Skocz do zawartości

Psotek II


Pomocna odpowiedź

Ano magia... u mnie słabiutkie silniczki z zabawek potrafią nawet kolo 1 A pobierać... 60mA to nawet przy pracy bez obciążenia przy bratu grawitacji nie widziały....

Cuda cuda panie...

Link do komentarza
Share on other sites

Ano magia... u mnie słabiutkie silniczki z zabawek potrafią nawet kolo 1 A pobierać... 60mA to nawet przy pracy bez obciążenia przy bratu grawitacji nie widziały....

Cuda cuda panie...

Czy mam specjalnie dla ciebie nagrać jakiś filmik z pomiaru prądu? Wierz mi, że wiem co robię. Podejrzyj dokumentację, którą załączyłem. Spójrz w tabelkę na wartość: "Average No-load current" jest to średni prąd bez obciążenia. Mam 4 sztuki silniczków 22V28 213E D16.2 (to jest pełne oznaczenie silnika). A teraz spójrz w tabelkę tam jest 7,6/11 mA przy napięciu zasilania (pomiaru) 12V! I co ty na to? Ja zmierzyłem 12,5mA, ale mój silniczek ma dołączoną przekładnię oraz płytkę z elektroniką dzięki czemu znam obroty silnika (wypadło mi z głowy jak to się nazywa):

Dla porównania na zdjęciu masz mój nowy nabytek 🙂. Gdybyście chcieli mogę wrzucić zdjęcia moich wszystkich silniczków z przekładniami i bez 🙂 (trochę tego jest).

60.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Wrzuć, wrzuć wszystkie masz z Wolumenu? Jak z cenami 🙂 ?

Co prawda nie mam tu wszystkich, sporo mam jeszcze w domu, ale to głównie bez przekładni. Po kolei:

1. sztuk 2, wolumen, płaciłem po 30 zł/szt.

2. sztuk 4, wolumen, płaciłem po 30 zł/szt. (2 są w Psotku)

3. sztuk 6, wolumen, płaciłem po 15 zł/szt.

4. sztuk 10, wolumen, płaciłem po 5 zł/szt. (na allegro są po 48zł, ale raz ktoś po 7zł sprzedawał)

5. sztuk 2, chyba są z allegro, pamiętam że kosztowały ponad 60zł za 2 szt.

Wszystkie pozostałe są wyciągnięte z aparatów fotograficznych z wolumenu (każdy aparat ma 1 silnik do zwijania kliszy, oraz niektóre np do ustawiania ostrości w tym okienku do podglądu), za aparaty płaciłem po 5zł/szt. Trochę jak widać ich już rozebrałem. Za te escapy płaciłem po 30zł/szt, nowe warte są około 1,5 tys. zł/szt.

Teraz tak: escapy, 1, 2, 3, kupiłem od tego samego pana z wolumenu, w sumie to znam go już dość dobrze, można powiedzieć, że jestem stałym klientem 😉. Te z 4 chyba ktoś bardzo okazjonalnie chciał sprzedać ponieważ tylko raz widziałem tego kolesia, miał bardzo dużo tych silników, nie miałem więcej kasy przy sobie bo kupiłbym pewnie więcej (i to chyba ta sama osoba na allegro sprzedawała je po 7zł bo był spod wa-wy).

W większości są to silniki niskoprądowe, do niektórych znalazłem na necie dokumentacje np: escapy, 4. To nie są wszystkie silniki jakie posiadam, mam jeszcze innego escapa w domu (1 sztukę) też z przekładnią, ale o większych obrotach, oraz jeden miniaturowy escap z przekładnią troszkę większy od tych nowych z Chin (parametrami przebija te chińskie) oraz całą masę zwykłych silniczków od różnego rodzaju magnetofonów, cd, trochę od telefonów komórkowych z wibracji (miały być do µPsotka).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wrzuć, wrzuć wszystkie masz z Wolumenu? Jak z cenami 🙂 ?

Obrazek

Co prawda nie mam tu wszystkich, sporo mam jeszcze w domu, ale to głównie bez przekładni. Po kolei:

1. sztuk 2, wolumen, płaciłem po 30 zł/szt.

2. sztuk 4, wolumen, płaciłem po 30 zł/szt. (2 są w Psotku)

3. sztuk 6, wolumen, płaciłem po 15 zł/szt.

4. sztuk 10, wolumen, płaciłem po 5 zł/szt. (na allegro są po 48zł, ale raz ktoś po 7zł sprzedawał)

5. sztuk 2, chyba są z allegro, pamiętam że kosztowały ponad 60zł za 2 szt.

Wszystkie pozostałe są wyciągnięte z aparatów fotograficznych z wolumenu (każdy aparat ma 1 silnik do zwijania kliszy, oraz niektóre np do ustawiania ostrości w tym okienku do podglądu), za aparaty płaciłem po 5zł/szt. [glow=red]Trochę jak widać ich już rozebrałem. Za te escapy płaciłem po 30zł/szt, nowe warte są około 1,5 tys. zł/szt.[/glow]

Teraz tak: escapy, 1, 2, 3, kupiłem od tego samego pana z wolumenu, w sumie to znam go już dość dobrze, można powiedzieć, że jestem stałym klientem 😉. Te z 4 chyba ktoś bardzo okazjonalnie chciał sprzedać ponieważ tylko raz widziałem tego kolesia, miał bardzo dużo tych silników, nie miałem więcej kasy przy sobie bo kupiłbym pewnie więcej (i to chyba ta sama osoba na allegro sprzedawała je po 7zł bo był spod wa-wy).

W większości są to silniki niskoprądowe, do niektórych znalazłem na necie dokumentacje np: escapy, 4. To nie są wszystkie silniki jakie posiadam, mam jeszcze innego escapa w domu (1 sztukę) też z przekładnią, ale o większych obrotach, oraz jeden miniaturowy escap z przekładnią troszkę większy od tych nowych z Chin (parametrami przebija te chińskie) oraz całą masę zwykłych silniczków od różnego rodzaju magnetofonów, cd, trochę od telefonów komórkowych z wibracji (miały być do µPsotka).

Czy ty aby nie przesadzasz?? Wiem, że na wolumenie mają super tanie rzeczy (w zasadzie to nigdy tam nie byłem), ale aż taka różnica cenowa?? Mógłbyś zrobić zbliżenie tych silników i podać ich nazwy??

Link do komentarza
Share on other sites

➡️ misiek1994 nie przesadzam, domyślam się, że chodzi ci o te z białą przekładnią oznaczone na moim zdjęciu jako 4. Tak, płaciłem za nie na wolumenie po 5 zł, były na allegro po 7 (mskojon mi nawet na maila linka do aukcji wysyłał bo to była okazyjna cena te 7zł, ale ja już miałem ich 10). Użytkownik Discotech1 na allegro sprzedawał identyczne po 48zł, w tej chwili ma trochę inne (inne napięcie zasilające).

Oznaczenie silnika B138F.6.36 o ile się nie mylę (mam dokumentację w domu, a teraz klikam z pracy) oznacza, że silnik ma nominalne napięcie 6V a na wyjściu przekładni jest 36 obr/min. Mówię ci, że gdybym wtedy miał więcej kasy kupiłbym ich więcej, a tego kolesia na wolumenie widziałem tylko raz, silniczki są nówki sztuki, były w specjalnych opakowaniach, takich jakby paletach ze styropianu, na których było kilkanaście sztuk. Miał ich trochę wtedy, ja jak widzę takie perełki to się nie waham, ponieważ znam dobrych producentów i wiem, że micro motors robi bardzo dobre silniczki tak samo jak portescap. Ich silniki mają specyficzne uzwojenia, pobierają mały prąd i mają spory moment.

Edit: Dołączam dokumentację do silników oznaczonych na zdjęciu numerem 4.

A84_B138F_DC-motor_with_integrated_gearbox_rev0.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

fajne silniki, swoją drogą nie spodziewałem się że są takie drogie. Mam pytanie czy można łatwo spalić taki silnik ? 😳

A ja mam pytanie, który silnik? Silnik jak silnik każdy można spalić jeśli zasilisz napięciem wyższym niż nominalne, ale przede wszystkim można uszkodzić przekładnie (jeśli chodzi ci o escapy, czy pozostałe z przekładniami). Te silniki mają mały pobór prądu, gdzieś w dokumentacji pewnie jest prąd zatrzymania silnika, ale chyba nie jest on zbyt duży i raczej nie spaliłby uzwojeń. Jednak ze względu na duży moment na przekładni prędzej ona się zniszczy nim uda ci się zatrzymać silnik.

Link do komentarza
Share on other sites

kiedyś bawiłem się przerobionym serwem TowerPro SG-5010 i przy 5V można było zatrzymać silnik, przy 6V było troszkę trudniej, ale też stanął. Jak podłączyłem 12V i złapałem za koło to było słychać tylko wyszczerbiające się tryby 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.