Skocz do zawartości

[Bascom AVR] Program do obsługi turbiny LF


soban

Pomocna odpowiedź

Witam. Pytałem ostatnio o uruchomienie turbinki w języku C. Coś mi się tam udało ale to jest do niczego (lepiej nie pytać). Wiem, że większość użytkowników pisze w Bascom'ie tak więc chcę spróbować i w taki sposób. Mógłby mi ktoś pomóc z kodem do odpalenia turbinki? Przeszukałem od diabła forów na ten temat i nic. Nie ma nigdzie opisanej metody uruchamiania takiego sprzętu ani za pomocą C ani za pomocą BASCOM a te informacje które dostałem są BARDZO ogólne i nie doszedłem w końcu do tego. Myślę, że nie byłbym jedynym chętnym na takową pomoc (może artykuł konkursowy na ten temat?). Przypominam, że mimo długiej obecności na tym forum jestem osobą początkującą i potrzebuję waszej pomocy i wsparcia : ). Bardzo proszę też o to żeby w poście znalazły się posty dotyczące samego tematu (dla przypomnienia: Odpalenie/uruchomienie turbiki przy pomocy BASCOM). Wiem, że jest kilka osób które na pewno napisałyby mi kilka "interesujących" rzeczy na temat mojej wiedzy, ale ja o tym naprawdę bardzo dobrze wiem, jestem przekonany na jakim jestem poziomie i nikt nie musi mi o tym przypominać : ). Za wszelką udzieloną pomoc

serdeczne DZIĘKUJE .
Link do komentarza
Share on other sites

Po takim wstępie to aż strach się odezwać ale czy mógłbyś nam łaskawie przypomnieć, jak Twoja turbinka jest do tego BASCOMa podłączona? Czy to silnik DC sterowany przez jakiś tranzystor z procesora? Mostek? Sygnał PWM? Czy może raczej regulator modelarski sterowany PPMem? Bez takich podstawowych informacji trudno będzie pomóc.

Mam nadzieję, że udało mi się nie napisać niczego "interesującego" o Twojej wiedzy..

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

soban ze zdjęcia wynika, że twój silnik to zwykły dwufazowy. Dlatego zastanawiam się po co używać regulatora trójfazowego do silnika dwufazowego (o ile w ogóle się da). Wystarczyłby zwykły mostek H (tyle, że na mocnych MOS-ach, bądź VNH3SP30).

Link do komentarza
Share on other sites

Piotreks W specyfikacji silniczka:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10578

jest głównie napisane, że silnik jest bezszczotkowy

Dzięki pomocy użytkowników wiem, że trzeba sterować tym wszystkim przez Timer (PWM)

oraz, że steruje się nim jak serwem, trzeba podać impuls o długość z przedziału od 1 do 2ms (odpowiednio do żądanego prądu) z częstotliwością co 20ms.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja tam zrobiłem 3 i Treker też chyba to widzi więc dziwi mnie to nie mówiąc już o tym że masz zdjęcie oryginału obok z widocznymi wyprowadzeniami ale mniejsza z tym wróćmy do tematu : )

Treker jeśli chodzi o ten kod z linku co podałem to wyskakiwały mi błędy tak jakby był on częściowy ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.