Skocz do zawartości

Dziwny błąd nie wiem czy programator czy co ?


Marcinas

Pomocna odpowiedź

Witam

Już pisałem o tym błędzie brzmi on tak:

Programator "USBasp" could not initialize the target hardware.Please check that target hardware is connected correctly. Reason avrdude: initalization failed, rc= -1

sprawdziłem schemat układ złożyłem na płytce stykowej jeszcze raz sprawdziłem :

1) czy wszytko jest podłączone poprawnie (jest)

2) zasilanie (jest )

3) kilku krotne sprawdzenie wyjść miso,mosi ,ret sck...

ale co zauważyłem ,że przez przypadek jak odłączyłem taśmę(przewody)od układu to błąd dalej taki się pojawiał wydaje mi się że to wina programatora lecz nie jestem pewnie (był on budowany prze zemnie i kiedyś był sprawny )

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

którą bo teraz to już sam nie wiem ale tak na serio to sprawdzałem wszystkie zworki i ten błąd wyskakuje czy coś jest podpięte pod programator czy nie no sam nie wiem 🙁 ale czuję że to wina programatora .

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak próbowałeś wszystkie zworki to możliwe, że przestawiłeś zworkę odpowiedzialną za aktualizację oprogramowania programatora. Więc jest możliwość, że twój program wgrał się do programatora. Gdzie kupiłeś swój programator?

Link do komentarza
Share on other sites

I jeżeli dasz wszystkie zworki a zasilasz układ z zewnętrznego źródła napięcia to jedna z nich odpowiedzialna za zasilanie układu z PC może uszkodzić Twój komputer. Myśl co robisz.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam tak, że muszę mieć zworkę do zasilania układu założoną bo inaczej nie działa, a układ jest zasilany z aku. Tylko, że podpinam tylko te 5 niezbędnych wyjść do programowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak próbowałeś wszystkie zworki to możliwe, że przestawiłeś zworkę odpowiedzialną za aktualizację oprogramowania programatora. Więc jest możliwość, że twój program wgrał się do programatora. Gdzie kupiłeś swój programator?

Wszystkie zworki są tak jak były na początku programator robiłem sam na podstawie http://mirley.firlej.org/programator_na_usb_usbasp .

Zasilam z zasilacza o regulowanym napięciu podaję oczywiści 5V.

hyymmm nie wiem wczoraj siedziałem w sumie dziś bo to kolo 2 było i jeszcze raz złożyłem układ na płytce stykowej ale błąd dalej ten sam nie wiem czemu nie mogę zaprogramować 😃

Link do komentarza
Share on other sites

A spróbuj może tak: odłącz zasilacz, daj zworki do wolnego programowania i zasilania układu to się wg tej strony nazywa s sck i s target, pociągnij + i - z programatora (będziesz miał zasilanie z portu usb)

Link do komentarza
Share on other sites

A spróbuj może tak: odłącz zasilacz, daj zworki do wolnego programowania i zasilania układu to się wg tej strony nazywa s sck i s target, pociągnij + i - z programatora (będziesz miał zasilanie z portu usb)

Dzięki ale dalej nie dział 🙁

Wiesz ja zauważyłem że ten błąd się pojawia wtedy kiedy podłączę ten programator czy jest podłączony do płytki stykowej czy nie to i tak jest ten błąd . Czy to coś oznacza ?

Link do komentarza
Share on other sites

No to jeśli nawet bez układu tak się dzieje tzn., że programator nie jest widziany jako USBasp. Spróbuj do programatora wrzucić jeszcze raz najnowsze oprogramowanie i wtedy spróbować coś zaprogramować.

Link do komentarza
Share on other sites

W programatorze USBasp nie da się zaprogramować jeśli nie ma się drugiego programatora wiec jest to nie możliwe ponieważ nie mam żadnego innego programatora niestety.

Wiec co proponujecie kupić jakiś programator na usb jak tak to jaki najlepiej bo obecnie zależy mi na czasie 🙂 a teraz nie wiem już sam co zrobić .

To co proponujecie?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.