Skocz do zawartości

Dziwny błąd nie wiem czy programator czy co ?


Marcinas

Pomocna odpowiedź

Chwilka... a uC w programatorze masz zaprogramowany jakoś? Bo jak nie masz no to na pewno nie będzie ci działał.

Mam uC w programatorze wgrany program ten co był na stronie wcześniej był sprawny teraz nie wiem co się dziej 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

W programatorze USBasp nie da się zaprogramować jeśli nie ma się drugiego programatora wiec jest to nie możliwe ponieważ nie mam żadnego innego programatora niestety.

W USBasp możesz zaktualizować oprogramowanie. Na stronie którą podałeś pisze:

Zworka S_Prog (Self Program) umożliwia uaktalnienie oprogramowania w układzie (zaprogramowanie U1).

Tak więc zaktualizuj oprogramowanie i spróbuj jeszcze raz 😉 Wydaje mi się, że w programatorze jest zły program, choć tak jak napisał pyraminx, układ może być walnięty.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Miałem podobny problem na mojej płytce stykowej, okazało się że przez roztargnienie nie podłączyłem masy programatora z masą układu. Jeżeli system widzi twój programator, a w programie którego używasz, ustawiłeś odpowiedni programator to chyba pozostaje sprawdzić jeszcze połączenia i to kilkukrotnie.

Jak zachowują się diody na twoim programatorze.

Link do komentarza
Share on other sites

Tyle, że Marcinas napisał, że błąd wywala mu nawet bez układu. A błąd nie mówi o braku programowalnego układu czy złych połączeniach, ale o tym, że program nie widzi samego programatora.

Link do komentarza
Share on other sites

Tyle, że Marcinas napisał, że błąd wywala mu nawet bez układu. A błąd nie mówi o braku programowalnego układu czy złych połączeniach, ale o tym, że program nie widzi samego programatora.

Marcinas nie pisze jednoznacznie że programator nie jest widziany przez system, po pierwsze sprawdził bym właśnie to. Druga sprawa to ustawienia samego programu którego używa. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

W programatorze USBasp nie da się zaprogramować jeśli nie ma się drugiego programatora wiec jest to nie możliwe ponieważ nie mam żadnego innego programatora niestety.

W USBasp możesz zaktualizować oprogramowanie. Na stronie którą podałeś pisze:

Zworka S_Prog (Self Program) umożliwia uaktalnienie oprogramowania w układzie (zaprogramowanie U1).

Tak więc zaktualizuj oprogramowanie i spróbuj jeszcze raz 😉 Wydaje mi się, że w programatorze jest zły program, choć tak jak napisał pyraminx, układ może być walnięty.

nie wiem może atmega 48 została uszkodzona 😃 start w ludziach 😋

Zaraz poczytam o tym oprogramowaniu jak to zrobić i jakie jest najlepsze.

Cytat:

Miałem podobny problem na mojej płytce stykowej, okazało się że przez roztargnienie nie podłączyłem masy programatora z masą układu. Jeżeli system widzi twój programator, a w programie którego używasz, ustawiłeś odpowiedni programator to chyba pozostaje sprawdzić jeszcze połączenia i to kilkukrotnie.

Jak zachowują się diody na twoim programatorze.

no ja sprawdzałem wiele razy i wydaje się mi że jest dobrze podłączone 😃 (mam nadzieję)

Diody cały czas świecie się zielona sygnalizująca gotowość programatora a jak próbuję wgrać program to wówczas mignie czerwona ale maksymalnie dwa razy i gdy wyskakuje błąd to gaśnie.

cytat :

Tyle, że Marcinas napisał, że błąd wywala mu nawet bez układu. A błąd nie mówi o braku programowalnego układu czy złych połączeniach, ale o tym, że program nie widzi samego programatora.

Tak tak jest prawda błąd ten pojawia się również jak próbowałem wgrać program za pomocą programu khazama i ten sam błąd a nie wiem czemu on się pojawia 🙁(

cytat:

Wysłany: Dzisiaj 21:52 Temat postu:

Grzesieq94 napisał/a:

Tyle, że Marcinas napisał, że błąd wywala mu nawet bez układu. A błąd nie mówi o braku programowalnego układu czy złych połączeniach, ale o tym, że program nie widzi samego programatora.

Marcinas nie pisze jednoznacznie że programator nie jest widziany przez system, po pierwsze sprawdził bym właśnie to. Druga sprawa to ustawienia samego programu którego używa.

programator jest widoczny wgrywałem dwa rodzaje ze strony mirley-firley iii jeszcze ktoś mi polecił fajną stronkę nie pamiętam ale dziękuję 🙂

Chyba wszystko ale dużo napisaliście dziękuję za pomoc szkoda że jeszcze nie działa ale sądzę że zadziała z waszą pomocą 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Tak więc programator Ci działa, nie umie się tylko on pokomunikować z uC, może i monotonne, ale

- sprawdź poprawność połączeń 🙂

- zobacz czy dochodzi napięcie

- sprawdź czy nie ma nigdzie zwarć wraz z samym programatorem

- sprawdź na innym uC

- dołącz do starego uC generator zewnętrzny albo układ RC

manualnie przytrzymaj reset w czasie programowania 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Tak więc programator Ci działa, nie umie się tylko on pokomunikować z uC, może i monotonne, ale

- sprawdź poprawność połączeń 🙂

- zobacz czy dochodzi napięcie

- sprawdź czy nie ma nigdzie zwarć wraz z samym programatorem

- sprawdź na innym uC

- dołącz do starego uC generator zewnętrzny albo układ RC

manualnie przytrzymaj reset w czasie programowania 😃

A więc tak wyciągnąłem uC z płytki stykowej i dałem do płytki podstawki programującej 😃 no kiedyś z tego skorzystałem to czemu nie teraz i a kurat było sprawne więc ok spróbowałem i dalej ten sam błąd 🙁

połączenia sprawdziłem napięcie tak samo

nie ma zwarcia 😃

sprawdzałem na atmedze48 i atmedze 8 na oby dwóch nie działało

"dołącz do starego uC generator zewnętrzny albo układ RC" a tego to nie wiem jak zrobić 🙂

"manualnie przytrzymaj reset w czasie programowania " nie da się 🙁

dam wam tutaj co dokładnie się wyświetla podczas programowania.

ScreenShot003.thumb.jpg.a2136b8900b0d5690289edcfaf9a8f26.jpg

ScreenShot002.thumb.jpg.47c2fd2d293898cb52c712f189b08129.jpg

ScreenShot001.thumb.jpg.bb4b7998c05fc3fcc5bd21a529eb1679.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

A czy programowałeś już wcześniej w AVRdude, ,tórego teraz masz? Jeśli nie to może to wina środowiska... Zainstaluj AVRdude z innej lokalizacji - jakąś inną wersję. Może pomoże...

Masz inny programator? Jeśli nie to pożycz od kogoś i sprawdź układ.

Link do komentarza
Share on other sites

A czy programowałeś już wcześniej w AVRdude, ,tórego teraz masz? Jeśli nie to może to wina środowiska... Zainstaluj AVRdude z innej lokalizacji - jakąś inną wersję. Może pomoże...

Masz inny programator? Jeśli nie to pożycz od kogoś i sprawdź układ.

Witam

Bardzo chętnie opisał bym rozwiązanie tego problemu lecz jest on dalej nie rozwiązany !!!

A więc tak wykonałem wszytko ładnie na płytce 😃 żeby nie było że na stykowej coś nie styka wszytko ładnie polutowane 😃 wykonanie na 4+ bym tak powiedział gdyż nie urzekała mnie ta płytka plus stanowczo nie polecam tego laminatu z allegro ( jak znajdę link to od razu powiem jest to najgorszy laminat jaki w życiu miałem !!!!) szkoda o tym badziewiu pisać gówniany i nigdy nie kupię od tamtego allegrowicza masakra !!

Czyli tak płytka wytrawiona sprawna lecz nie zaprogramowana

Programator niby sprawny (ale zastanawiam się nad zakupem jakiegoś nowego wykonanego a nie własnej roboty bo potem takie są anomalia że nic nigdy nie chce działać )

Co dalej a zwątpiłem z mkavrcalculator i zainstalowałem khazama ale i tak dalej ten błąd nienawidzę tego komunikatu !!!! (zał 1)

Co jeszcze nie wiem czy to wina avrdude czy nie nic nie robiłem z avrdude dopiero zacząłem z programowanie i tu taka niespodzianka zawsze jakiś błąd musi mi się trafić i jeszcze nie do rozwiązania .

Nie mam ten jeden nieszczęsny programator.

Nie mam od kogo pożyczyć programatora więc superrr

Jak ktoś ma jakąś propozycję jak pomóc mi w rozwiązaniu tego problemu to fajnie by było jak by to napisał bo ja niestety w obecnej chwil nie wiem co może być przyczyną tego.

ScreenShot010.thumb.jpg.f95c7282c8742281e33c295f5f14d54a.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Nie masz przypadkiem za szybkiej prędkości programowania ustawionej?

(Nie czytałem całego tematu.)

hymmm

Jak byś mi napisał jak się zmienia tą prędkość to był bym w stanie powiedzieć czy coś robiłem ale raczej nic nie zmieniałem 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.