Skocz do zawartości

[Test/recenzja] Profesjonalny sprzęt w domowym warsztacie - Proxxon IBS/E


Treker

Pomocna odpowiedź

Nie tak dawno temu, dzięki uprzejmości SwiatNarzedzi.pl, miałem okazję przetestować dla Was zestaw składający się z Proxxona FBS 240/E oraz dedykowanego statywu. Po publikacji recenzji zdecydowałem się na opis sprzętu z jeszcze wyższej półki. Tym razem trafił do mnie model, który jest prawie 2 razy droższy od opisywanego poprzednio. Mowa o profesjonalnej szlifierko-wiertarce Proxxon IBS/E, którą dostarczyła oczywiście ekipa SwiatNarzedzi.pl, za co im ogromnie dziękuję.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

CIMG3410.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Niestety nie mam dostępu teraz do żadnego z tych materiałów. Wydaje mi się, że jest to jedynie kwestia dobrych tarcz i powinno iść gładko.

Z tego typu prac, to ostatnio jedynie przecinałem metalową miskę - problemów nie było 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A ja mam pytanie, czy ten Proxxon, tak jak poprzedni, który opisywałeś, też jest z silnikiem prądu stałego? Próbowałeś tego zatrzymać w dłoniach na najniższych obrotach?

Pierścień mocujący do statywu jest z aluminium, ale czy ta dalsza część obudowy, ta pomalowana na siwo to jest jakieś tworzywo, czy to jest jeden element z aluminium? Bo trochę byłoby to kiepskie gdyby aluminium było osadzone w tworzywie. Na koniec jak oceniasz wygodę, czy raczej ergonomię korzystania z tego narzędzia bo wydaje się ono większe od poprzedniego? Czy nie jest za ciężkie do trzymania jedną ręką i wiercenia dość precyzyjnego?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tak, również przeprowadzałem test zatrzymywania na wolnych obrotach - oczywiście w rozsądnym zakresie, aby ręki nie stracić 🙂 Test przez Proxxona został zaliczony.

Cała część od zielonego tworzywa jest aluminiowa. Uchwyt jest wygodniejszy w porównaniu z poprzednim sprzętem. Wszystko dzięki szyjce aluminiowej, która jest wąska i umożliwia wygodny uchwyt.

Link do komentarza
Share on other sites

Niestety nie posiadam wałka do Proxxonów. Ogólnie nie jestem zwolennikiem takich wynalazków. Będę miał to jednak na uwadze, gdyby pojawiła się okazja do kolejnych testów.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam Proxxona 240 i nie zalecam zatrzymywać wałka nawet na najmniejszych obrotach ponieważ silnik dalej kręci wałkiem i zaczyna się z niego robić spirala. Tak więc w mocniejszej wersji pewnie powstanie spirala.

Link do komentarza
Share on other sites

Zapewne bardzo dobre urządzenie, ale z tą jakością przemysłową to bym nie szarżował 😉 Wielu obiecuje, niewielu spełnia, o czym przekonuję się raz za razem. Poza tym nie wiem w jakim przemyśle miałoby to znaleźć zastosowanie (zakładając pracę pod dużym obciążeniem, jak deklaruje producent).

riddyk, z tego co wyczytałem na stronie sklepu to ta szlifierka także ma 100W, podejrzewam że bebechy są takie same, tylko poprawione łożyskowanie i obudowa. Prawdopodobnie nie jest mocniejsza.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.