Skocz do zawartości

Zapraszamy do członkostwa w Stowarzyszeniu GROM!


GROM

Pomocna odpowiedź

W stu procentach podzielam wątpliwości kolegi nanab.

W jaki sposób mamy zadeklarować propozycje współpracy nie otrzymując od Was żadnych konkretów? Skąd mamy wiedzieć, że nasze zaangażowanie do nas wróci?

Nie traktujcie tego jako krytykę Waszej działalności tylko pozwólcie poznać szczegóły osobom zainteresowanym bez konieczności wysyłania maili.

Link do komentarza
Share on other sites

W jaki sposób mamy zadeklarować propozycje współpracy nie otrzymując od Was żadnych konkretów?
Interesują nas odpowiedzi na wcześniej podane pytania. Są osoby, które świetnie sobie z nimi poradziły i z tymi osobami wkrótce będziemy się kontaktować. Specjalnie nic nie mówimy, abyśmy się mogli dowiedzieć jakie oczekiwania w stosunku do charakteru współpracy mają kandydaci.
Skąd mamy wiedzieć, że nasze zaangażowanie do nas wróci?
Jakbyśmy chcieli kogokolwiek wykorzystać czy oszukać to jaki byłby tego sens? Z pewnością wiesz na czym polega współpraca 🙂
Link do komentarza
Share on other sites

Jako najmłodszy członek stowarzyszenia mogę niewątpliwie potwierdzić, że naprawdę warto! Nie traktujcie mojej wypowiedzi jako reklamy. Zanim wstąpiłem do GROM'u, brakowało mi przede wszystkim zamysłu mechanicznego. Dzięki kontaktowi z przyjaznymi ludźmi, którzy chcą nie tylko sami się rozwijać, ale też przekazać swoją dotychczasową wiedzę i pomysły, reszcie grupy, nauczyłem się wielu nowych rzeczy i zacząłem patrzeć na pewne aspekty pod innym kątem.

Przy tworzeniu statutu byłem i powiem szczerze, że nie jest dla nikogo krzywdzący. Nawet dla tych ludzi, którzy nie ukończyli 16 roku życia. Ograniczenia nakładane na osoby niepełnoletnie nie wynikają z niechęci założycieli GROM'u, ale ograniczeń prawnych.

Poza tym GROM, to nie tylko grupa ludzi, którzy chcą rozwijać swoją pasję i zarażać nią innych, ale to też przyjaciele 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Mnie tylko ciekawi co Wami kieruje by statut był tylko dla wybranych a nie otwarty dla wszystkich?

Przy okazji:

Funkcjonuje już nasze wewnętrzne forum, do którego jak na razie mają szerszy dostęp tylko członkowie GROM.
http://forum.robogrom.pl/ => "Liczba użytkowników: 9" => wiki: "Zgodnie z art. 9 tej ustawy, do założenia stowarzyszenia niezbędne jest uchwalenie statutu i wybranie komitetu założycielskiego przez co najmniej 15 osób."

Istnieje również stowarzyszenie zwykłe, do których potrzeba tylko 3 osób, ale ono nie posiada statutu tylko regulamin.

Ja akurat kandydować nie zamierzam, ale tak mnie ciekawi ta cała tajemniczość wokół GROMu 😉

Peace

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mnie tylko ciekawi co Wami kieruje by statut był tylko dla wybranych a nie otwarty dla wszystkich?

Abyście nie musieli tracić swojego cennego czasu na czytanie rzeczy, które Wam się do niczego nie przydadzą.

"Zgodnie z art. 9 tej ustawy, do założenia stowarzyszenia niezbędne jest uchwalenie statutu i wybranie komitetu założycielskiego przez co najmniej 15 osób."

W kwestii zakładania stowarzyszenia jesteśmy już obcykani, także cytatów zamieszczać nie trzeba bo wymagania dotyczące założenia stowarzyszenia doskonale znamy i ich przestrzegamy.

Ja akurat kandydować nie zamierzam, ale tak mnie ciekawi ta cała tajemniczość wokół GROMu
Szkoda.
Marooned, przy zakładaniu stowarzyszenia będzie 15 osób posiadających pełnie prawną
Zebranie założycielskie jakiś czas temu się odbyło i stowarzyszenie już funkcjonuje.
Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co zaobserwowałem ekipa GROM działa demokratycznie. To jest możliwe w małych grupach gdzie każdy zna swoją rolę i decyduje się w danym momencie na odpowiednie z jego strony poświęcenie dla grupy. Stąd pojawiło się pytanie o to co kandydat może zaoferować dla grupy. Warto nastawić się na dawanie i wtedy otrzymuje się najwięcej. Tą ideę działania stowarzyszenia w nich dostrzegam.

Wielu działań w przyszłości nie da się przewidzieć. Zgrana grupa potrafi się jednak dynamicznie dostosować. Podam przykład. W ramach festiwalu nauki GROM organizował konkurs na prace rysunkowe typu "zbuduj swojego robota". Nie było ustalonego regulaminu konkursu, była za to otwarta dyskusja na temat inżynierskiego podejścia do projektu, sposób planowania itp. Każdy mógł dodać od siebie dlaczego daną pracę wyróżnia i wkrótce mogli zadzwonić do zwycięzców zapraszając po odbiór nagrody.

Znaczenie bycia w takiej grupie bardzo dobrze opisał piotreks-89. Nie wiem czy uda mi się być najstarszym, ale ja również złożyłem swoją ofertę dla grupy. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz czas poświęcamy na dobre zorganizowanie się stowarzyszenia. Jest mnóstwo elementów, które trzeba poukładać, aby całość wspaniale funkcjonowała. Najbliższe efekty działalności nie będą tak szybko widoczne, ale myślę, że tworzymy coś nowego na arenie polskiej robotyki. Na pewno z powodu poświęcania sporego czasu na rozwój stowarzyszenia, ucierpią nasze konstrukcje na następny sezon, ale niestety coś kosztem czegoś...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.