Skocz do zawartości

[LineFollower] Nuker - worklog


Pomocna odpowiedź

Przecież może sobie po prostu obrócić fizycznie całą płytkę na drugą stronę i też będzie działało.
Czy będzie działało to już zależy od tego jak kolega planuje rozwiązać połączenie płytki czujników z płytą główną. Może się okazać, że złączka taśmy będzie musiała być z jednej strony obrócona o 180'. Wtedy estetyka pójdzie w las.

Zaczekajmy na odpowiedź autora.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, wiem o tym że czujniki są nie na tej warstwie. Jednak tak jak mówił Treker płytkę obrócę. Muszę jeszcze jednak dobrze "obrócić w głowie" płytkę, tak aby wiedzieć po której stronie będzie zasilanie w taśmie.

Po za tym wszystko OK? Ilość przelotek łącząca TOP z BOTTOM jest wystarczająca?

I jeszcze pytanie co do wykonania. Czy przelotki liczą się jako otwory przy zamówieniu płytek? (np. Satland Prototype).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Otwór to otwór. Nie ważne czy przelotka czy pad. Lepiej będzie jak teraz zamienisz warstwy. Prosto możesz to zrobić w taki sposób:

Kopiujesz całą płytkę i klikasz środkowym przyciskiem myszy, aby warstwy się odwróciły. Klikasz na tło, aby ustawić skopiowany element w wybranym miejscu. Usuwasz oryginał i kopiujesz ponownie wcześniej skopiowaną płytkę i wklejasz ją na miejsce oryginału. Cel tego działania jest prosty - każdy element na płytce powinien mieć najniższy, unikalny numer elementu.

Edit

Albo jest prostszy sposób - zaznaczasz całą płytkę i odbijasz ją za pomocą funkcji "lustro".

Link do komentarza
Share on other sites

Podczas projektowania płyty głównej natknąłem się na problem z płytką i schematem...

Do jakiegoś czasu gdy zmieniałem coś na schemacie na płytce były normalnie zmiany, a przed chwilą zmieniłem coś na schemacie - płytka zero reakcji...

Wyłączyłem i włączyłem od początku Eagle, i jest komunikat: "Board and schematic are not consistent", czyli płytka nie może się "zsynchronizować" ze schematem.

Jak to naprawić?

Link do komentarza
Share on other sites

Wejdź w Moje dokumenty eagle nazwa twojego projektu i tam będzie plik o nazwie twojego schematu z rozszerzeniem .s#x gdzie x to liczba od 1-9 i nazwa płytki z rozszerzeniem .b#x i z x jest tak samo jak w przypadku płytki. Teraz skopiuj plik s#x i b#x tak żeby x było jak największe i takie samo czyli s#9 i b#9. teraz utwórz nawy folder w folderze gdzie masz swoje projekty domyślnie moje dokumenty/eagle z jakąkolwiek nazwą i zmień rozszerzenia na sch i brd i gotowe w okienku eagle pojawić powinien się nowy projekt z nazwą folderu a w nim działająca płytka i schemat jeśli nadal nie chce działać to bierz pliki z niższym x. Mam nadzieję, że zrozumiałeś mój bełkot. Jeśli nie pomoże to pisz będziemy myśleć dalej

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.