Skocz do zawartości

Rozdajemy APC do testów!


Treker

Pomocna odpowiedź

APC, czyli małe komputery osobiste oparte o system Android dystrybuowane przez TME były tematem, o który pytaliście niejednokrotnie. Popularność małych platform z dużymi możliwościami rośnie z miesiąca na miesiąc. Początkowo temat APC miał zacząć i zakończyć się moją recenzją tego produktu. Jednak z czasem ilość Waszych pytań sprawiła, że odstąpiłem od tego pomysłu. Dlatego teraz, z przyjemnością mogę zaprosić Was do współpracy.

Na pewno wśród Was są osoby dużo bardziej zorientowane w temacie takich systemów ode mnie. Dlatego postawiłem dać Wam szansę na samodzielne testy APC. Co konkretnie mogę zaproponować? Do rozdania mam 3 APC - w tym temacie czekam na zgłoszenia osób chętnych na przeprowadzenie testów. W zgłoszeniu powinny być zawarte informacje dotyczące Waszego doświadczenia i tego, co moglibyście sprawdzić po otrzymaniu APC. Wraz z przedstawicielem TME wybierzemy 3 najlepsze osoby i przekażemy im komputerki do testów. Na napisanie i publikację recenzji będziecie mieli miesiąc. Jeśli zdążycie APC staje się Waszą własnością 🙂

IMG_52925ab775e147566.png

Co rozumiem pod słowem recenzja? Obiektywna opinia oraz testy sprzętu. Minimum 2 strony A4 tekstu + kilka zdjęć i screenów. Na Wasze zgłoszenia czekam do 06.12! Więcej o samym APC znajdziecie na stronie produktu w TME oraz na stronie producenta.

1.png

Link do komentarza
Share on other sites

Małymi komputerami osobistymi interesuję się od dość dawna, a mianowicie od momentu kupienia Raspberry Pi, które posiadam od chwili wydania. RPi spełniał w moim domu wiele funkcji zarówno testowych jak i użytkowych, np. był routerem, serwerem WWW, stacją multimedialną, a nawet małym systemem "monitoringu" pokojowego... W urządzeniu tym znalazłem wiele plusów ale także niedociągnięć, dlatego chętnie porównam moje RPi z oferowanym APC, szczególnie, że istnieje możliwość zainstalowania na nim najbardziej odpowiedniego, według mnie, systemu dla takich rozwiązań.

Duży potencjał takich urządzeń widzę też w robotyce amatorskiej, którą się czynnie interesuję budując roboty, więc mógłbym przetestować jak można taki komputer wykorzystać do celów o których na tym forum pisze się najwięcej.

Mam bardzo dużo pomysłów na to w jaki jeszcze sposób można takie mini-komputery wykorzystać i z chęcią rozwiązania te przetestuję i opiszę na łamach forum 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zgłaszam swoją kandydaturę do testu platformy.

Jeśli chodzi o doświadczenie to moimi mocnymi stronami są telefony komórkowe i Android. Jeśli chodzi o samo urządzenie jestem w stanie przetestować je pod każdym względem i okiem normalnego użytkownika który wymaga od sprzętu wszystkiego co tylko można sobie wyobrazić. Mój test odbywałby się pod względem funkcjonalności wszystkich opcji dostępnych poprzez platformę android, spróbowałbym zastosować Cyanogenmoda, sprawdziłbym wszystkie wyjścia i możliwości podłączania wszelkiego rodzaju osprzęt. Chciałbym również przyjrzeć się funkcjonalności programowej oraz wygody w transportowaniu i użytkowaniu takiego sprzętu np. na studiach i zapytać przy okazji o opinię kolegów - a, że jestem na wydziale Elektrotechniki i Automatyki to myślę że nie jedna osoba zechciałaby dodać od siebie jakieś 3 grosze na ten temat.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja też chciałbym zgłosić swoją osobę do testów sprzętu...

Jestem na 1 roku Technikum na profilu informatycznym, posiadam duże ambicję co do tego profilu i bardzo chciałbym zostać profesjonalnym grafikiem, ale wracając do tematu... W szkole mam dużo sprzętu diagnostycznego i dałbym radę ten sprzęt sprawdzić w wielu przypadkach takich jak wydajność podczas pracy, grania itp. Z urządzeniami z systemem Android mam styczność osobiście jak i w szkole z Linuxami i Linuxo podobnyi i lubię z takimi sprzętami kombinować... Oczywiście będę miał do pomocy kilku nauczycieli informatyków więc każdy z nich pomoże mi sprawdzić ten sprzęt pod każdym względem....

Pozdrawiam ... 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam serdecznie!

Chciałbym zgłosić swoją kandydaturę.

Elektroniką interesuję się niemalże od dziecka, obecnie posiadam znaczące doświadczenie w dziedzinie programowania mikrokontrolerów AVR w języku C. Zajmowałem się także tworzeniem stron internetowych (aplikacje bazodanowe, systemy dynamiczne - znajomość HTML, MySQL, JavaScript) oraz programowaniem na komputery PC w językach C i C++.

Wykonywałem także projekty leżące na pograniczu tych dziedzin, przykładowo zdalne monitorowanie i rejestracja różnych parametrów, systemy kontroli dostępu.

Ponadto niejednokrotnie pisałem już różnego rodzaju poradniki, kursy i artykuły - publikowane były one m. in. przez firmę And-Tech, oraz na blogu http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/03/rfid-avr-emulator-odbiornik-em4095-125kHz.html

Ostatnio w kręgach moich zainteresowań znalazły się mikorkontrolery z rodziny STM32 oraz układy FPGA.

Należę także do Koła Naukowego Elektroników AGH w Krakowie.

Myślę, że zestaw APC pozwoliłby mi z jednej strony poszerzyć moje horyzonty, a z drugiej mógłbym dokonać jego oceny, bazując na moich dotychczasowych doświadczeniach.

Pozdrawiam serdecznie

PR

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo chętnie przetestuję jak APC wypada w porównaniu z Cubieboard, Beaglebone i Raspberry Pi. Nie ukrywam że fajnie będzie też otrzymać komputerek na własność, gdyż z wyżej wymienionymi miałem jedynie kontakt ok. tygodniowy. Ostatnio zainteresowały mnie właśnie zagadnienia SoC, więc trafiłem na ogłoszenie w dobrym momencie. Przy okazji chciałem zapytać: jaki system jest preinstalowany na APC? Ososbiście byłbym zainteresowany instalacją Arch Linuxa (projekt ALARM). Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Potestować zawsze można, ale APC ma raczej ciężko. Android 4.0 lepiej niż 2.3, ale to i tak już trochę stary system. Brak desktopowego Linuksa utrudni np. porównywanie z RPi, np. tak: http://openbenchmarking.org/result/1305198-FO-1305102FO57 . Biblioteki do tych pinów GPIO też by były interesujące (i czy są dostępne np. z Py4A). Firefox OS niby pod to robią, można by sprawdzić. Na pewno sielanki dla producenta nie będzie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zgłaszam swoją kandydaturę.

Należę do Koła Naukowego Robotyków KoNaR. Programuję w C, C++

W testach chciałbym przede wszystkim skupić się na pokazaniu możliwości tego komputerka i użyciu go jako sterownik do jakiegoś bardziej zaawansowanego robota, oraz na wykorzystaniu różnych interfejsów (SPI, UART) do komunikacji między APC a innymi modułami / układami

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem studentem 3 roku Automatyki i Robotyki i mam sporę doświadczenie z pracą mikrokontrolerami. Budowałem i portowałem Androida i kernela Linuxa na różne platformy, włączając to w samodzielne pisanie sterowników. Prócz testów platformy w wolnym czasie mógłbym w wolnym czasie poprawić wsparcie w mainlinowym kernelu oraz przygotować źródła do kompilacji nowszych wersji Androida.

Przetestowałbym platformę za równo pod względem wydajności, użycia peryferiów(SPI, I2C) oraz jak bardzo jest przyjazna dla początkujących i zaawansowanych użytkowników.

Platformę mógłbym porównać z s5pv210 tiny210 i armadeus apf27, które mam wypożyczone.

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem doktorantem i samodzielnym referentem inżynieryjno-technicznym (piękna nazwa!) na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i zajmuję się tematyką związaną z ogólnie pojętą sejsmologią. Głównym moim obowiązkiem było stworzenie, a teraz ciągłe zarządzanie i (co najważniejsze) rozwój automatycznej sieci rejestratorów sejsmicznych rozmieszczonych w północnej Polsce. Każda z zarządzanych przeze mnie stacji (a jest ich 13) przesyła na bieżąco swoje pomiary przez sieć komórkową na serwer centralny. Sam system transmisji jest mojego pomysłu i konstrukcji, a opiera się na komputerze z procesorem ARM (komputer produkcji polskiej firmy) działającym pod kontrolą systemu Linux oraz kilkoma elementami własnej produkcji (sterownik zasilania na mikrokontrolerze AVR, pomiary parametrów: napięcie, prąd i temperatura).

Myślę, że doświadczenie zdobyte podczas tworzenia i wdrażania opisanego wyżej systemu pozwoli mi bardzo rzetelnie przetestować komputer APC.

Dodatkowo chciałbym zaprosić do swojego bloga pod adresem http://morony.pl/ , gdzie w czasach, gdy miałem więcej czasu publikowałem opisy swoich projektów i recenzje różnych urządzeń. Dołączam do posta zdjęcie modułu transmisyjnego podczas składania i uruchamiania oraz zdjęcie nowego "warsztatu", gdzie przeprowadzę pierwsze testy komputera APC.

Mam nadzieję, że udało mi się przekonać Szanowne Jury do swojej kandydatury na testera APC.

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem studentem III roku informatyki. Mam doświadczenie z platformą Android zarówno od strony użytkownika, jak i programisty, natomiast z mikrokontrolerów to miałem styczność przez dłuższy czas z ATmegą128.

Chciałbym przetestować APC zarówno od strony "zwykłego" użytkownika, jak i programisty. Sprawdzić, czy faktycznie urzadzenie może pełnić rolę prostego, niedrogiego domowego komputera, którego podstawowym celem jest dostęp do Internetu. Według twórców APC jest to możliwe. Z własnych doświadczeń wiem, że ilosć programów na Androida jest ogromna, i zawiera eksploratory plików, pakiety biurowe i inne rzeczy, z których codziennie korzystamy na PCtach. Ale jak APC poradzi sobie z przenoszeniem plików na pendrive'a czy dyskiem zewnętrznym z systemem plików NTFS? Czy gra w Androidowe gry bez ekranu dotykowego jest możliwa? Chciałbym to sprawdzić, jak również wiele innych rzeczy i spróbować wydać werdykt - czy (jako zwykły użytkownik) byłbym w stanie zrezygnowac z PCta z Windowsem na rzecz APC?

Jako informatyk i programista chciałbym spróbować wykorzystać APC jako centrum domowej rozrywki. Czy mógłbym podpiąć APC do telewizora i wyświetlić na nim film? A co jeżeli film będzie na zewnętrznym dysku? A co gdybym jeszcze ponadto chciał to zrobić bez ruszania się z kanapy, mając w ręku mój zwykły telefon z Androidem? Jeżeli nie znajdę gotowych narzędzi to umożliwiających, spróbuje napisać je samodzielnie - albo przynajmniej przygotować podstawy teoretyczne do ich stworzenia i zbadać, czy jest to w ogóle możliwe.

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem studentem 3 roku Automatyki i Robotyki od 4 lat zajmuje się szeroko rozumianą elektroniką stworzyłem kilka ciekawych projektów w tym:

-System chowu zwierząt drobnych

-Sterownik oświetlenia i nawadniania ogrodu

Oraz wiele innych drobnych projektów niestety żaden z nich nie był stworzony w klasie embeddtowej. Od 6 miesięcy pracuje w firmie tworzącej sterowniki dla sieci trakcyjnej na bazie mikro komputerków. Chętnie sprawdzę jak sobie poradzi APC w moich rozwiązaniach oraz w rozwiązaniach przemysłowych w firmie w której pracuje

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.