Skocz do zawartości

Rozdajemy APC do testów!


Treker

Pomocna odpowiedź

Witajcie, również chciałem zgłosić się do testów. Jestem nowy na forum, jednak czytam go od dawna 😉

Jestem studentem elektroniki, jednak już od dawna zajmuję się programowaniem mikrokontrolerów i budowaniem systemów o nie opartych (zarówno z użyciem AVR'ów jak i ARM'ów). Swoje projekty głównie opieram o mikrokontrolery STM32 - budowałem już wiele systemów, od pomiarowych (zbieranie danych z wielu czujników), przez zdalne sterowanie (Internet of Things) aż po scentralizowane systemy kontroli dostępu oparte o karty RFID.

Oprócz elektroniki zajmuję się też informatyką - systemami linux/windows, sieciami informatycznymi, programowaniem (C++, java, python, ruby, webdevelop). Chciałbym również sprawdzić jak APC można wykorzystać do developerki - czy to że ma system Android nie uniemożliwi pisania i uruchamiania aplikacji na tejże platformie.

Należę i aktywnie uczestniczę w kołach naukowych: elektroników i telekomunikacyjnego - staram się łączyć te 2 dziedziny w praktyce, budując systemy wykorzystujące moc obliczeniową komputera z możliwościami sprzętowymi mikrokontrolerów - uważam że mikrokomputer APC można zastosować również w tej dziedzinie. Od samego początku jestem posiadaczem Raspberry Pi, wykorzystuję go w rozmaitych projektach i chciałbym porównać możliwości dostępu do niskiego poziomu tego komputera.

Chciałbym przetestować APC zarówno jako domowe media center - podłączone do sieci domowej oraz telewizora służące zarówno odtwarzaniu Video/Audio, graniu w gry, przeglądaniu internetu jak i do wykorzystania w robotyce (możliwości dostępu do interface'ów komunikacyjnych, GPIO itp). Ciekawym wykorzystaniem jest również użycie APC jako serwer NAS do domowego streamingu Audio/Video (m.in. w ten sposób używałem RPi) - głównym ograniczeniem jest tutaj system Android oraz brak Gigabiowej karty LAN.

Ostatnio zajmuję się tematem analizy obrazu (openCV) przez komputer a następnie wysyłaniu danych do mikrokontrolera w celu sterowania silnikami - myślę że można również APC przetestować w takim zastosowaniu.

Link do komentarza
Share on other sites

A patrzyliście czy i jakie biblioteki do APC są dostępne? Bo wasze chęci mogą natrafić na ścianę braków. Na githubie wygląda to biednie, a i na stronie producenta malutko jest konkretów i kodu. Trzeba sporo szukać by dokopać się do np. tego i to w sumie tyle.

"Producent" pewnie by chciał jak najbardziej promować swój produkt, ale... to nie jest Raspberry, na którym "po prostu działa" standardowa dystrybucja Linuksa (typu Raspbian), nie jest to Arduino, gdzie jest IDE + API, które pozwala zaprogramować to co się chce. Plus u obu konkurentów istnieje ogromna społeczność. Dla APC widzę że jest to bliskie zera. A cena brutto powyżej 300 PLN.

Link do komentarza
Share on other sites

Zgłaszam się do konkursu!

Pewnie wielu z Was pamięta świetny serial z lat 80. "Knight Rider". David Hasselhoff oraz jego wspaniały samochód-K.I.T.T. Od razu podbili moje serce. Zawsze chciałem mieć takie autko. 🙂 Niedawno zrodził się pomysł stworzenia czegoś podobnego, ale jest mały problem. Co miałoby być sercem całego systemu? APC nadaje się do tego idealnie. Ogromne możliwości-to jest to czego potrzebuję!

Od najmłodszych lat interesuję się elektroniką, mechatroniką oraz informatyką. Mam na swoim koncie małe projekty. Znam języki C++ oraz C#, a od pewnego czasu uczę się Javy. Cały czas doskonalę swoje umiejętności. Wydaje mi się, że mogę sprawdzić APC w najtrudniejszych warunkach.

"Bo wszystko zaczyna się od marzeń!"

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Nie nadużywaj formatowania tekstu

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A patrzyliście czy i jakie biblioteki do APC są dostępne? Bo wasze chęci mogą natrafić na ścianę braków.

Dla chcącego nic trudnego 😉

Zresztą, jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz, a przy okazji można nauczyć się czegoś nowego. Ja mam sporo czasu więc bardzo chętnie pokombinuję.

Link do komentarza
Share on other sites

A patrzyliście czy i jakie biblioteki do APC są dostępne? Bo wasze chęci mogą natrafić na ścianę braków.

Dla chcącego nic trudnego 😉

Zresztą, jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz, a przy okazji można nauczyć się czegoś nowego. Ja mam sporo czasu więc bardzo chętnie pokombinuję.

Jak udostępnią to pewnie że można spróbować. Ale tak patrząc pod kątem recenzji - taka cena za takie możliwości nie wróży dobrze 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Jako uczeń, korzystając z przerwy świątecznej powinienem znaleźć chwilkę na pobawienie się tym zgrabnym komputerkiem. Chciałbym sprawdzić jak wygląda możliwość użycia app inventora, o którym napisałem serią artykułów, a jeśli będę miał więcej czasu może uda się zrobić jakiś kontroler do robota i liznąć trochę javy? Może to krok na przód w stosowaniu laptopów (komputerów architektury x86) jako jednostki obliczeniowej w dużych platformach mobilnych? 😃 Moc obliczeniowa powinna wystarczyć do analizy choćby obrazu.

To co również mnie interesuje to możliwość zainstalowania na tym alternatywnego systemu (o ile okaże się to wykonalne) : linux, ostatecznie Windows for embedded. Oraz użycie tego jako komputer serwerowy do zarządzania przez sieć, oraz wyżej wspomniane sterowanie jakąś platformą. Bo o ile java na androida jest dla mnie na ten moment czarną magią, to napisanie jakiś prostych skryptów pod linuxem (wraz z obsługą warstwy sprzętowej) nie powinno sprawić większych problemów.

Zastanawiam się również jak APC się sprawdza w roli centrum multimedialnego. Choć szczerze mówiąc nie jest to aż tak interesujące z mojego punktu widzenia, w porównaniu z tym o czym wspominałem wyżej. 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za zgłoszenia. Wybór odpowiednich kandydatów nie był łatwy, a zainteresowanie przekroczyło moje oczekiwania. Do testów wybrać mogliśmy jednak tylko 3 osoby.

Do testów zapraszam następujących użytkowników: erandon, Naelektryzowany, piotrva .

Testerów proszę o przesłanie do mnie przez prywatną wiadomość imienia, nazwiska oraz adresu do wysyłki. Omówimy sprawę i załatwimy wszystkie formalności. Pozostałe osoby zostały wpisane na listę rezerwową. Zachęcam do śledzenia Forbota i udzielania się na forum 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.