Skocz do zawartości

[Konkurs] Sumo Challenge 2011


bulibulibu

Pomocna odpowiedź

Ps. Może już trochę za późno, ale co wy na to, żeby na kolejnych zawodach zrobic streaming video z zawodów na żywo. Choćby ze statycznie ustawnej kamerki? Ja z chęcią bym patrzył co dzieje się na zawodach w innych miastach, pewnie inni też. 😋

Były już takie propozycje z mojej strony, jednak niestety większość organizatorów nie miała takiej możliwości technicznych i w pewnym momencie dałem sobie z tym spokój. Dobre byłyby chociaż same live wyniki, ale o to też ciężko ostatnio.

Link do komentarza
Share on other sites

I po zawodach. Gratulacje wszystkim wygranym. Dziękuję bardzo za pomoc w szczególności fishowi. Nie podobało mi się że w zawodach wzięło tak mało robotów. Nie podobało mi się podejście firmy wobit do zawodników. Jeden z robotów miał uszkodzony czujnik co doprowadziło do ciągłego zjeżdżania go z ringu. To był pojedynek na program a nie na siłę robot. I to by chyba było z zastrzeżeń.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie byłem na zawodach, ale z moich informacji wynika, że:

- w FTL wygrał robot Ownya i Sailo (nie wiem jak ftl z przeszkodami)

- w MM wygrał robota użytkownika Grabo, z bardzo ładnym czasem i jako jedyna mysz, jego nie była wallfollowerem

Tak jak mówię są to zebrane informacje, i mogą być błędne. Trzeba poczekać na sprawozdanie kogoś kto tam był 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zawody uważam za bardzo udane pod względem organizacyjnym, wielki plus dla organizatorów, którzy włożyli naprawdę dużo pracy w przygotowanie całej imprezy. Przyjazna atmosfera, zarówno wśród zawodników jak i w kontakcie z organizatorami. Konkurencje rozgrywane zgodnie z harmonogramem i większość odbywała się bez zbędnego zamieszania co przy tak dużej liczbie odwiedzających jest nie lada wyczynem 🙂

Gratuluję wszystkim zwycięzcom i dziękuję Armirowi za pomoc w użyczeniu niezbędnego sprzętu do naszych przeróbek 🙂

Mam nadzieję, że impreza będzie kontynuowana w przyszłości, bo zawody w takim miejscu mają swój niepowtarzalny klimat 😉

Jutro zamieszczę filmiki z przejazdów finałowych konkurencji LF/LF z przeszkodami.

Link do komentarza
Share on other sites

wyniki M.S.

I Slayer (fart:D)

II KiciuŚ "GROM"

III Kraken "GROM"

wielkie dzięki dla organizatorów za trud włożony w organizacje, dla przeciwników za walkę fair play oraz miłą atmosferę.

nie było wifi więc jutro cosik zapodam lecz za wiele tego nie będzie.

@pawcio0928 racja frekwencja marna kilka niedociągnięć też było ale pączki za to pyszniutkie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

W eliminacjach: Chyba pierwsza walka zawodów. Do ringu podchodzą Kiciuś i Slayer. Ten pierwszy kończy ciąg nieprzegranych walk Slayer'a od zawodów w Krakowie wynikiem 2:0. Mina Bartka i Radka - bezcenna 🙂

W sumie poszło nam świetnie. Kiciuś i Kraken wyszli bez przegranych z grup. A za nami była nieprzespana noc i każdy miał przekrwione oczy. Z obiecanych 9 robotów udało się wystawić 6 co i tak było niezłym wynikiem po cyrkach z elektroniką jakie mieliśmy w nocy ^_^

Ogólnie oprócz pączków to ja bym miał sporo do zarzucenia organizatorom, ale nie będę pisał. Atmosfera była fajna.

Finały mini sumo też były ciekawe. Udało się Kiciusiowi uszkodzić Silvera po chyba 2 minutowej przepychance (jeden silnik przestał się kręcić). Ogólnie Silver nas zaskoczył. Mimo około 300 gram wagi ciężko było go pokonać. Walka o 1 miejsce była emocjonująca. Nie wiem kto się bardziej denerwował: nasza grupa GROM czy Bartek z Radkiem 😃

Gratulacje dla wszystkich. Niestety nie udało się jeszcze pokonać Slayer'a, ale już nie wiele brakowało ^_^ Powodzenia na następnych zawodach!

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę, że powoli przesyłane są fotorelacje, jednak chciałbym Was zwrócić uwagę na wielkości plików jakie wysyłacie. Szkoda przesyłać pliki po ponad 5Mb, spokojnie można je zmniejszyć do jakiś 1024px - więcej do galerii i tak nie będzie potrzebne. Szkoda Waszego czasu na przesyłanie tak ogromnych rzeczy. Przykładowo ktoś przesłał właśnie galerię, która waży ponad 70Mb, a po zmniejszeniu zdjęć wszystko łącznie ma 3,3Mb 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Były to moje pierwsze zawody, więc nie mam porównania, ale podobało mi się 🙂 Atmosfera w strefie serwisowej super, można było w końcu poznać osobiście niektóre osoby z forum 😉 Co do samej konkurencji MicroMouse: pewną niedogodnością była odległość od labiryntu do strefy serwisowej, więc poprawki w sofcie wiązały się z małą przechadzką. Wykonanie labiryntu było na wysokim poziomie, do ścianek nie można było mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń, metalowe słupki też nie były problemem, jednak brak odgrodzenia linką od publiczności niekiedy utrudniał złapanie myszy 🙂

Najlepsze czasy poszczególnych robotów (z wliczoną karą za dotknięcia):

The RAT - 1:41 (9 dotknięć)

Myszak - 1:01 (2 dotknięcia)

Devil - 0:08 (0 dotknięć)

Ponowne gratulacje dla wszystkich zwycięzców oraz podziękowania dla organizatorów!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.