Skocz do zawartości

Trójmiejski Turniej Robotów 2013, 20.04.2013, Gdańsk


Treker

Pomocna odpowiedź

W moduły startowe muszą być wyposażone roboty w konkurencjach : Sumo, MiniSumo ,MiniSumo ^2 ,MicroSumo.

Robot oczywiście mierzony i warzony jest po zamontowaniu modułów i musi się on zmieścić w wymiarach odpowiednich dla danej konkurencji.

Te moduły są zgodne z modułami które były stosowane w Wiedniu i we Wrocławiu (są nawet identyczne).

Informacje o samym module można znaleźć tutaj http://www.startmodule.com/faq/.

Link do komentarza
Share on other sites

Informacja dla osób planujących przyjechać na zawody w sobotę rano: Z racji, że jadę z kolegą z Krakowa autem, możemy po drodze (tj. Częstochowa, Łódź, Włocławek, Toruń itd.) zabrać dwie dodatkowe osoby. Przyjazd do Gdańska planowany jest na godzinę 8, następnie zawody i nocleg w Gdańsku, rano wyjazd do Torunia na kolejne zawody i powrót tą samą trasą w niedzielę wieczorem. Koszty uzależnione od długości trasy 🙂 reszta do ustalenia, osoby zainteresowane proszę o kontakt, najlepiej bezpośrednio na maila jarekkorus@gmail.com

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim zawodnikom za przybycie na zawody!

Czekamy na komentarze oraz uwagi na temat tego co poprawić. Turniej jest tworzony dla was!

Za rok chcielibyśmy jeszcze lepiej spełnić wasze oczekiwania.

Mam nadzieję, że statuetki oraz nagrody się wam spodobały.

Do zobaczenia za rok!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Trójmiejski Turniej Robotów już dobiegł końca więc czas na podsumowanie!

Startowałem w kategorii minisumo i sumo, udało mi się zdobyć trzecie miejsce w minisumo, 2 w minisumo^2 i 2 w sumo.

Zacznę od plusów,

Statuetki były świetne, lepsze od zeszło rocznych szklanych.

Kontakt z sędziami był dobry, a rozgrywki były uczciwie rozgrywane dzięki modułom startowym.

Minusy

Rozgrywki eliminacyjne były strasznie chaotyczne, dopiero po godzinie 13 rozegrałem pierwszą walkę.

Mam nadzieję, że statuetki oraz nagrody się wam spodobały.

Statuetki były super ale nagrody były najgorsze ze wszystkich zawodów na których byłem, łącznie ze wszystkich zdobytych miejsc dostałem:

-2 notesy

-3 długopisy Forbota

-14 reklam firmy farnell

-12 siatek firmy farnell

-1 STM32-Discovery

Wiadomo na zawodach liczy się przede wszystkim dobra zabawa, ale przyjeżdżam na zawody z myślą że gdy uda mi się zająć jakieś sensowne miejsce w rozgrywkach to mi się chociaż podróż zwróci. A tu jak jak pisał Treker w pierwszym poście "czeka nas ogrom niespodzianek" no i faktycznie nie spodziewałem się tylu siatek 😎😅

W tym roku turniej odbędzie się 20 kwietnia 2013, jak zawsze w nowym budynku wydziału ETI. Ponownie szykujemy dla Was ogrom zmian i niespodzianek

pozdrawiam wszystkich organizatorów i zawodników biorących udział w turnieju, prawdopodobnie był to mój ostatni udział w tym konkursie (nie opłaca się 600km jechać 😋😉 )

pozdro

Link do komentarza
Share on other sites

Nagrody to faktycznie była mega porażka.

Jeszcze wypadałoby wspomnieć co nieco o modułach. Zastosowanie tego typu startu to dobry pomysł i trzeba iść w tym kierunku, lecz zdecydowana większość zawodników miała problemy z uruchomieniem ich w swoich robotach. Nie wiem z czego to wynikało ale to właśnie przez to rozjechały się w czasie eliminacje.

Zapraszam do obejrzenia walk:

Kanał YT

Link do komentarza
Share on other sites

-12 siatek firmy farnell

-1 STM32-Discovery

Możesz się śmiać, ale te siatki w sumie są warte prawie tyle to to Discovery 😉

A swoją drogą: nie ma co narzekać na nagrody, jakbym miał tak liczyć to prawie nigdzie nei opłaca się jeździć, bo przejazd w obie strony kosztuje zwykle ponad 100zł/osobę. A samemu trochę strasz jechać jak się jedzie z droższym sprzętem/robotem.

Link do komentarza
Share on other sites

sobal44, z tego co liczę było około 31 miejsc na podium. W każdej konkurencji na pewno nagradzane były rzeczowo miejsca pierwsze, w tym układami RaspberryPi, do tego w puli nagród były takie zestawy Discovery jakie otrzymałeś. Najwidoczniej nie było tego aż tyle, aby dla każdego rozdana była jakaś nagroda rzeczowa. Nikt z organizatorów na pewno niczego sobie nie przywłaszczył 🙂 Co do ilości nagród, to było moje niefortunne zdanie, ponieważ chyba w Toruniu, gdy wszyscy mówiliście, że dostaliście tylko siatki powiedziałem, że widziałem karton z zestawami Discovery.

Trzeba pamiętać, że koszt organizacji takich zawodów, to nie tylko same nagrody, co poświadczą chyba organizatorzy z innych miast. Co ważne, nie gwarantowaliśmy nigdzie żadnych nagród, co więcej, co roku nie stawialiśmy na nagrody. Nie zajmowałem się bezpośrednio tymi sprawami, jednak poczuwam się również do odpowiedzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki Treker, że próbujesz tą sprawę w pewien sposób wyjaśnić. Pora na moje zdanie.

Było dokładnie 31 miejsc na podium. W tym kategorie mniej istotne jak na przykład sumo^2, MicroSumo, NanoSumo. Farnell przekazał nam kilkanaście zestawów na nagrody i z tego co mi wiadomo zostały one rozdysponowane głównie na pierwsze miejsca w liczących się konkurencjach.

Niestety ze względu na nadmiar prac w dniu zawodów funkcja przydzielenia nagród do miejsc została przydzielona pewnej bardzo zaufanej osobie... Z waszych postów oraz komentarzy które do mnie doszły, wnioskuję że ta osoba czy osoby nie wykonały swojego zadania w sposób... Zresztą co tu komentować, przepraszam was bardzo za sytuację z nagrodami. To nie powinno się wydarzyć. Miało to zostać rozegrane inaczej, jednak ze względów zdrowotnych nie mogłem osobiście tego dopilnować. Muszę i tak bardzo pochwalić ekipę za to, że udało im się dokończyć ten turniej beze mnie.

Żartem:

Widocznie był pełen torebek i reklam. Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać

Ze względu na brak możliwości bezpośredniego uczestnictwa w zawodach ich przedstawiciela, otrzymaliśmy od firmy Farnell element14 dwa kartony. W jednym z nich (większym) faktycznie były torebki i reklamy. W drugim kartonie były natomiast przygotowane zestawy Raspberry PI oraz Discovery.

Zgodnie z tym co napisał Treker, na zawodach TTR nigdy nie przywiązywaliśmy wielkiej wagi go nagród. Jednak sytuacja, w której ktoś dostaje tonę siatek, czy reklamy jest niedopuszczalna. Popełniamy błędy i jedyne co mi pozostaje to przeprosić was za nie i zapewnić, że za rok się to nie powtórzy. Mam nadzieję, że z dnia 20 kwietnia zapamiętacie dobrą zabawę oraz przyjazną atmosferę ekipy oraz sędziów.

Ktoś wspomniał o kosztach wyjazdu. Do nas przyjechało około 70~80 robotów. Licząc nawet, że jest 30 nagród, w tym jak wspomniałem kategorie "małe" typu minisumo deathmatch, czy nano-, mikrosumo nie ma możliwości żeby się chociaż większości zwróciło za podróż. Wiem, że dobry zawodnik, który odnosi sukcesy oraz wygrywa walki liczy na nagrody. My postanowiliśmy się skupić na czymś innym, bo jest wiele turniejów na których można wygrać coś drogiego, czy przydatnego.

U nas unikatowe jest to, że każdy zawodnik przywozi z Gdańska pamiątkę w postaci koszulki. Według naszej ideologii każda osoba, która się stara i tworzy coś co zaczyna powoli działać już odniosła sukces. I to ten sukces staramy się nagrodzić, dając wam możliwość do pokazania się w telewizji, czy spotkania się z innymi konstruktorami.

Jeżeli chodzi o nagrody to jest jeszcze jeden problem, o którym możliwe że część zawodników nie zdaje sobie sprawy. Część robotów, które biorą udział w zawodach jest tworzona przez zespoły. Ciężko jest znaleźć nagrodę, która przyda się całemu zespołowi oraz będzie na tyle cenowo przystępna, że można będzie zakupić kilka, kilkanaście tego typu "zabawek". Może macie jakieś swoje przemyślenia co to by mogło być, chętnie je wysłucham 🙂

Zwykle się nie podpisuje wiadomości na forum, ale powiedzmy że dzięki temu wypowiedź może zostać potraktowana bardziej poważnie i oficjalnie 🙂

Pozdrawiam,
Mateusz Kraiński

SKA SKALP

Koordynator Główny TTR

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.