Skocz do zawartości

Problem z połączeniem


kaczor23

Pomocna odpowiedź

Nie, ja robie kurs bascoma Ikara i nic tam nie bylo napisanego o tym ani o tym co zrobic aby wgrac skrypt na procka byl tam tylko interfejs i od razu programowanie.

P.s

Dzieki za ta informacje proponuje wniesc poprawki do kursu Ikara i o tym napisac.

Zaraz napisz czy pomoglo a jak pomoglo 🙂 ... piwo

Link do komentarza
Share on other sites

Na koniec instalacji WinAVR uruchamiamy jeszcze skrypt "C:\WinAVR\bin\install_giveio.bat"

Czy było zrobione ?

Zostało to teraz zrobione, ale dalej błąd teraz juz inny

> "make.exe" program
avrdude -p atmega8 -P lpt1 -c stk200    -U flash:w:main.hex 

avrdude: AVR device not responding
avrdude: initialization failed, rc=-1
        Double check connections and try again, or use -F to override
        this check.


avrdude done.  Thank you.

make.exe: *** [program] Error 1

> Process Exit Code: 2
> Time Taken: 00:01
Link do komentarza
Share on other sites

A wiec, co do połączenia to tak jak na rysunku wczesciej moje połączenie wygląda tak. i własnie sie zastanawiam, czy to co jest na rysunku w linku

http://www.kursc.forbot.pl/img/art001_schemat1.png

jest wszystko potrzebne i czy nie wystarczy podłączyc tak jak na moim schemacie, powiedzcie co dodać, co zmienic, na moim rysunku/połączeniu, żeby było dobrze.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Powiem wam tak, mam 2 identyczne programatory STK200, jeden z nich ma 1,5m skrętki komputerowej, drugi ma tasiemkę 10 żyłową trochę ponad pół metra (co 2 przewód masa). Tym ze skrętką jak programuje to nigdy za 1 razem się nie wgra poprawnie, zawsze jest tak, że dopiero za 6-7 razem się wgrywa bez błędu, jak już załapie to potem jest już ok za każdym razem(o ile programator jest cały czas podpięty do płytki testowej). Tym programatorem z tasiemką wgrywam za każdym razem poprawnie i bez żadnych błędów.

Link do komentarza
Share on other sites

Sprawdzalem juz kilka razy czy dobrze podlaczylem i dla pewnosci pare razy od nowa skladalem i ciagle wyskakuje ten sam blad "Could not identify chip with ID:FFFFFF" nawet jak programator nie jest podlaczony to pokazuje ten sam blad :/

Szukalem w Help`ie cos o tym bugu ale nic nie moge znalesc moze ktos wreszce pomoc ??

Link do komentarza
Share on other sites

Heh. co prawda, nie wiem co było, w tym moim programatorze nie tak, ale zrobiłem nową wtyczke łączącom mikro kontroler z programatorem i teraz jest ok, musiałem sie wtedy pomylic przy lutowaniu. A wiec dzieki wszystkim za pomoc, teraz moge zacząc zabawe z programowaniem.

Link do komentarza
Share on other sites

Heh. co prawda, nie wiem co było, w tym moim programatorze nie tak, ale zrobiłem nową wtyczke łączącom mikro kontroler z programatorem i teraz jest ok, musiałem sie wtedy pomylic przy lutowaniu. A wiec dzieki wszystkim za pomoc, teraz moge zacząc zabawe z programowaniem.

A w czym był ten problem bo tez mam ten sam co miałeś i skoro to Naprawiłes to podziel sie wiedzą 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.