Skocz do zawartości

Oprogramowanie do Warsztatu elektronika


bastek79

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, na forum trafiłem zupełnie przypadkiem.

Od zawsze interesowało mnie budowanie przeróżnych urządzeń, i nie ukrywam, że jak poczytałem już trochę forum to powoli łapie „bakcyla”.

Ale piszę w zupełnie innym temacie. Obecnie tworzę oprogramowanie, które ma za zadanie uporządkować nieco mój warsztat elektroniczny ( pomóc mi w szybki sposób odnajdywać elementy elektroniczne).

Program (katalog elektronika) jest zupełnie darmowy, rozwija się przy udziale innych użytkowników sąsiedniego forum (elektroda).

Oprogramowanie jest zupełnie darmowe. Zapraszam do wypróbowania i jestem otwarty na ewentualne sugestie i propozycje zmian. Nie ukrywam, że jest to ciągle wersja rozwojowa choć obecnie już wszystkie „podstawowe” błędy udało się rozwiązać.

Krótko o funkcjonalności programu:

• Nieograniczona ilość elementów,
• Ustalanie cen dla elementów,
• Nieograniczona ilość kategorii,
• Nieograniczona ilość typów,
• Edycja i usuwanie elementów,
• Dołączanie linków do plików z dokumentacją,
• Zapisywanie ilości każdego z elementów,
• Wyszukiwanie elementów,
• Przeglądarka elementów,
• Zmiana rozmiaru okna,
• Wyszukiwanie w serwisach: elenota.pl, allegro.pl, google.pl, alldatasheet.com,
• Skróty klawiaturowe pozwalające w łatwy sposób (dodawać, odejmować stan pojedynczo i o zadaną wielkość, dodawać do projektu)

• Tworzenie projektów

• Dodawanie elementów do projektu

• Generowanie zamówień do projektu na podstawie aktualnych stanów skatalogowanych elementów,
• Automatycznie rozliczanie projektu z pomniejszaniem stanów elementów,
• Automatyczna wycena projektów na podstawie wprowadzonych cen,
• Automatyczna kopia bazy danych,
• Konfiguracja listy elementów,
• Konfiguracja katalogu domowego aplikacji (ustawienia, kopie baz danych itp.),
• Automatyczne aktualizacje OnLine i Instalator OnLine,
• Export i Import baz danych do/z XML,
• Zapamiętywanie konfiguracji głównych okien programu (rozmiar, położenie, ostatni stan),
• Zapamiętywanie ułożenia i szerokości kolumn w poszczególnych tabelach,
• Generowanie raportu ze stanami zerowymi,
• Generowanie raportów ze stanami minimalnymi,
• Pasek statusu z aktualnym stanem programu,
• Drobne poprawki w stosunku do wersji poprzednich,
• Wydruk raportów (dowolnie wybrane wiersze jak również kolumny),
• Druk listy głównej elementów (dowolnie wybrane wiersze jak również kolumny),
• Generowanie raportów dla stanów minimalnych,
• Ustalanie stanów minimalnych dla elementów, kategorii, typu,
• Wydruk stanów minimalnych,
• Lepsza dopracowana wyszukiwarka elementów,
• Niezależny instalator aplikacji (jako opcja),
• Zakładka Narzędzia: (Generator znaków HD44780),
• Projekty – raport “Produkcja Seryjna”

W kolejnych wersjach:

• Własne notatki,
• Dokumentacje do projektów

• Wgrywanie plików (dokumentacje itp. do elementów)

• Integracja z TME

Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju propozycje dotyczące zmian w programie, mam nadzieję, że program okaże się przydatny i z przyjemnością będzie się na nim pracowało. W przypadku wystąpienia błędów proszę o informację (system operacyjny + opis ewentualnego błędu)

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2012

Rozmiar pliku: ~1MB

Licencja: Bezpłatna

Wymagania systemowe:

System operacyjny: Windows XP, VISTA, Win7

Wymagane składniki systemu:

Microsoft .NET Framework 4 Client Profile (~41 MB)

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=24872

Microsoft SQL Server Compact 3.5 Service Pack 2 (~5MB)

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=5783

Zawsze aktualna wersja: Katalog Elektronika

KatalogElektronika.zip

Link do komentarza
Share on other sites

Fajnie się zapowiada, chyba się skusze bo mam niezły bajzel w częściach 🙂 Fajne by było (chyba że już jest, tylko nie doczytałem) powiązanie tego jakoś z Eagle, żeby tworząc projekt automatycznie tworzyła się lista części, które trzeba dokupić, żeby można było też automatycznie zdjąć z listy części, które się wykorzystało do takiego projektu. Nie jestem pewny tylko czy Eagle ma możliwość generowania list części, ale z tego co mi się wydaje to chyba tak.

Link do komentarza
Share on other sites

Fajnie się zapowiada, chyba się skusze bo mam niezły bajzel w częściach 🙂 Fajne by było (chyba że już jest, tylko nie doczytałem) powiązanie tego jakoś z Eagle, żeby tworząc projekt automatycznie tworzyła się lista części, które trzeba dokupić, żeby można było też automatycznie zdjąć z listy części, które się wykorzystało do takiego projektu. Nie jestem pewny tylko czy Eagle ma możliwość generowania list części, ale z tego co mi się wydaje to chyba tak.

Witaj, tak taka propozycja już padła i będzie zrealizowana w najbliższym czasie.

[ Dodano: 09-04-2012, 11:50 ]

Znalazłem mały błąd/niedopatrzenie. Mianowicie jak doda się jakiś element do projektu i później w spisie elementów uaktualni się np. obudowę to w projekcie już się ona nie uaktualnia.

Hmmm i właśnie tu mam dylemat, bo do projektu jest przepisywany aktualny stan elementu. Czyli jego nazwa, cena itp.

Dlatego po zmianie w głównej bazie w elementach pozostaje bez zmian. Jednak jeżeli dodałbyś kolejny element, to pozycja zostanie nadpisana. Z poziomu projektu można zwiększać i zmniejszać stan. Zastanawiam się czy nie zrobić aktualizacji niektórych pozycji elementu automatycznej.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

KD93, Eagle ma taką możliwość. Nie pamiętam jak to się robiło, ale wiem, że istnieje (korzystałem z tego raz czy dwa).

Ogólnie program fajny, ale ja jakoś nie mogę się wziąć za wbicie wszystkich elementów do takiej bazy. Sporo czasu by to zajęło 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

bastek79, drażniące jest też trochę, że dla niego 100uF<22pF.

Sortowanie odbywa się wg alfabetu, a nie wg wartości rzeczywistych, może w przyszłych wersjach ten problem zostanie rozwiązany, jednak obecnie pracuję nad bardziej „istotnymi funkcjonalnościami” – choć uwaga cenna i przy kolejnych wersjach postaram się ją uwzględnić.

[ Dodano: 09-04-2012, 20:43 ]

File > Export > Partlist

Ze swojej strony przydałaby się synchronizacja z siecią tak aby można było w dowolnym miejscu sprawdzić co mamy np ze smartfona, nie będąc w domu.

Hmmm powiem tak pomysł uważam za rewelacyjny, nie pomyślałem o tym, a temat bezproblemowo do zrealizowania. Dopisuję jako kolejny do realizacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Uff! Skończone! 98 el. 3569szt. 😃

Programik bardzo fajny.

Polecam niezdecydowanym!

ps. jeszcze jedna drobna uwaga - miło by było, jakby w głównej bazie była rubryka ze stanem minimalnym bo edytowanie tego przez elementy -> stany minimalne i wpisywanie trochę męczy 😉

[ Dodano: 10-04-2012, 10:03 ]

+ ewentualnie możliwość 'wyłączania'/ukrywania niektórych kolumn

Link do komentarza
Share on other sites

Uff! Skończone! 98 el. 3569szt. 😃

Programik bardzo fajny.

Polecam niezdecydowanym!

ps. jeszcze jedna drobna uwaga - miło by było, jakby w głównej bazie była rubryka ze stanem minimalnym bo edytowanie tego przez elementy -> stany minimalne i wpisywanie trochę męczy 😉

[ Dodano: 10-04-2012, 10:03 ]

+ ewentualnie możliwość 'wyłączania'/ukrywania niektórych kolumn

Zerknij w ustawienia 🙂, cieszę się że program się podoba.

[ Dodano: 10-04-2012, 13:39 ]

Popieram łączność z internetem. W wolnej chwili chyba się skuszę, ale przydałaby się możliwość synchronizacji listy z laptopa z tą w komputerze stacjonarnym.

obecnie można to zrobić metodą eksportu, lub przegrać sam plik bazy. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się zrealizować temat synchronizacji z siecią.

Link do komentarza
Share on other sites

Świetny program, sam miałem taki kiedyś dla siebie machnąć ;d Połączenie z Eagle, i jego bazą, bądź listą elementów będzie niesamowitym udogodnieniem. Tak samo z tme itp.

Parę moich uwag:

Korzystasz .net i po tych elementach co widzę, nie będzię można dodać np. własnej kolumny dynamicznie, ale taka przypadłość tych baz danych ;d

Podoba mi się export do xml'a 😉

Mógłbyś poprawić bardzo prosto funkcjonalność dodawania nowych elementów, zamiast co chwile ctrl+n, lub elementy dodaj>dodaj nowy < bo tak w tej chwili trzeba robić, gdyż zamyka się okno nowego elementu po przycisku "dodaj element", można by dodać przycisk np "kolejny element" który dodał by aktualny wklepany elementy, nie zamykał okna, tylko wyczyscil komponenty, taka mala dogodnosc a przyspieszyla by pierwsze dodawanie duzej ilosci elementow.

Pracę wciąż w toku, stąd błędy które znalazłem:

1)Kiedy mamy nowy czyściutki program, po wywołaniu okna stany minimalne, nic nie robieniu, a nastepnie zamkniciem przez krzyżyk masz jakis nieobsłużony wyjątek ;d

2)Elementy, comboxy i texboxy od szukania nie aktualizują się od razu bezpośrednio po dodaniu elementu do bazy. Trzeba poklikać albo odświeżyć listę.

Tyle na razie, świetna robota, pozdro

Link do komentarza
Share on other sites

Świetny program, sam miałem taki kiedyś dla siebie machnąć ;d Połączenie z Eagle, i jego bazą, bądź listą elementów będzie niesamowitym udogodnieniem. Tak samo z tme itp.

Parę moich uwag:

Korzystasz .net i po tych elementach co widzę, nie będzię można dodać np. własnej kolumny dynamicznie, ale taka przypadłość tych baz danych ;d

Podoba mi się export do xml'a 😉

Mógłbyś poprawić bardzo prosto funkcjonalność dodawania nowych elementów, zamiast co chwile ctrl+n, lub elementy dodaj>dodaj nowy < bo tak w tej chwili trzeba robić, gdyż zamyka się okno nowego elementu po przycisku "dodaj element", można by dodać przycisk np "kolejny element" który dodał by aktualny wklepany elementy, nie zamykał okna, tylko wyczyscil komponenty, taka mala dogodnosc a przyspieszyla by pierwsze dodawanie duzej ilosci elementow.

Pracę wciąż w toku, stąd błędy które znalazłem:

1)Kiedy mamy nowy czyściutki program, po wywołaniu okna stany minimalne, nic nie robieniu, a nastepnie zamkniciem przez krzyżyk masz jakis nieobsłużony wyjątek ;d

2)Elementy, comboxy i texboxy od szukania nie aktualizują się od razu bezpośrednio po dodaniu elementu do bazy. Trzeba poklikać albo odświeżyć listę.

Tyle na razie, świetna robota, pozdro

Dzięki 🙂 - twoje uwagi bardzo cenne i postaram się je uwzględnić może jeszcze dzisiaj!

Link do komentarza
Share on other sites

Aktualna wersja 0.9.8.1 (2.Maja.2012) - Lista zmian w stosunku do wersji poprzedniej:

- Nowy mechanizm aktualizacji bazy danych,
- Element - rozbudowano o: (komentarze, własne statusy, zamienniki),
- Wyszukiwarka rozbudowana o przeszukiwanie własnych statusów,
- Dodatkowe okno edycji elementu,
- Baza przygotowana do współpracy z Eagle'm (moduł importu na ukończeniu 95%)

Oczywiście, poprzednie uwagi zostały również uwzględnione, już w wersji wcześniejszej.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.