzieje, że poczta nie zawiedzie). Sporo osób w ankiecie pisało, że dobrym gadżetem byłyby breloczki, więc mam nadzieję, że będą dobrze służyły. Aluminiowe, grawerowane laserowo - więc powinny sporo wytrzymać 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Oooo tak, otwieracz do piwa 😅 Nieodzowne narzędzie w każdym warsztacie elektronicznym 😅

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Chyba do Tymbarków 😋

__________

No oczywiście, dla niektórych jeszcze do Tymbarków 😋

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ile to ma wysokości? Gdzie dasz akku?

[ Dodano: 27-10-2011, 21:23 ]

No i bye bye Łódź

[ Dodano: 27-10-2011, 21:25 ]

Pierwsze podłaczenie i puf, wcześniej zadymiłem jeszcze STK500 (przeżył). Gdzieś przypuszczalnie walnąłem błąd, bo zrozumiałbym jakby podczas normalnej pracy mi spalilo ścieżkę, (bo były projektowane "na styk" w stosunku do prądów) ale nie że poszła bez obciążenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Walnę ją jeszcze przewodem w celu sprawdzenia czy są jakieś inne usterki, ale z niesprawną elektroniką na zawody się nie wybieram, a wątpię że zdążę zrobić nową do zawodów, musiałbym zarwać cały przyszły tydzień.

Link do komentarza
Share on other sites

Sprawdziłem miernikiem i mam gdzieś zwarcie w zasilaniu prosto z akkusa, po prostu zwiera mi +7,4V do masy 😐 Nie wiem gdzie może być usterka, jutro rozlutuję te zapaćkane diody bo tam podejrzewam błąd.

Wiec Bobby masz rację, u mnie przyczyna i efekt są takie same.

Link do komentarza
Share on other sites

@KD93 ze 3,5cm aku w ramie. nie łam się nam w Krakowie płytka 2 razy się zjarała podczas zawodów przynajmniej było co robić🙂

aby zmobilizować co niektórych foteczka części tego co do tej pory udało się nam zrobić.

z tego co mi chłopaki melduję to nasze ekipa jedzie po kilkanaście godz. dziennie z koksem aby się wyrobić😃 ja mam za sobą 19H stania przy maszynie więc mocna kawa albo jeszcze co mocniejszego i ogień!!

Link do komentarza
Share on other sites

To się już normalnie zrobił mega worklogo-offtop:P. Ale przyznaje że nieźle zasuwacie także chyle czoła 🙂. Żeby nie było to Slayer też jest w pitstopie 🙂 ale nie 19/24 h

Co mnie bardzo dziwi- to, że tak doświadczeni robotycy nie umieszczają podstawowych zabezpieczeń nadprądowych w elektronice, żeby właśnie uniknąć wydymień. Zgoda- bezpiecznik 5x20 trzeba byłoby już uwzględnić w fazie projektowania, bo jest zbyt duży żeby go po prostu gdzieś jakoś upchnąć. Ale ze spokojem można kupić bezpieczniki SMD albo też zwykłe samochodowe (bez złącza, lutowanie do bezpiecznika). Każda z tych opcji jest o niebo lepsza niż zaoszczędzenie trochę objętości w robocie kosztem kompletnego braku zabezpieczeń i naprawy płytek !

@ KD93 czemu nie pocynowałeś ścieżek? Poza tym pierwszy start elektroniki i stabilizatorów warto robić z zasilacza z ograniczeniami.

@hungrydevil- no w końcu jest w porządku włącznik 😃 (w Bogusiu). Pochwal się- po co tobie 2 6 pozycyjne DIP-switche. Tzn ja się mogę domyślać, ale może autor się wypowie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.