Skocz do zawartości

Rozdajemy APC do testów!


Treker

Pomocna odpowiedź

Po latach - jak widać APC z powodu braku supportu chyba upadło.

Na repozytorium ostatnie działanie Autorów datowane ponad rok temu, ostatni zgłoszony problem - pół roku temu.

Myślę, że to dobitny przykład na to, że brak porządnego wsparcia dla laików i osób średnio-zaawansowanych szybko posyła projekt na dalekie rubieże układu słonecznego.

Link do komentarza
Share on other sites

piotrva, masz rację społeczność nie powstała i producent skupił się na innych rzeczach. Nie był najwidoczniej zainteresowany samodzielnym wsparciem hobbystów.

Chumanista, niestety były problemy z uzyskaniem sensownych informacji od producentów. Płytki można było wykorzystać w roli komputerka, jednak oczywiście nam zależało na dobraniu się do GPIO/PWM i innych interfejsów. Tutaj był duży problem.

Link do komentarza
Share on other sites

W roli komputerka i to z trudem - dobranie się nawet do czegoś tak podstawowego jak Youtube wymagało hakowania komputera, które u mnie 2 razy skończyło się uszkodzeniem systemu.

Przywracanie systemu po takiej sytuacji także miało potężne problemy, bo nie wszystkie karty SD były czytane przez ten system. Część informacji była wyświetlana tylko po HDMI, m. in. te dotyczące przywracania systemu - na VGA był niebieski ekran w tej sytuacji.

Wsparcie od producenta żadne - napisałem dziesiątki mejli, jedyne co dostałem to jakieś wyciągnięte z repozytorium pliki nagłówkowe i delikatnie powiedziane, "radź se pan sam - my tu tylko sprzątamy".

Dobranie się do GPIO, SPI, I2C - brak informacji. Jedyne co udało się odpalić to po kilku dniach bojów to UART w jedną stronę i to też z koniecznością rootowania systemu Android.

System FirefoxOS w fazie mocno beta od 2 lat - praktycznie nic nie ruszyli, nie ma gotowego obrazu systemu, trzeba samemu kompilować, co komplikuje zrobienie czegokolwiek.

Z tego co śledziłem w sieci tematem zajmowało się kilka osób z doświadczeniem w systemach operacyjnych na układach wbudowanych, ale także napotkali ściany pt. brak kodów jądra/sterowników (i otwarta odpowiedź producenta i partnerów, w tonie: "nie będziemy tego udostępniać bo i tak nikt z tego nie skorzysta") i porzucili temat.

Tyle na ten temat, czyli podsumowując - mimo wielkich nadziei - klapa.

Szczerze liczyłem, że może po paru miesiącach (wtedy pisali, że np. forum jest w fazie aktualizacji, materiały w opracowaniu) od otrzymania komputerka coś się ruszy - niestety tak mnie właśnie w 2-gą rocznicę otrzymania coś natchnęło i zero zmian, zero nowej dokumentacji, forum nie mogę nawet odnaleźć. Stan zmian na repozytorium jak wspomniałem.

Krótkie podsumowanie - projekt umarł śmiercią naturalną 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

piotrva, i trzeba do tego dorzucić, że, teraz wykorzystanie GPIO w APC nie będzie taką innowacją jaką mogło być jakiś czas temu, teraz wybór tego rodzaju komputerków jest ogromny, a na szczycie tego rynku znajdują się RPI2 oraz RPI Zero. Zdawało mi się że w chwili wyjścia APC w królowało wydajnością, ale przez te 2 lata troszku się zmieniło, sam swego czasu miałem wielką chęć kupić APC zaraz jak weszło do oferty TME. Producent raczej nie zdecyduje się rozpocząć wspierania tego produktu od nowa, teraz jest to dla nich raczej nieopłacalne, za późno. Tak właśnie kończą dobre projekty bez wsparcia 🙁 .

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.