Skocz do zawartości

[Zawody] Robotic Arena 2013 - Wrocław - 30.11.2013


Treker

Pomocna odpowiedź

Koło Naukowe Robotyków "KoNaR" z największą przyjemnością pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejny, szósty, turniej robotów Robotic Arena. Zawody zostaną rozegrane już 30 listopada (sobota) w budynku C-18 (Strefa Kultury Studenckiej) Politechniki Wrocławskiej.

W tym roku pole do popisu będą mieli programiści robotów kategorii minisumo i microsumo. Konkurencje te odbędą się na dohyo o rozmiar większym niż standardowo. Korzystne będzie opracowanie nowych taktyk, choć nic nie stoi na przeszkodzie używaniu dotychczasowych algorytmów.

Nie mogliśmy też pominąć królowej wszystkich konkurencji sumo, czyli klasycznego minisumo. Najlepsze 16 robotów stoczy ze sobą walkę w systemie pucharowym.

Po udanym, zeszłorocznym starcie nowej kategorii znów podnosimy poprzeczkę nieco wyżej. W tym roku Wasze roboty będą mogły startować parami na ringach znanych z kategorii minisumo enhanced. Będzie wymagać to od konstruktorów inwencji w kwestii określania pozycji oraz rozpoznawania przeciwnika. Dozwolone będzie rozstawianie wież ustalających pozycje robotów, a także możliwość z korzystania zewnętrznych stacji do przeprowadzania obliczeń. Mamy nadzieję, że będzie to dla was inspiracją do stworzenia wielu świetnych konstrukcji.

Oprócz tego, każdy będzie mógł również przyjrzeć się zmaganiom robotów w kategorii linefollower, nanosumo, micromouse. Nie zabraknie też frywolnej kategorii Freestyle, w której jedynym ogranicznikiem jest wyobraźnia tworzącego.

W przeciwieństwie do poprzednich zawodów, całość zmagań robotycznych atletów odbędzie się w budynku C-18 (Strefa Kultury Studenckiej) Politechniki Wrocławskiej. Mamy nadzieję, że podczas Robotic Arena 2013 sportowa rywalizacja i koleżańska atmosfera będą szły ze sobą w parze, jest to bowiem doskonała okazja na wymianę doświadczeń, uwag i spostrzeżeń. Chcielbyśmy wraz z zawodnikami stworzyć kolejny raz zawody o niepowtarzalanym klimacie, które będziemy miło wspominać przez długi czas.

Pytania prosimy kierować na adres mailowy: konar@pwr.wroc.pl

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

K O N T A K T

Koło Naukowe Robotyków KoNaR

przy Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej

ul. Zygmunta Janiszewskiego 11/17

50-372 Wrocław

http://konar.pwr.wroc.pl

https://www.facebook.com/roboticarena

https://www.youtube.com/user/roboticarena

Wiadomość przesłana przez organizatorów

ra2013banner.png

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękujemy za spostrzeżenie. Faktycznie mieliśmy pewne problemy techniczne związane ze stroną, co poskutkowało niestety opóźnieniem otwarcia rejestracji. W ciągu kilku dni jednak spodziewamy się że strona będzie w pełni sprawna, a rejestracja otwarta.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Uwaga!

Rejestracja na zawody otwarta będzie do dnia 24.11.2013.

Jest to termin ostateczny i nie planujemy jego przedłużania, dlatego rejestrujcie się już teraz 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co pisali organizotorzy, to do minisumo classic dostaje się 16 najlepszych robotów z minisumo enhanced i są rozgrywane tylko finały systemem pucharowym.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,
wiadomość z ostatniej chwili: Robotic Arena 2013 odbędzie się w nowo otwartym budynku C-18 (Strefa Kultury Studenckiej).

C-18 znajduje się na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej. Położenie zaznaczone na mapie.

Adres:

Hoene-Wrońskiego 12

50-370 Wroclaw, Poland

Link do komentarza
Share on other sites

Szkoda, że nie udało się wprowadzić nowej konkurencji zamiast LFa bo zapowiadało się ciekawie. W Łodzi było widać (przynajmniej takie miałem wrażenie), że jak turbiny miały prowadzony osobny ranking, to było większe zainteresowanie LF'ami. Zwykłe konstrukcje robiły więcej przejazdów i jakoś atmosfera była taka jak "kiedyś" 🙂 Może za rok się uda?

Link do komentarza
Share on other sites

kmaci, no to fajnie 🙂 Dobrym krokiem pośrednim była Łódź, ten sam tor, jeden ranking, tylko do finału podzielono roboty na lf i lf z turbiną.

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.