Skocz do zawartości

Problem z zaprogramowaniem Atmega 88


ps19

Pomocna odpowiedź

15 dni temu pisałem:

dondu napisał/a:

Rozpocznij od umycia płytki np. Denaturatem z obu stron i ponownie zrób zdjęcia.

a Ty nadal tego nie zrobiłeś ... widocznie masz dużo czasu.

Nie było mnie w domu przez 1,5 tygodnia (Ferie zimowe) 🙂

Wyczyszczone, nie chce wszystko zleźć 😤

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

KD93 radzi:

-wylutuj wszystko z tej płytki

-zrób ją od nowa

-ładnie polutuj, korzystając z nowej cyny i topnika (np. kalafonii), taż żeby było widać co gdzie jest

Jak dla mnie nie ma nawet sensu szukania błędów na tej płytce, bo nawet jak znajdziemy jeden, to nie jest powiedziane że za chwilę nie wynikną następne.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Tylko złącze ISP jest walnięte, reszta jest sprawna tylko na tej ścieżce co pokazałem kilka postów wcześniej prawie nie ma napięcia.

Link do komentarza
Share on other sites

ps19 uiść informacji jaki to programator. USBasp nie programuje standardowo układów taktowanych ≤1Mhz. Trzeba oczywiście ustawić zworkę Slow SCK.

Rady kolegów są jak najbardziej słuszne i powinieneś się do nich zastosować. Nie obraź się, ale płytka wygląda niezbyt schludnie...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Wytłumacz mi jedną rzecz. Sam robiłeś płytkę i schemat i nie wiesz czy na tej ścieżce powinno być napięcie? Na pierwszy rzut oka na płytkę widać że powinno być tam 5v. Weź miernik podłącz zasilanie i sprawdź czy atmega jest w ogóle zasilana bo bez takich podstawowych testów daleko nie zajedziesz.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

ps19 nie jest źle, ale nie rozumiem jaki jest sens pakowania trzech czujników... Pakuj tyle ile wlezie, bo będziesz miał większą rozdzielczość, która idzie (zazwyczaj) w parze z dokładnością. Jeśli chcesz mieć poprowadzone ścieżki na drugiej warstwie do M8 to lepiej daj podstawkę precyzyjną (będziesz mógł z łatwością lutować uC po obu stronach płytki). To samo tyczy się LM339 i L293D. raz pod jakimś dziwacznym kątem.

Kondensatory przy rezonatorze powinny mieć wartość 22p, a nie 100n.

Nie dało się tego upakować w mniejszych rozmiarach? Czemu prowadzisz ścieżki raz pod kątem 45*, a raz pod jakimś dziwacznym kątem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1.Zamierzam dać podstawkę precyzyjną.

2.Co do kondensatorów ceramicznych to wiem (Błąd w schemacie).

3.Transoptorów mało, jak dałem ich 6 to miałem spory problem z poprowadzeniem ścieżek, a nie wyobrażam sobie lutowania ich z "dwóch stron".

W wcześniejszej wersji płytki podstawka ani atmega nie pasowała do dziurek wyznaczonych przez Eagle (Reszta pasowała L293D itd.) uszkodzona biblioteka ?

Wcześniejsza wersja płytki była rysowana w starym Eaglu tą rysowałem w 6.0

Na zawody na razie się z nim nie wybieram chyba, że w celu zobaczenia co i jak, przetestowania samego siebie.

Link do komentarza
Share on other sites

ps19 mam nadzieję, że uwzględniłeś fakt, iż będziesz musiał lutować CNY70 od dołu, co za tym idzie - potraktować je poleceniem Mirror (odbicie lustrzane). Na prawdę trzech czujników nie ma sensu pakować do LF z procesorem, bo to mija się z celem.

Miałes na pewno włączone skalowanie strony. Przy mniejszych obudowach nie gra to większego znaczenia, ale takie jak DIL28 już swoja role odgrywają i nie można tego zaniedbywać.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

ps19 mam nadzieję, że uwzględniłeś fakt, iż będziesz musiał lutować CNY70 od dołu, co za tym idzie - potraktować je poleceniem Mirror (odbicie lustrzane). Na prawdę trzech czujników nie ma sensu pakować do LF z procesorem, bo to mija się z celem.

Zapomniałem o tym, już poprawiam 😋

Edit: Poprawione i przecięcie koło komparatora też.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.