Skocz do zawartości

Kilka pytań do specjalistów :P


Companero

Pomocna odpowiedź

Witajcie,znalazłem to forum niedawno i bardzo się nim zainteresowałem.Zaciekawiły mnie wasze roboty i ich przeróżne zastosowania,począwszy od światłoluba przez line followery i sumo aż po roboty kroczące i wielozadaniowe.

Ciekawi mnie również,kiedy zaczęliście wasze przygody z robotyką i jak one wyglądały.Czy były trudne?Czy mieliście chwile zwątpienia w wasze możliwości?

Bardzo żałuję,że dopiero teraz zacząłem się interesować robotyka amatorską w wieku 15 lat i z niezbyt wielkimi zasobami finansowymi 😕.

Jestem chłopakiem ze słabą wiedzą na temat mikrokontrolerów,czujników,silników,procesorów itp. 😳

Czy możliwe jest,bym w ciągu roku nadrobił zaległości i potrafił zrobić na przykład robota sumo?

Czekam na odpowiedź =).

Z góry,dziękuję. :->

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Witajmy serdecznie.

Bardzo żałuję,że dopiero teraz zacząłem się interesować robotyka amatorską w wieku 15 lat i z niezbyt wielkimi zasobami finansowymi 😕 .

Jestem chłopakiem ze słabą wiedzą na temat mikrokontrolerów,czujników,silników,procesorów itp. 😳

Czy możliwe jest,bym w ciągu roku nadrobił zaległości i potrafił zrobić na przykład robota sumo?

Ale jakie zaległości? Sam zaczynałem w podobnym wieku 😋 Jeśli się przyłożysz to za rok powinieneś mieć fajnego robota, oczywiści nie licz że będzie to jakieś cudo ale pozwoli ci się wiele nauczyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm,w sumie to ja sobie myślę,że późno zacząłem,bo jak inni piszą czego by nie robili w dzieciństwie to mnie smutek zżera 😥

A i jeszcze jedno,dziękuję wam za miłe przywitanie 🙂

Byłem przekonany że coś was zdenerwuje nie wiem czemu,ale tak zawsze u mnie jest kiedy się pierwszy raz pojawiam 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja mam 22 (cicho, 23 dopiero w maju 😋) i w sumie nic konkretnego nie zbudowałem. Mam ogólne pojęcie o elektronice, robotyce, ale czekam na koniec studiów by mieć wolny umysł. Dlatego zaczynać w wieku 15 lat jest zdecydowanie ok. Pomyśl, że za 8 lat będziesz miał tyle lat co ja teraz, a wiedział 1000000 razy więcej 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja zaczynałem w połowie drugiej klasy gimnazjum. Pierwszego robota - swiatloluba - zrobiłem po ~miesiącu. Nawet nie rozumiałem wtedy do końca zasady działania. Później zacząłem projektować robota opartego na własnej wizji, w trakcie poznając zasadę działania wszystkiego. Chwili zwątpienia miałem mnóstwo - wtedy gdy nic nie wychodziło - lutowanie, mruganie ledami i inne takie pierdoly.

Link do komentarza
Share on other sites

Companero, biorąc pod uwagę, jaką ilość informacji masz w tej chwili w internecie to rok wydaje się ogromem czasu na zbudowanie jakiegoś robota. Ja zaczynałem jak byłem w podstawówce, internet wtedy raczkował, nie było PCta w każdym domu, a wiedzę zdobywałem ze starych numerów Młodego Technika. Pierwsze płytki malowałem siostrzanym lakierem do paznokci i wyskrobywałem cyrklem zbędny lakier.

Tak więc niech ktoś teraz nie mówi, że zaczynać jest trudno bo wszystko jest podane na złotej tacy prawie, wystarczy tylko chcieć i wyciągnąć rękę po wiedzę.

Link do komentarza
Share on other sites

"U nas na forum" (xd zaszalałem 🙂 ) jest taka zakładka jak sklepy dla robotyka. Między innymi tam możesz to kupić wszystko w jednej przesyłce.

sklepy

A tak na marginesie, poznaj dobrze forum. Jest tutaj bardzo wiele artykułów dzięki którym zbudujesz robota prawie że nie wiedząc nic o elektronice 😉 Powodzenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale nie mam żadnej lutownicy,cyny,multimetra ani innych narzędzi 😕 .

Gdzie można to tanio kupić w jednej przesyłce??

Ja mam lutownice kolbową 40W Solomona, z tego co pamiętam kosztowała 30-40zł na Allegro i daje radę. Jeśli nie chcesz na początku wydawać dużo kasy to taka wystarczy wg mnie. Cyna to grosze. Narzędzia zamów na internecie w sklepie dla robotyków albo na allegro (tylko poszukaj sprzedawcy, który będzie miał wszystkie potrzebne rzeczy, żeby raz zapłacić za przesyłkę).

Na forum jest dużo artykułów, można się z nich dużo nauczyć. Jeśli chodzi o podstawy elektroniki to możesz poczytać "Oślą Łączkę". Poszukaj na necie w PDF. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.