Skocz do zawartości

Problem z zaprogramowaniem Atmega 88


ps19

Pomocna odpowiedź

ps19 dopiero teraz zauważyłem, że masz źle (z technicznego punktu widzenia, bo schemat jest dobry) podłączony rezonator kwarcowy. Najpierw powinien być kwarc, potem kondensatory do masy. Wrzuć nową zdjęcia jak możesz 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Co do schematu to zauważyłem, że wcięło mi ścieżkę między silnikiem 1 a L293D (Poprawione)

Grubość ścieżek poprawiona.Zamiast tych 100R dam 240R akurat mam ich 50 sztuk.

Link do komentarza
Share on other sites

Ścieżki od ledów są niepotrzebnie szerokie, w dodatku z małą przerwą pomiędzy, ryzykującą powstanie zwarcia przy termotransferze.

Spory bałagan na tej płytce, rezystory od czujników porozrzucane, zamiast skupione w jednym miejscu (poza tym 100R to za mało, daj 220-330R).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

ps19 dalej te ścieżki wydają mi się grube. Normalne ścieżki prowadź o szerokości 24 milsów, te o większym prądzie 32milsy i wzwyż. Masz dosyć dzwny sposób prowadzenia ścieżek. Raz są większe odstępy, raz mniejsze od padów układów. Staraj się je tak jakby justować 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zlutowałem płytkę wszystko było by OK tylko, że jak zasilam z programatora to mam 2,87V na głównej ścieżce.

Z programatora wychodzi 5V (sprawdzałem)

Link do komentarza
Share on other sites

Czemu mi się wydaje, ze zasilasz z programatora przez stabilizator? 😉

[ Dodano: 10-02-2012, 19:12 ]

PS. Wydaje mi się, że trochę nadużywasz punktów "pomógł", np dałeś mi już 2, a piotrkowi nawet 6 (nie żebym zazdrościł). Poczekaj, aż rozwiążesz problem, wybierz te osoby, których informacje ci pomogły i wtedy przydziel punkty.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Czemu mi się wydaje, ze zasilasz z programatora przez stabilizator? 😉

[ Dodano: 10-02-2012, 19:12 ]

PS. Wydaje mi się, że trochę nadużywasz punktów "pomógł", np dałeś mi już 2, a piotrkowi nawet 6 (nie żebym zazdrościł). Poczekaj, aż rozwiążesz problem, wybierz te osoby, których informacje ci pomogły i wtedy przydziel punkty.

1.Zasilam, zapomniałem o tym.Dam zewnętrzne zasilanie i wyciągnę nókżę od zasilania żeby napiecie nie poszło na programator.

2.Będę o tym pamiętał.

Link do komentarza
Share on other sites

Ostatnie pytanie bo reszta działa, jak mam zamontować te CNY70 zamontowałem je od spodu napisem w stronę uc i nie działają.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.