Skocz do zawartości

Materiał na gąsienice do nanosumo


small-man

Pomocna odpowiedź

Gąsienice do nanosumo? Wg mnie odważnie 🙂 .

Może gumka recepturka w odpowiednim rozmiarze albo pasek z magnetofonu, chociaż pewnie z szerokością będzie problem.

Co dalej... nić dentystyczna? 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

hungrydevil, przy grubości 0,5mm może być ciężko zatopić tam równo nić, zresztą wystarczy się w jednym miejscu trochę pomylić i nić posłuży jako ostrze które rozetnie silikon. Może jakiś cieniutki papier albo tkanina jakaś nasączona silikonem? Strasznie to małe ma być.

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm, a gdyby tak wewnętrzną część formy (trzpień) owinąć tą nicią? Wtedy na całym obwodzie odległość nici do powierzchni będzie jednakowa, a nić zatopiona (tylko z jednej strony będzie na powierzchni praktycznie). Te 0,5mm jest bardzo krytyczne? Może dałoby radę zastosować gumę modelarską, tylko, że one mają chyba minimum grubość 1mm. Jest to rozwiązanie naprawdę niezłe, sam zdziwiłem się, jak bardzo przyczepna jest taka guma po dokładnym wyczyszczeniu (dzięki nes 😉 ).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@small-man specjalnie dla ciebie zrobiłem szybkie testy a więc tak nić przeciętnej grubości to +-0,2-0,3mm fot .1. tą która badałem nie jestem w stanie rekami rozerwać, do tego składa się ona z wielu cieniutkich włókien o grubości ok. 0,01mm fot.2. więc można spokojnie rozwarstwić taką nić na cieńsze porcje. następnie uciąłem kawałem silikonu o wymiarach szer. 5mm grubość 1,1mm fot.4, nie udało mi się nożykiem cieniej. zrobiłem test na wytrzymałość i nawet przy tak małej grubości dwoma rekami nie rozerwaliśmy tak małego kawałka fot.3. Co ważne przy rozciągnięciu udało zejść się z grubością do 0,7mm a szer. przy takiej sile rozciągania miała ok. 3mm.

wnioski;

-silikon nadaje się do takich wymiarów gąsienic,
-nić zatopiona w takim silikonie jest w stanie spełniać rolę wzmacniającą (nie wiem czy będzie to konieczne),
-przy projektowaniu form założyć mniejsze śr. wew. i zew. aby naciągnąć gąsienicę na felgę, lecz odpowiednio dobrać jej szerokość aby po naciągnięciu miała odpowiedni wymiar.

GROM ma chyba wśród użytkowników FORBOT'a poza SKORP'em największe doświadczenie w badaniu ogumienia, więc powiem tak materiały typu dętki, balony, prezerwatywy, itp. chowają się przy właściwościach dobrego silikonu, sugeruję iść w tym kierunku. Mam nadzieję, że te wypociny ułatwia decyzję. Powodzenia.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja jestem posiadaczem silikonu od Progmara z allegro. Nie za bardzo mogę go ocenić, ponieważ jest to pierwszy silikon z jakim mam do czynienia. Jedno co mnie nie zadowoliło to to, że katalizator jest niebieski. Wolałbym aby całość po procesie twardnienia miała kolor biały lub przeźroczysty, ale to kwestia gustu 😉 Twardość też jest w miarę dobra (na mój gust) 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.