Skocz do zawartości

[Konkurs] Sumo Challenge 2011


bulibulibu

Pomocna odpowiedź

@ KD93 czemu nie pocynowałeś ścieżek?

Bo iż otóż ponieważ albowiem mogę cynować tylko kolbą, przez co warstwa cyny jest gruba, co wręcz utrudniłoby mi wiercenie i montaż. Tam gdzie "rozlałem" cynę odciągałem ja plecionką i było pocynowane. Teraz spróbuję pocynować całą płytkę plecionką. Jednak przy tym zwarciu co było to całe szczęście że ścieżka szybko poszła bo załatwiłbym akku.

Co do bezpieczników, pomyśl. Ścieżka znosi pewne natężenie prądu, żeby zamontować bezpiecznik musiałbym uwzględnić całkowite zużycie prądu robota, czyli razem z silnikami przy zatrzymaniu, myślę że około 3A (bo jak będzie mniej to bezpiecznik może pójść przy normalnej walce). Jak walnę zwarcie na ścieżce szerokości 1mm, a obok będzie bezpiecznik 3A, to co pójdzie pierwsze? A montaż bezpieczników na kliku ścieżkach to jest już utrudnienie, w dodatku nie w każdym sklepie są dostępne bezpieczniki SMD, musiałbym je ściągać z TME.

Link do komentarza
Share on other sites

piotreks-89, wiem jak się cynuje 😉 Cynowałem dotychczas większość płytek

IMG_4cd9b17f928505908.jpg

Natomiast przy tej operowanie grotem miedzy pocynowanymi ścieżkami obok mostka powodowało by tylko co nagrzewanie niechcianych lutów i w efekcie rozlutowanie polutowanych wcześniej części.

Po prostu wygodniej mi było przy montażu, a żadna ilość cyny nie wystarczy jeśli zewrzesz pady z diod na długości 3mm. Zrobiłem błąd przy projektowaniu, nie zwróciłem na niego uwagi po wytrawieniu, po polutowaniu nie było go widać i całe szczęście że ścieżka szybko poszła, bo ocalały dzięki temu części.

Ścieżki były projektowane tak, żeby wytrzymywały prąd jaki ma przez nie płynąć w warunkach normalnej pracy (w tym przy zatrzymaniu) bez cynowania.

Koniec OFFtopa, nowa płytka się trawi, w poniedziałek będzie gotowa do uruchomienia.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Barto

Dip switche są do wyłączania diod. Widocznych z resztą obok. 🙂

Po dzisiejszym spotkaniu jesteśmy pełni nadziei, a nawet więcej na sukces w Łodzi. Czas pokaże ^_^ "Żelazka" ogólnie powinny dawać radę 😃 Jednak ja najbardziej boję się Krakena z naszej ekipy ;] 100% gotowy i z ogromną siłą przepychania. Przesunąć ring dla niego to małe piwko...

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę szeroko zakrojone przygotowania 🙂 Życzę wszystkim udanych startów. Uruchomiłem już możliwość umieszczania zdjęć: http://fotorelacje.forbot.pl/uploader/

Liczę na kolejne, ciekawe fotorelacje. Mam nadzieje, że po zawodach zaprezentujecie swoje roboty na Forbocie 🙂? (Konkurs nadal trwa).

Link do komentarza
Share on other sites

nie wiem która to już noc z niedospaniem ale 4h snu to stanowczo za mało dla mnie:D gryfu już zdradził troszkę szczegółów 1-szego treningu GROM'u to i ja dodam coś od siebie jako pierwsi na świecie skonstruowaliśmy roboty napędzane nisko oktanowym paliwem niestety okazały się zbyt paliwo żerne i ze względów ekonomicznych powróciliśmy do li-pol'i :Dmłahaha a tak na poważnie to 6 robotów jest teoretycznie jezdnych i po pierwszych testach:)

@Treker wstępnie się zgłaszam na dostarczenie fotek (lecz bardzo możliwe, że nie będzie czasu aby je porobić🙂

@KD93 mam dla ciebie specjalną niespodzianką w przygotowaniach jeśli by się niefartownie zdarzyło, że na turnieju nie będziemy mieli okazji starcia to mam nadzieje, iż dasz mi satysfakcje małego starcia naszych robotów poza zawodami na tych samych zasadach co turniejowe np. do 3pkt. lub podobnych??

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.