Skocz do zawartości

[Kurs] Solid Works


Pomocna odpowiedź

swiezo zainstalowany solid tez otwiera dxf'y ale moga wsytąpic problemy ze skalą oraz jednostkami, jak chcesz edytowac seacad.ini to podaczas otwierania pliku DXF/DWG wybierz pod belką z rozszerzeniem OPCJE, nastepnie podana jest sciezka z polozeniem pliku seacad.ini, wejdz w przeglądaj i skopiuj ten plik nadając mu nazwę np seacad2.ini, nastepnie przejdz DALEJ wybierz jednostki MILIMETRY albo metry czy co Cie tam interesuje, zaznacz PRZEKSZTAŁCAJ POLILINIE... , IMPORTUJ WYMIARY jako wymiary oraz importuj bloki jako grupy potem DALEJ w tym kroku sobie ustaiwasz tlo i rozmiar kolejnym krokiem są linie, tutaj tez ustaiwasz co cie tam interesuje to samo z kolorami w nasteonym kroku i czcionkami w kolejnym, jak juz wszystko poustawiasz dusisz ZAKONCZ i powinno byc wszystko GIT, pozostaje tylko wybór pliku i otwarcie go,
powodzenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Panowie, porównujecie Solid Edge z Solid Works. A jakbyście do tego dorzucili Autodesk Inventor to jak tu się sytuacja maluje?

Gdzie jest relatywnie krótka krzywa nauki i możliwości przydatne w projektowaniu prostych urządzeń (amatorski robot vs prom kosmiczny to relatywnie proste urządzenie)? Mam zamiar na dniach zacząć uczyć się któregoś z nich (póki co postawiłem na Inventora) celem zaprojektowania małej frezarki CNC i koptera i później (jeśli to wyjdzie), części wykonywanych przez ową frezarkę.

Nie korzystałem wcześniej z tych programów za to parę lat temu pracowałem zawodowo w 3D Studio, więc jako takie obeznanie z podobnymi programami mam. No ale to jednak inna klasa projektowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Marooned, szczerze mówiąc, te wszystkie programy są do siebie dość podobne, obecnie nawet pod względem interfejsów. slawko_k wypisał rzeczy, których w SE nie znalazł, a jak widać również się znajdują.

Jeśli chcesz za darmo, pozostaje ci SE albo Inventor, wg mnie obydwa programy są dobre, nie nastręczają wielu problemów przy nauce, więc każdy z nich to dobry wybór na początek.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

slawko_k wypisał rzeczy, których w SE nie znalazł

Nie szukałem ich ani w SW ani w SE

Napisałem że w SW jakby sami mi się na oczy rzuciły.

Co do tych dxf'ów to przystaję jednak przy swoim. Moje SE v17, v19 i ST4 nie wciągają ich. Po powrocie do pracy sprawdzę z tą edycją plików co ktoś tu pisał. A sam export do dxf w SW jest znacznie prostszy.

Link do komentarza
Share on other sites

pracowałem zawodowo w 3D Studio

Wydaje mi się, że skoro miałeś już do czynienia z firmą Autodesk, to łatwiej Ci będzie zacząć z Inventorem. Osobiście wcześniej dużo robiłem (i nadal mi się zdarza) w Autocad'zie, przez co pierwszy projekt w Inv. zrobiłem praktycznie bez korzystania z dodatkowych źródeł pomocy - częściowo na intuicję, częściowo metodą prób i błędów.

Link do komentarza
Share on other sites

No siedzę właśnie nad SE i nie wczytuje dxf'ów.

Pisze "Otwarcie pliku niemożliwe. Brak wymaganego translatora"

I z tego co jeszcze szukałem w internecie ze 2 lata temu translator jest płatny.

Temat zatem odpuściłem i przerzuciłem się na SW który wciąga plik od ręki.

Zatem liczę że ktoś kto wie jak wczytać dxf'a do SE wytłumaczy mi jak to zrobić.

Próbuję na v19 oraz st2 wersje kupione a nie jakieś studenty.

Pliku seacad2.ini nie ma wcale.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.