Skocz do zawartości

Klasyfikacja konstruktorów 2011/2012


Treker

Pomocna odpowiedź

Jeżeli chodzi o punkty za 2 roboty, jeżeli konstruktor jest na tyle dobry że zbuduje roboty które zajmą pierwsze miejsca, jest chyba wystarczającą nagrodą że jego pierwszy robot dostanie punkty, a drugi (i kolejne) "odbiorą" te punkty przeciwnikom. Jeżeli ktoś jest na tyle dobry że zajmie swoimi robotami miejsca od 1 do 7 to dostanie 25 pkt a inni nie dostaną nic, a to już ogromna przewaga. Z drugiej strony do to większe szanse tym którzy jednym robotem startują cały rok starając się wciąż go ulepszać, a to chyba też zasługuje na pochwałę.

Kapitalne rozwiązanie moim zdaniem. Przynajmniej nikt GROMO'WI nie wytknie później palcem, że "eeeeeee oni maja wysokie miejsce w klasyfikacji, bo mają dużo robotów".

Link do komentarza
Share on other sites

W sumie coś w tym jest. Zrobienie np. 2 podobnych robotów miało by na celu uniknięcie pecha czy zdarzeń losowych. Jest znacznie mniejsza szansa że 2 podobne konstrukcje naraz nawalą. No i problem z kopiami chyba by został wyeliminowany. Kopia1/Kopia2 miałyby "to samo" konto i liczy się po prostu najlepszy w danej kategorii oczywiście.

@Natanoj- jeżeli ktoś pisze z sensem to doświadczenie nie jest tak ważne. Cały czas zbieramy informacje- świeża krew może wprowadzić nowe świeże spojrzenie. Jeżeli informacje nie naruszają niczyich praw ani regulaminu forum to skąd takie obawy:)

Link do komentarza
Share on other sites

Co raz bardziej utwierdzam się w tym, że jak najbardziej słuszną decyzją było zrobienie tej ligi w taki sposób - tzn. otwarty na zmiany w regulaminie. Wbrew pozorom całość jest dość skomplikowana i nie wydaje mi się, aby za jednym razem była możliwość stworzenia od razu odpowiednich zasad.

Propozycja jednej konstrukcji jest jak najbardziej ok i trzeb będzie stworzyć głosowanie - zrobię to w ten weekend. Jeśli macie również jakieś pomysły na temat luk w regulaminie oraz niejasności to piszcie je tutaj. Chciałbym, aby do czasu RA całość już jakoś wyglądała 🙂 Postaram się do tego czasu wydrukować ulotki, można by było wtedy zainteresować więcej osób klasyfikacją. Jednak do tego będzie potrzebna mi Wasza pomoc, bo sam wszystkich raczej nie przekonam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Według mnie punkty powinny być rozdawane tylko i wyłącznie w zawodach zgłoszonych na forum.
Z tym się zgadzam. Ponadto powinien być też zapis, zobowiązujący organizatorów - że punkty w klasyfikacji będą naliczone dopiero po zamieszczeniu na forum przez nich wszystkich wyników. Pod groźbą usunięcia wydarzenia z listy zawodów klasyfikacji konstruktorów (zawody będą mogły się dobyć, ale bez punktów dla zwycięzców).
Link do komentarza
Share on other sites

Z tym się zgadzam. Ponadto powinien być też zapis, zobowiązujący organizatorów - że punkty w klasyfikacji będą naliczone dopiero po zamieszczeniu na forum przez nich wszystkich wyników. Pod groźbą usunięcia wydarzenia z listy zawodów klasyfikacji konstruktorów (zawody będą mogły się dobyć, ale bez punktów dla zwycięzców).

Na taki krok niestety nie mogę się jeszcze zdecydować, ponieważ organizatorzy zawodów nie mają żadnej korzyści z tej klasyfikacji i jak na razie nie musi im wcale zależeć, aby ich impreza liczyła się do rankingu. Co nie zmienia faktu, że podawanie pełnych wyników po zawodach powinno być raczej standardem.

Link do komentarza
Share on other sites

Na taki krok niestety nie mogę się jeszcze zdecydować, ponieważ organizatorzy zawodów nie mają żadnej korzyści z tej klasyfikacji i jak na razie nie musi im wcale zależeć, aby ich impreza liczyła się do rankingu.

Wręcz przeciwnie. Jeżeli zawody będą ujęte w rankingu będzie większa frekwencja, a na tym zależy każdemu organizatorowi.

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker nio nie łatwo przekonać innych do swoich pomysłów:) lecz wszystko jest możliwe ja ponawiam propozycje zjazdu robotyków. tzn. we Wrocku będzie prawdopodobnie czołówka Polskich konstruktorów zaproponujmy wszystkim zainteresowanym po zawodach jakiś wspólny najlepiej tani lokal na nockę i obgadajmy pewne kwestie przypuszczam, że rozmowa z osobą którą się widzi wyglądać będzie inaczej niż z nią o 500km oddaloną 😃 może się nawet okaże, że nie taki DIABEŁ straszny jak o nim piszą😃

P.S. nie mam zamiaru zakładać konkurencyjnego forum tak jak to już niektórzy mi zasugerowali:D

zrezygnować z FORBOT'a też nie zamierzam więc się dogadajmy albo prędzej czy później ktoś zbanuje mi konto:D

Link do komentarza
Share on other sites

hungrydevil, powątpiewam żeby dużo osób chciało wykupywać specjalnie noc w hotelu żeby porozmawiać o klasyfikacji, a jak już wykupią to będą zmęczeni po zawodach i raczej w kimono niż do dyskusji 😉 Ja tam przynajmniej wole być jak najwcześniej w domu.

Na forum są takie przydatne narzędzia jak na przykład ankiety. Każdy może niezależnie wyrazić swoją opinię, nikt nikogo nie "przegaduje" - wygodne miejsce do pobierania opinii, głosowań, podejmowania decyzji.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o punktację za roboty mam taką propozycję: konstruktor dostaje punky za najlepszego swojego robota w danej kategorii + połowę za kolejne (w ramach kategorii). Nie można nie docenić tego, że ktoś potrafi zrobić więcej niż jedną dobrą konstrukcję (nawe 2 takie same są różne).

Link do komentarza
Share on other sites

@KD93 a szkoda, że nie zostaniesz bo mi się z Toba zdecydowanie lepiej rozmawia niż pisze. moze jak kilka os. się zdecyduje to zmienisz zdanie? co do noclegu znam we WRO kilka Hosteli nie pamiętam cen ale coś koło 30zł za noc to może nie jest mało ale czy nie czujecie potrzeby zawiązywania realnej więzi ze sobą a nie tylko za pomocą INTERNETU? nawet jakby poprosić chłopaków z KONARU to udostępnili by jakąś sale gimnastyczną i nocka w śpiworze:D ja jeżdżę co roku na WOODSTOCK więc warunki noclegowe nie są dla mnie zbyt wygórowane:D nie ważne gdzie tylko ważne z KIM!!

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull popieram w 100% 😉

hungrydevil też raczej nie zostałbym, bo jadę z tatą jako kierowcą 😃 Oczywiście na zawodach chętnie porozmawiam, bo nie chce mi się wierzyć, że pierwsze zawody i będę walczył w finałach 🤣 Chociaż wszystko jest możliwe 😉

Link do komentarza
Share on other sites

hungrydevil, niestety to nie zależy tylko ode mnie, bo nie pojadę na te zawody sam, tylko z kimś z rodziny, bo moi rodzice też lubią oglądać zawody, jak pewnie zauważyłeś w Sosnowcu byłem z mamą (koszty dla mnie także wtedy rosną). Poza tym te 30zł za hotel to nie wszystko, bo nie wiem czy taki hotel ma własny darmowy parking dla gości. Pominę już to, że zawody są w centrum Wroca, wątpię żeby hotele za 30zł były w centrum - zanim dojadę do hotelu to (czasowo) jestem już w połowie drogi do domu albo dalej.

Jeśli zawody kończyłyby się wcześnie, to jak najbardziej, po zawodach mógłbym się bezproblemowo gdzieś spotkać, natomiast Robotic Arena kończy się dość późno.

Link do komentarza
Share on other sites

I znowu poleci offtop w związku z RA. My NA PEWNO będziemy nocowali w przeddzień zawodów, czyli z piątku na sobote. Możemy się dogadać większa grupą i zaplanować oblężenie 😃. Zostanie PO zawodach raczej odpada- przynajmniej do przyjazdu ciuchci (PKP).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.