Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w napisaniu programu.


emix95

Pomocna odpowiedź

Twój BlackJack oczywiście uzupełniłem i usunąłem błędy chyba 2 tylko były czy ileś mniesz z tym.

Ale chodzi o to że jak dotknę placem albo cokolwiek styku od przełączania to mi lata tak jak bym trzymał tak szybko napisy się zmieniają i po jakieś chwili ustąpi..

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Powiedz do jakiego procesora to wgrywasz i jakim zegarem go taktujesz. Może masz źle coś skonfigurowane. Jak znajdę trochę czasu, to to napiszę całe i skompiluję żeby zobaczyć.

A.. i czy masz przyciski tak jak w moim programie czy na innych pinach?

O.. i jeszcze jedno pytanie ?

w tym czasie normalnie robot działa oczywiście ale jak nacisnę 4 to powróci do stanu na początku. Czyli opcja 1 2 i 3

jak nacisnę 2 to pisze Wybrałeś opcję 2. mini sumo itd!

Narazie chciał bym to na atmega8 przetestować sam program ale całość będzie na Atmega16

Możesz wyjaśnić to dokładniej ? Tzn. mnie martwi stwierdzenie w tym czasie normalnie robot działa oczywiście ale.... Jak to sobie wyobrażasz, będziesz ganiał za robotem, jeżeli będzie aktywny jakiś jego podprogram ?

Wejście do menu powinno zawiesić działanie robota, na czas operacji w samym menu, i jeżeli nie wybierzesz innej niż ta aktywna, przed, to wznowić działanie np. po 2 sek.

Opcja 4 menu też nie jest potrzebna, wystarczy mechanizm, że jeżeli po aktywowaniu menu nic nie robisz przez 5 sek, to samo się ono dezaktywuje.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale czemu na PW? Ja ci i tak gotowca nie zrobię, bo nie na tym to polega. I przede wszystkim schemat prosimy, bo pisać na nie istniejący sprzęt się raczej nie da.

Co do wyświetlacza LCD, to max 2x8, bo większego (no może 2x16 na biede) na robocie łatwo nie upchniesz.

No chyba, że coś ala Nokia 3310, tylko że to akurat zeżre dużo na program.

Link do komentarza
Share on other sites

Nową wizje miałem w śnie.

[ Dodano: 03-05-2012, 19:37 ]

To tak na szybko szkic.

Narazie rezygnuje z wyświetlacza (przyjdzie jeszcze na niego czas)

Z rc5 jeszcze nie wiem jak będzie ale na szkicu dałem go ale raczej nie będzie go

Silniki 4x hp 50:1

5x Czujniki SHARP GP2Y0D340K

4x Czujniki linii CNY&)

Czujniki linii na rogach rozmieszczone a 340k 2 z przodu jeden z tyłu i jeden z lewej i jeden z prawej.

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko o to chodzi rzebyś napisał nazwy portów, do których podpiętę są przyciski ( inne podzespoły), bo nie każdemu chce się patrzeć to na Twój rysunek, to na datasheeta megi albo liczyć piny rzeby móc napisać program. Najlepszy byłby schemat z eagle.

Link do komentarza
Share on other sites

Nową wizje miałem w śnie.

🤣 Mi w czasach szkolnych też się zdarzały czasem o 1 w nocy wizje rozwiązań różnych problemów, i to nawet trafne.

Tylko czy twoja wizja uwzględnia notę katalogową ATMegi 16 i jej pinologie.

Ogólnie po twoim rysunku wnioskuję, że nie bardzo się na elektronice, ani programowaniu znasz, i to co naszkicowałeś racji bytu raczej nie ma.

Sterować 2 sygnałami mostkami H się da, ale jak chcesz mieć regulację szybkości obr. silników to nie w taki sposób.

Do RC5 musisz mieć sygnał, doprowadzony na INT0, INT1 lub INT2.

Ogólnie musisz się wiele jeszcze nauczyć.

Link do komentarza
Share on other sites

"Człowiek uczy się całe życie, a i tak umiera głupi".

Większości nauczę się w praktyce czekam tylko na poniedziałek i zamówię sobie atm16, 4 x cny70 i jeden narazie 340k.

A co do atmega16 to nie patrzyłem na wyprowadzenia srr.

Link do komentarza
Share on other sites

Co do wyświetlacza LCD, to max 2x8, bo większego (no może 2x16 na biede) na robocie łatwo nie upchniesz.
BASCOM ma ograniczenie - minimalny wyświetlacz to 1x16. W C ograniczeń takich nie ma.

[ Dodano: 03-05-2012, 22:02 ]

"Człowiek uczy się całe życie, a i tak umiera głupi".
Kierując się tym przysłowiem można dojść do wniosku, że po co się starać, uczyć skoro i tak kiedyś umrę... lepiej mierzyć wysoko.
Link do komentarza
Share on other sites

BlackJack napisał/a:

Co do wyświetlacza LCD, to max 2x8, bo większego (no może 2x16 na biede) na robocie łatwo nie upchniesz.

BASCOM ma ograniczenie - minimalny wyświetlacz to 1x16. W C ograniczeń takich nie ma.

O ile mnie pamięć nie myli to i na to jest sposób. Trzeba zadeklarować wyświetlacz 1*16a, bo ma on organizacje pamięci taką samą jak 2x8.

Jak widać problemem nie jest BASCOM tyko to co potrafi i wie programista.

Zresztą procedura inicjacji i obsługi jest taka sama dla wszystkich LCD nie ważne czy 2x8, 1x16 czy 2x40, całość rozbija się tylko o znajomość mapy pamięci CGRAM.

A tak w ogóle to ja pisałem o gabarytach wyświetlacza a nie jak się programuje.

Link do komentarza
Share on other sites

Wyświetlacz 2x8 obsługuje się w Bascomie tak samo jak 2x16, trzeba tylko pamiętać, że ma się 8 a nie 16 znaków w każdej linii. Ja w moich linefollowerach definiowałem wyświetlacze 2x8 jako 2x16 i nigdy nie miałem z tym problemu. Dolna linijkę wypełnia się wpisując lowerline.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.