Skocz do zawartości

LineFollower Worklog


Pomocna odpowiedź

[ Dodano: 29-07-2012, 13:59 ]

Dodaję nową płytkę. Jest całkiem sporo przejść ścieżek między kondensatorami i rezystorami SMD 0603. Nie wiem czy będę w stanie jakkolwiek ją jeszcze zoptymalizować. Starałem się robić jak najmniej przelotek.

Link do komentarza
Share on other sites

Dawid 95, odstęp pomiędzy tymi dwiema ścieżkami od czujników z lewej strony jest zbyt mały, żadna firma ci tego nie wykona. Możesz odsunąć ścieżki od siebie prowadząc tą górną wyżej po prostu. Podejrzewam, że gdyby inaczej poumieszczać rezystory od diod czujników to płytka zoptymalizowałaby ci się bardziej. Pamiętaj, że w połączeniu szeregowym kolejność elementów nie ma znaczenia, więc możesz przenieść rezystor w dowolne miejsce w szeregu.

Link do komentarza
Share on other sites

Te odległości już poprawiłem.

Dodam też załącznik a w nim płytka. Mam 400 errorów z czego grubo ponad połowa to dimension'y. Overlapy mam tylko gdy przelotka jest blisko pada. Często zdarza się ,ze obrysy obudów kondensatorów lekko się nachodzą ( do poprawki ) ?

[ Dodano: 29-07-2012, 18:21 ]

Zapomniałem się zapytać, mógłbyś mi Sabre powiedzieć jak inaczej rozmieścić rezystory od diod ? Próbowałem na warstwie top , dzięki czemu zyskałem na powierzchni, ale estetyczne to nie było.

czysta.brd

Link do komentarza
Share on other sites

Dawid 95, nie powiem ci jak inaczej je ustawić, bo to siedzenie i kombinowanie ze schematem i zmianami na płytce jednocześnie. Spójrz na płytkę, zobacz gdzie masz najwięcej miejsca, spójrz czy się tam nie da przenieść rezystorów. Najlepszym wyjściem dla ciebie byłoby chyba odwrócenie czujników, tak aby dioda była od góry a fototranzystor na dole, nie wiem jak jest teraz, przy takim ustawieniu miałbyś najprostsze dojście do złącza od czujników i miejsce od góry na rezystory do diod.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Płytkę z czujnikami już zaprojektowałem, jeszcze do niej wrócę kiedyś i dopracuje.

Dodaję schemat do sprawdzenia :

Przy Tsopie jest pewna nieścisłość z lib'em. Sprawdziłem sobie w ds i na schemacie powinno być dobrze podłączone, ale jeśli miałby ktoś lib'a to niech da znać 🙂 .

Link do komentarza
Share on other sites

Dawaj trochę większe odstępy między elementami bo wszystkie siedzą jeden na drugim ...

Po za tym nie wiem czy chcesz aby tak było ale zauważ, że dioda led1 i led2 mają takie same rezystory tzn. Jedna będzie świecić jaśniej od drugiej.

A i nie masz podłączonej masy do TSOP...

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za wskazówkę z rezystorami Tolo, nie zauważyłem. Poprawię to bo faktycznie nie będzie to fajny efekt. Płytka z czujnikami zrobiona jest już nowa , główna też, jestem na etapie dokładnego sprawdzania tych płytek. Pewnie dzisiaj przyjdą pocztą zębatki z Wobitu, jeśli tak to niedługo się wytoczy koła z poliamidu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.