Skocz do zawartości

Fatum - pierwszy LF


Pomocna odpowiedź

Od siebie dodam, że nie robiłem przelotek pod padem przetwornicy. Dałem tam trochę cyny, nastepnie położyłem na to układ tak aby przylegał następnie przylutowałem go. Sam układ z tymi rezystorami jest trochę do bani 😃, popatrz ze te rezystory nie tworzą u Ciebie dzielnika napięcia, tylko stanowią zwykłe obciązenie dla wyjscia przetwornicy i jakieś szczątkowe napięcie(prąd) trafia na wejście VFB.(Ty musisz pobierać napięcie poiedzy rezystorem 5k a 20k) Dzielnik ma za zadanie "obserwować" zmiany napięcia na wyjsciu i "podjąc" odpowiednie decyzje. Jaki prąd masz zamiar pobierać z tej przetwornicy? Silniki będą zasilane prosto ze źródła czy z ST1S10PHR?

Pozdrawiam i życze sukcesów przy tworzeniu konstrukcji.

Link do komentarza
Share on other sites

Przy projektowaniu płytki głównej pojawił się jeszcze jeden problem...

Otóż przetwornica ST1S10PHR ma pad od spodu i teraz nie wiem jak je podłączyć i czy mogę w tym wypadku zastosować przelotki i "zlutować" spód przetwornicy przez przelotkę... widziałem w DataSheecie że tam były w proponowanej aplikacji właśnie przelotki pod przetwornicą... tylko pytanie czy dam radę ręcznie to zlutować?

Przy takim prądzie ten pad nie jest krytyczny, chociaż lepiej go podłączyć.

Jak nie masz hot-aira i (najlepiej) pasty to zrób tak:

- w padzie pod scalakiem zrób spory przelotkę np. 1,5mm

- po przylutowaniu nóżek układu wsadź w ten otwór cynę i ją przylutuj dobrze. Cyna powinna się rozlać pod układem i go przylutować.

Testowane na sterownikach LED o podobnych rozkładzie i działa miodzio 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Sam układ z tymi rezystorami jest trochę do bani 😃, popatrz ze te rezystory nie tworzą u Ciebie dzielnika napięcia, tylko stanowią zwykłe obciązenie dla wyjscia przetwornicy i jakieś szczątkowe napięcie(prąd) trafia na wejście VFB.(Ty musisz pobierać napięcie poiedzy rezystorem 5k a 20k) Dzielnik ma za zadanie "obserwować" zmiany napięcia na wyjsciu i "podjąc" odpowiednie decyzje. Jaki prąd masz zamiar pobierać z tej przetwornicy? Silniki będą zasilane prosto ze źródła czy z ST1S10PHR?

Co do tych rezystorów to rezystory 100k i 5k mają zastąpić 105k, który odpowiada 5V na wyjściu... Sam schemat podłączenia brałem z noty katalogowej, ale właśnie zauważyłem ze wkradł się pewien chochlik... Mianowicie źle podłączyłem ten rezystor 20k... dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione 🙂

Z przetwornicy ma być zasilana sama logika, a teoretyczny prąd pobierany wyszedł mi jak pisałem wcześniej około 250mA, dla pewności i pewnego progu bezpieczeństwa mam zamiar zastosować dławik 12mH, lub 10mH dla których prąd wyjściowy jest odpowiednio wyższy.... (dla 12mH - 300mA).

Silniki i turbo będą zasilane prosto z Lipola...

Jak nie masz hot-aira i (najlepiej) pasty to zrób tak:

- w padzie pod scalakiem zrób spory przelotkę np. 1,5mm

- po przylutowaniu nóżek układu wsadź w ten otwór cynę i ją przylutuj dobrze. Cyna powinna się rozlać pod układem i go przylutować.

Dzięki za radę 😉 Mam tylko zwykłą kolbową lutownice więc chyba zrobię jak napisałeś...

Wrzucę dziś cały schemat i projekt płytki... chciałbym ją w tym tyg zamówić, więc liczę na waszą opinie o nich 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.