Skocz do zawartości

Klasyfikacja konstruktorów 2011/2012


Treker

Pomocna odpowiedź

dondu, tyle że nie możesz porównywać robotyki do żeglarstwa. Tu się różni kompletnie wszystko, nie będę wymieniał. Poza tym nie zgodzę się z tobą, że pokonanie 50 uczestników musi być ważniejsze niż pokonanie 15 - zależy, jak dobre jest te 15 czy 50 robotów, bo jak z tych 50 robotów 45 jest konarowej konstrukcji albo same wypadają z dohyo, a w tych 15 będą Jeżyki, Slayery i inne Minikoksy, to nie można stwierdzić że pokonanie 50 robotów jest bardziej wartościowe.

Tez uprawiam sport, też jest odmienny regulamin, odmienny od tego w żeglarstwie a też się sprawdza 😉 Niekoniecznie tylko jeden schemat jest dobry.

Link do komentarza
Share on other sites

Poza tym nie zgodzę się z tobą, że pokonanie 50 uczestników musi być ważniejsze niż pokonanie 15 - zależy, jak dobre jest te 15 czy 50 robotów, bo jak z tych 50 robotów 45 jest konarowej ...

Wymyślając hipotetyczną sytuację, można obalić każdy regulamin, także ten w którego kierunku idziecie. Nigdy nie będzie tak, że na imprezie gdzie będzie 50 zawodników, pojawią się prawie tylko roboty Konaru.

Przypominam, że aktualnie mówimy tylko do sytuacji, gdy jest remis między zawodnikami w końcowej klasyfikacji rankingu, co podkreślałem wytłuszczonym tekstem.

Tez uprawiam sport, też jest odmienny regulamin, odmienny od tego w żeglarstwie a też się sprawdza 😉 Niekoniecznie tylko jeden schemat jest dobry.

Zdradź jaki i pokaż zasady tworzenia rankingu.

I poszukaj innych jak tenis, szachy, skoki narciarskie, itd. - wszędzie są imprezy główne, które dają więcej punktów do rankingu niż inne.

Ale jak już napisałem wcześniej, nie przekonam Was, że warto starać się zwiększać poziom więc kończę argumentowanie 🙂

EDIT:

... tak jest w tenisie:

http://www.pzt.pl/images/regulaminy/Regulaminy-turniejowe-2012.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

I poszukaj innych jak tenis

O, właśnie, grałem i byłem w 50 w Polsce. Wiesz ile jest turniejów w trakcie roku? MASA. Nie trzeba wyjeżdżać dalej niż 100km żeby grać prawie co tydzień. Liczą się punkty z 6 najlepszych turniejów. Są klasy turniejów, za jedne jest więcej punktów, za inne mniej, dostaje się punkty za przejście kolejnych rund. Jest kilka turniejów rangi tzw. OTK (Ogólnopolski turniej klasyfikacyjny), to są na przykład te lepiej punktowane. Dlatego nie ma co porównywać rankingu tenisa z robotyką.

Zdradź jaki i pokaż zasady tworzenia rankingu.

Taniec towarzyski. Też, w zasięgu 200km co tydzień można pojechać na turniej. Tu jest podział na klasy (od najsłabszej: E,D,C,B,A,S), do zdobycia każdej klasy potrzeba pewną ilość punktów i miejsc na pudle, gdzie miejsca liczą się gdy startuje minimum 5 par. Za start 5pkt, za każdą pokonaną parę 1pkt, za 3,2,1 miejsce bonus 5,10,15pkt. Dla przykładu ja mam klasę B, muszę zdobyć 8 "pudeł" i bodajże 250pkt , mało kto się martwi o punkty bo przy zdobywaniu 8 "pudeł" zawsze się je nabija. Co klasę liczba potrzebnych pudeł i punktów się zwiększa. Są z tego co wiem 2 turnieje na których punkty liczą się podwójnie (co g.. daje bo i tak trzeba pudła zdobyć), na jednym (i to nie są mistrzostwa Polski) za pudło a niekiedy miejsce w finale (zależy od ilości par) dostaje się wyższą klasę z automatu. Skomplikowane, ale się sprawdza. Natomiast na pewno nie sprawdzi się w robotyce.

Jest zbyt mało imprez i za bardzo rozrzuconych, żeby kombinować z innymi formami rankingu. Jak widzisz sprawdza się żeglarstwo, tenis, taniec, pomimo że każdy regulamin jest odmienny. Czemu zatem ranking konstruktorów nie może być inny?

Link do komentarza
Share on other sites

Przeliczyłem na nowo klasyfikację, bardzo proszę bay każdy sprawdził swój wynik i w razie pomyłki odezwał się do mnie na PW. Szczególnie, przy drużynach z dużą ilością robotów mogło mi coś umknąć. Przypominam, że teraz liczy się tylko jeden, najlepszy robot z danych zawodów.

http://klasyfikacja.forbot.pl/

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

O, właśnie, grałem i byłem w 50 w Polsce ... Jest kilka turniejów rangi tzw. OTK (Ogólnopolski turniej klasyfikacyjny), to są na przykład te lepiej punktowane.

Zatanów się dlaczego tak jest ... by podnosić poziom.

Dlatego nie ma co porównywać rankingu tenisa z robotyką.

Wręcz przeciwnie - należy stosować sprawdzone rozwiązania (patrz tabelka powyżej dot tenisa) . To Wy tworzycie regulamin i jeżeli chcecie tworzyć regulamin nie promujący najlepszych konstruktorów, to macie do tego prawo 🙂

Są z tego co wiem 2 turnieje na których punkty liczą się podwójnie (co g.. daje bo i tak trzeba pudła zdobyć), na jednym (i to nie są mistrzostwa Polski) za pudło a niekiedy miejsce w finale (zależy od ilości par) dostaje się wyższą klasę z automatu. Skomplikowane, ale się sprawdza.

No to je stosujcie. Piszesz dokładnie o tym o czym ja.

Natomiast na pewno nie sprawdzi się w robotyce. Jest zbyt mało imprez i za bardzo rozrzuconych, żeby kombinować z innymi formami rankingu. ...

Nie masz racji, zobaczysz, że za rok czy dwa będziecie kompletnie zmieniać ranking i zbliżycie go do rozwiązań, o których piszę ja czy Ty. Zmusi Was do tego doświadczenie, które nabierzecie z czasem. Tylko czemu nie wzorować się od razu na stosowanych powszechnie rozwiązaniach?

Link do komentarza
Share on other sites

dondu, nie pojąłeś podstawowej rzeczy, którą starałem się przekazać.

http://www.pzt.pl/kalendarz/aktualny/4888

http://www.taniec.pl/view/callendar

https://www.forbot.pl/forum/events.php?mode=view&utm_source=header&utm_medium=Forbot&utm_content=link_menu&utm_campaign=header

Przelicz to sobie (zawody w PL). Dla robotyki właśnie trzeba wymyśleć odmienny regulamin.

Link do komentarza
Share on other sites

dondu, nie pojąłeś podstawowej rzeczy, którą starałem się przekazać.

Parafrazując ... nie pojąłeś że ciągle mówię o :

... przy remisie w końcowym rankingu, możesz wykorzystać wynik z RA jako decydujący między remisującymi 🙂

...

Mówimy o przypadku w którym jest remis.

...

Przypominam, że aktualnie mówimy tylko do sytuacji, gdy jest remis między zawodnikami w końcowej klasyfikacji rankingu, co podkreślałem wytłuszczonym tekstem.

...

... pomimo, że to wytłuszczałem.

Link do komentarza
Share on other sites

Przypominam wszystkim, którzy startowali w Łodzi oraz w Sosnowcu, że ciągle mogą zgłaszać swoje wyniki. Z powodu tych wszystkich regulacji i startu klasyfikacji prawdopodobnie wydłużę wyjątkowo premiowany termin na opis własnego robota.

Na dniach przepiszę od nowa regulamin i zaktualizuję teksty na stronie klasyfikacji.

Mam nadzieje, że po zawodach we Wrocławiu pojawi się więcej uczestników, postaram się namówić do tego jak najwięcej osób 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@dondu popieram Cię taż chciałem przeforsować na początku gotowy regulamin z PB bo się sprawdza lecz podejście Treker'a jest inne ma on też swoje racje które mam nadzieje, że okażą się trafne.

Skora tak ma być niech i będzie jeśli ktoś jest dobry to i tak powinien wyjść na swoje.

@Treker GROM 42pkt. w MS i pytanie ile rekordów wchodzi do generalki? i zrób tabelkę taką aby było widać kto ile pkt. zdobył na danych zawodach bo sam się pogubisz w tym za 6miesiecy.

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker GROM 42pkt. w MS

Możesz to rozpisać na nazwe robota i miejsce na zawodach? Z góry dzięki.

i zrób tabelkę taką aby było widać kto ile pkt. zdobył na danych zawodach bo sam się pogubisz w tym za 6miesiecy.

To wszystko siedzi już w bazie danych tak jak trzeba, na stronie rankingu nie wyciągam jeszcze wszystkich rekordów - do RA będzie działało jak należy.

Treker'a jest inne ma on też swoje racje które mam nadzieje, że okażą się trafne.

Dzięki za zaufanie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@dondu popieram Cię taż chciałem przeforsować na początku gotowy regulamin z PB bo się sprawdza lecz podejście Treker'a jest inne ma on też swoje racje które mam nadzieje, że okażą się trafne.

Zgadzam się i już od paru dni nie przekonuję co do całości rankingu, a jedynie dzisiaj do przypadku remisu w klasyfikacji końcowej rankingu.

Ale Treker chce inaczej więc oczywiście szanuję decyzję.

Ważne, żeby był zapis rozstrzygający remis, a takowy Treker zamieści.

I także mam nadzieję, że jednak Treker ma rację, a moje wróżby zmiany rankingu w przyszłości okażą się nietrafione, czego serdecznie życzę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

W ramach formalności.

Nowy, poprawiony regulamin zostanie opublikowany na pewno przed RA i tak na prawdę dopiero wtedy wystartuje na dobre liga (chociażby przez możliwości zainteresowania większej ilości konstruktorów).

Z tego powodu wyjątkowo przedłużam możliwość premiowego opisania robota do 2 tygodni po RA - premie zostaną również przyznane, za roboty startujące w Łodzi i Sosnowcu - tak, aby wszyscy mieli równe szanse. Przyznając punktacje będzie liczył się najlepszy wynik robota (a nie tylko pierwszy).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.