Skocz do zawartości

Algorytmy walki robotów sumo


Michoo

Pomocna odpowiedź

Właściwie to co pisze kolega wyżej. Z tego wynika ciekawy fakt,. Nawet światłolub, jeżeli polubi światło diody IR może być minisumo ?

Zasadniczo trudno tu mówić o jakimkolwiek agorytmie, walka mini sumo odbywa się na tak malej arenie, dodatkowo pozbawionej przeszkód, i w tak krótkim czasie, że bardzo nie ma czego analizować, i przetwarzać. Ostatecznie można rozbudować algorytm kolegi wyżej tak:

1. Namierz.

2. Pchaj.

3. Jeżeli krawędż daho za to unik.

4. Goto 1.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pierwszy punkt (namierzyć) można rozwinąć o jakiś regulator, który nam w tym pomoże, nada dynamiki, np. regulator pid, bądź któryś z jego członów. Albo coś jeszcze innego, co pomoże nam zdobyć przewagę nad przeciwnikiem, np. zajechać go z boku. A tutaj taka ciekawa zagrywka z ostatnich zawodów:

.
Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o ciekawe zagrywki, to to jest bardzo ciekawy filmik:

Pamiętam, że dość ciekawie opisane (choć niekoniecznie bardzo wyrachowane) były programy robotów, które zostały opisane na http://www.balticrobotsumo.org/ - Wolf, Master of Disaster, Parazit.

I myślę, że móglbyś poobserwować walki Enovy oraz Slima i jego braci - tam czasem ciekawe zagrywki widziałem. Ale nie siedzę w robotach sumo, więc ciężko mnie autorytetem nazwać.

Myślę, ze ciekawa może być lektura tego raportu o starym (a swego czasu dość słynnym) minisumo Shine z Konaru:

http://www.konar.pwr.wroc.pl/sites/default/files/uploaded/00raport.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.