Skocz do zawartości

[Bascom AVR] Program do obsługi turbiny LF


soban

Pomocna odpowiedź

Soban, jesteś rozbrajający 😃 ale potraktuję to jak dobry żart.

Tak, program Twojego robota. Jeśli nie umieścisz tam nic (mój komentarz może zostać) Twój robot będzie włączał turbinkę i stał tak do wyczerpania baterii - zawsze to coś...

EDIT: Nie zdążyłem przed Tobą. Jeśli wciąż nie działa, to znaczy że albo:

- masz inny regulator niż Treker - dogadajcie się,
- źle go (znaczy regulator) podłączyłeś,
-procesor nie chodzi z 8MHz.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeśli nie umieścisz tam nic (mój komentarz może zostać) Twój robot będzie włączał turbinkę

Ale niestety turbinka się nie włącza : )

[ Dodano: 20-03-2012, 13:54 ]

Dobra spróbuję inaczej kable podłączyć. Regulator mam ten sam na bank

Z drugiej strony wszyscy mówili że steruje się nim jak serwem, że trzeba podać impuls o długość z przedziału od 1 do 2ms (odpowiednio do żądanego prądu) z częstotliwością co 20ms. a teo w programie nie widzę?

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli regulator piszczy, to znaczy, że przynajmniej ma zasilanie. Inna sprawa,że być może ustawiony jest np. na 3 cele LiPol a ty mu dajesz mniej i "myśli" , że podłączyłeś go do kompletnie rozładowanego aku. Dopóki nie dowiemy się (instrukcja!!!) co znacza 5 pisków, to będzie szukanie po omacku.

Problem jest w kabelku sygnałowym - zakładam, że masa i zasilanie (ile ono wynosi?) jest OK. Sprawdź miernikiem, czy sygnał PPM dochodzi na samą płytkę regulatora.

EDIT: O fusebitach i zegarach było wcześniej. Myślałem, że to już zweryfikowałeś i mamy to za sobą...

Link do komentarza
Share on other sites

Z drugiej strony wszyscy mówili że steruje się nim jak serwem, że trzeba podać impuls o długość z przedziału od 1 do 2ms (odpowiednio do żądanego prądu) z częstotliwością co 20ms. a teo w programie nie widzę?

Link do komentarza
Share on other sites

Patrzysz ale nie widzisz. Zegar procesora ukryty jest w ustawieniu preskalera timera oraz w liczbach 20000, 2000 i 1000. Zmieniając zegar procesora, będziesz musiał poprzestawiać te wartości.

EDIT: Piotrek, szybki jesteś 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

No to tak:

-Zasilanie regulatora 7,4V Li-Pol

-Sygnał w Regulatorze nie zmierzę ponieważ ma na sobie jakiś twardy klej

- Sygnał mierząc przy Atmedze 0,5V

Dodatkowo:

- Regulator się nagrzewa :s

- Mierząc napięcie wyjś. regulatora - 0V ???

- Sygnałowe - 0V ???

- Po podłączeniu jednak do płytki piszczy te 5x po czym co jakieś 15-20sec daje pojedynczy sygnał

Instrukcja obsługi:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/800136022X7478X25.pdf

Opis:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14870__H_KING_10A_Fixed_Wing_Brushless_Speed_Controller.html

Moja bateria:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4125,pakiet-lipol-850-mah-7-4v-26c-ray-g2-air-pack

[ Dodano: 20-03-2012, 15:05 ]

5 dźwięków oznacza jaka jest bateria czy 2 czy 3S i tu coś dziwnego bo piszczy 5x a ja mam 2. po czym ma być sygnał podwójny z silnika no i jest .

Link do komentarza
Share on other sites

Nareszcie. Czytałeś to? Wcale nie jest taki prosty jak mówiłeś.

To teraz zacznijmy od pieca. Jak wygląda Twoja procedura uruchamiania sprzętu?

Regulator MUSI wystartować od włączenia mu zasilania. Najlepiej, gdybyś po zaprogramowaniu procesora nowym programem:

- wyłączył zasilanie wszystkiego

- dołączył regulator do płytki procesora

- włączył zasilanie wszystkiego na raz

Regulator MUSI widzieć już PO po włączeniu mu zasilania sygnał PPM 0% przez kilka sekund. Wtedy, jak mówi instrukcja wyśle "ton inicjalizacyjny" - cokolwiek to znaczy, oraz serię bipnięć określających ile celi LiPol wykrył. To dla niego bardzo ważne a Ty musisz zweryfikować, czy bipnął tyle razy iloma celami go zasilasz. Dopiero po tej serii możesz (a raczej procesor może) zwiększyć PWM do 100%

Czy tak robisz?

rezolut: Ty już piszesz o wejściu w tryb programowania. Normalnie, czyli przy starcie od PWM=0% tak nie będzie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobiłem tak jak kazałeś

"Bipnął" odrazu po załączeniu zasilania, potem 5x po czym dał 2 lekko dłuższe sygnały. Turbinka nie wystartowała

Link do komentarza
Share on other sites

Nie całkiem jeszcze łapię C, ale program operuje na dwóch wartościach 0% i 100%, czyli throttle min i throttle max. A jest jeszcze stan pośreni - neutral.

Jak tu zrealizowana jest pozycja neutralna?

Myślę, że na starcie całości taki właśnie stan powinien być ustawiony. Dopiero po bipach liczących cele stan powinien być MIN, po czym nastąpią 2 bipy gotowości.

Stan MAX na starcie wprowadza regulator w tryb programowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.