Skocz do zawartości

Klasyfikacja konstruktorów 2011/2012


Treker

Pomocna odpowiedź

a gdy będę chciał zgłaszać zawody o zasięgu ogólnokrajowym w tarnowie opolskim w gimnazjum a za miesiąc w namysłowie a za miesiąc w żórawinie itd. i będzie te 15robotów to co z dyskryminujesz mnie i zabronisz?? bo gimnazja się na pewno zgodzą dla nich to atrakcja nie zdziwię się jeśli mi za to nawet zapłacą😃 Gryf już teraz jeździ po szkołach i prowadzi zajęcia dydaktyczne:D

Link do komentarza
Share on other sites

hungrydevil, a jakbym przyjechał do Sosnowca z cegłą i wystawił ją w kategorii sumo to powinienem dostać punkty? W końcu zająłbym 3 miejsce... Chyba nie ma sensu już tak kręcić, bo wiadomo o co chodzi, równie dobrze zaraz możesz powiedzieć, że organizujesz ogólnopolskie zawody na uczelni tylko, że za 15 minut...

Link do komentarza
Share on other sites

Gryf już teraz jeździ po szkołach i prowadzi zajęcia dydaktyczne:D

He he he 😃 No coś w tym stylu ^_^

Ja bym dał na SUMO minimum 5 robotów, a na minisumo min 10 robotów, żeby zawody były liczone do klasyfikacji.

Link do komentarza
Share on other sites

w poprzednim temacie tak ci napisałem i nadal tak myślę

"Wysłany: 11-11-2011, 20:46

jak nie zrobisz to wszystkim nie dogodzisz a zasady musisz ustalić tak aby zadowolić większość."

ja staram pokazać Ci luki twego regulaminu a wydaje mi się, że ty się z tego powodu denerwujesz:D mi nie przeszkadza to, że zmieniasz zasady tylko to, że chyba nie do końca wszystko jest w nich przemyślane. co do MS to limit powinien być wysoki ja bym się pokusił nawet o 15szt.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

a gdy będę chciał zgłaszać zawody o zasięgu ogólnokrajowym w tarnowie opolskim w gimnazjum a za miesiąc w namysłowie a za miesiąc w żórawinie itd. i będzie te 15robotów to co z dyskryminujesz mnie i zabronisz??

Nie, jeśli je ogłosisz odpowiednio wcześnie i dobrze zorganizujesz, to pewnie przyjadą inni zawodnicy, w każdym razie ja chętnie. Jeśli je zorganizujesz źle, to uzyskasz tylko negatywne opinie wśród robotyków w całej Polsce. Proste, sprawiedliwe, logiczne.

Ja bym ustalił 4 roboty w sumo (czyli wszystkie liczone punktami) i 8 albo nawet 10 w minisumo. 5 w minisumo to stanowczo za mało.

15 sztuk minisumo wykluczy imprezy takie jak Rybnik, bardzo porządne zawody z kilkuletnią tradycją, Sosnowiec, nie wiem jak Gdańsk, były chyba jeszcze zawody Leś-Tech kiedyś zorganizowane, nie sądzę żeby tam też się stawiło 15 robotów. Co pozostaje? Łódź, Worcek, Wa-wa, Kraków, ewentualnie Wałbrzych bo WKR tez zawsze kilka robotów wystawia.

Link do komentarza
Share on other sites

@KD93 nie chodziło mi o to, że będę robił zawody co miesiąc tylko o to, iż na chwilę obecną regulamin nic nie mówi co i jak dokładnie. tzn. będzie miesiąc do końca sezonu np. będzie mi brakowało 10pkt do kolegi z Gdańska i zrobię zawody w Opolu a kolega z Gdańska ma daleko i mimo, iż jest lepszy przez ten fakt spadnie w rankingu szkoda by było dopuścić do takiej sytuacji? tak jak teraz jakieś zasady są ale jak życie pokazało zasady zasadami a życie życiem!

tak na spokojnie pomyślałem i jeśli wszystko ma być FORFUN to zrobić tak każdy kto walczy w klasyfikacji dostaje nagrodę a nie tylko czołówka co prawda rywalizacja pewnie spadnie ale FUN wzrośnie?

Link do komentarza
Share on other sites

do minisumo 10 to raczej górny limit. Wronki by się juz nie liczyły. Roboxyy w Gdańsku ledwo i sumo challenge to samo. Proponowałbym raczej 8. Mniej to już dziwne się faktycznie robią.

Link do komentarza
Share on other sites

Wprowadzam następujące aktualizacje regulaminu:

1) Do klasyfikacja wliczane są wszystkie polskie zawody, które umieszczone są w kalendarzu na Forbot.pl Informacja o takich zawodach musi pojawić się minimum 30 dni przed datą imprezy.

2) Aby zawody liczyły się do klasyfikacji, z poszczególnych kategorii muszą pojawić się minimum:

- Linefollower 7 robotów

- Minisumo 7 robotów

- Sumo 4 roboty

- Micromouse 3 roboty

W przypadku minimalnej ilości robotów nie mogą one być tego samego konstruktora. Limit ogólnej ilości konstrukcji na zawodach jest nieważny.

3) Za opisanie robota po terminie 3 tygodni od jego pierwszych zawodów przysługiwać będzie premia w wysokości 1pkt.

Link do komentarza
Share on other sites

Bobby, liczą. Załóżmy, że to będzie taki wyjątek. Bardziej miałem tutaj na myśli wszystkie cykliczne imprezy, o których wiemy z dużym wyprzedzeniem. Mogę ten czas zmniejszyć na 2 tygodnie, jeśli to Wam wystarczy 🙂

Sosnowiec to całkiem inny przypadek, bo mam wrażenie, że jakoś organizatorzy nie chcieli szybko poinformować potencjalnych uczestników o imprezie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

W przypadku minimalnej ilości robotów nie mogą one być tego samego konstruktora. Limit ogólnej ilości konstrukcji na zawodach jest nieważny.

Trochę to mało czytelny zapis. Może lepiej zamiast ilości robotów podawać minimalną ilość drużyn?

Link do komentarza
Share on other sites

Miałem nic nie pisać w tym temacie, jako że byłem dopiero na dwóch zawodach. Zastanowiłbym się jeszcze raz nad sensem klasyfikacji konstruktorów w ogóle, strasznie dużo problemów a nie wiadomo czy rzeczywiście będą oczekiwane rezultaty. Promowanie zawodów wiadomo, jest ważne, ale nie sądzę by w rankingu mógł zaistnieć ktoś nowy, w kategorii lf pierwsze miejsca są już w większości "z góry" obsadzone i początkujący bez dużej ilości funduszy i zdolności nie będzie mógł się wybić. Kto chce jeździć na zawody i tak będzie jeździć, przynajmniej dla zabawy czy sprawdzenia czy jego robot choć przejedzie trasę. Wiadomy jest też fakt, że jak trzeba zapłacić 50zł na bilet to pojawia się pytanie czy nie lepiej kupić za to nowego silnika czy dołożyć do turbinki żeby mieć większe szanse w następnych zawodach bliżej miejsca zamieszkania. W pewnym sensie więc nie pojechanie na zawody może być bardziej uczynne dla rozwoju robotyki niż pojechanie na nie 😉. Nagrodą dla najlepszych konstruktorów są i tak nagrody na większości zawodów, więc ranking w tym względzie wiele nie zmieni.

Jeżeli chodzi o punkty za 2 roboty, jeżeli konstruktor jest na tyle dobry że zbuduje roboty które zajmą pierwsze miejsca, jest chyba wystarczającą nagrodą że jego pierwszy robot dostanie punkty, a drugi (i kolejne) "odbiorą" te punkty przeciwnikom. Jeżeli ktoś jest na tyle dobry że zajmie swoimi robotami miejsca od 1 do 7 to dostanie 25 pkt a inni nie dostaną nic, a to już ogromna przewaga. Z drugiej strony do to większe szanse tym którzy jednym robotem startują cały rok starając się wciąż go ulepszać, a to chyba też zasługuje na pochwałę.

Nie chcę by mój post wywołał długą dyskusję, po prostu chciałem wyrazić swoje zdanie w tej kwestii, dlatego też wygaszam i proszę o powstrzymanie się od zbędnych komentarzy.

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Wyłączyłem wygaszenie, zgadzam się z KD93. Z resztą do takich wywodów powstał ten temat:)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.