Skocz do zawartości

Saper


nes86

Pomocna odpowiedź

Na przedniej płytce są 4 rezystory i dwa czujniki linii.

Przednia płytka jest wykonana z takiego samego laminatu jak płytka pod elektronikę, z jednej strony są wytrawione ścieżki do czujników a z drugiej wytrawiłem czaszkę.

Na prośbę Robo193 wrzucam w załączniku program

Program.txt

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Widziałem już to zdjęcie i powiem, że poważnie myślę nad zbudowaniem takiego robota, ale to narazie plan na przyszłość.

A za ok 3 tygodnie na diodzie ukaże się robot klasy nanosumo Saper_V2. Aktualnie czekam na płytki które już są w produkcji.

Link do komentarza
Share on other sites

Pewnie że walka fajna 🙂

A w między czasie powstaje nowy Saper 🙂

Mam teraz strasznie mało czasu bo pracuję ale jak tylko go skończę to pojawi się na diodzie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Wow, nieźle, sam chciałem zabrać się za nanosumo, ale niestety, nie wiem czy dałbym radę. W tym robocie napęd to też serwa? Jeśli tak, to jaki dokładnie model?

Czy te TSOP348** są dobre jako czujnik odbiciowy? Nie wiem czy wiesz, ale w TME jest IS471F 😅

Jak przymocowana jest przekładnia? Czy mi się wydaje, czy na laminacie?

Rób więcej szczegółowych zdjęć z etapu prac, chętnie popatrzę, myślę, że nie tylko ja 😉 .

Link do komentarza
Share on other sites

Mam trochę zdjęć zrobionych. Wstawię jak założę temat o Saperze2.

Ten tsop nie jest idealny ale można go zasilać z 3,5V, IS471F pracuje od 4,5V a ja mojego robota zasilam z jednego ogniwa li-pol 3,7V. Oczywiście można dać przetwornice, ale to by tylko komplikowało schemat, który jak się później okaże został bardzo uproszczony.

Napęd składa się z zębatek i silników wyciągniętych z mikro serw od "Conrad-a". Nie pamiętam dokładnie modelu, ale jak chcesz to mogę później poszukać opakowania. A cała przekładnia zmontowana jest na laminacie 0,5mm

edit:

No i do tego IS471F możesz podłączyć tylko jedn ą diodę, a ja do tsopa mam aż cztery diódki i mogę wykrywać z której strony jest przeciwnik.

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko, że nigdzie nie ma schematu Bardzieja.

Prąd zwarciowy jednego silnika to ponad 200mA ale w trakcie pracy robota nawet pod dużym obciążeniem prąd nie przekracza 100mA

Link do komentarza
Share on other sites

No faktycznie, ale w każdym razie McRancor gdzieś opisywał, jak to zrobił, teraz tego nie znajdę, ale tam to wyglądało tak, że do tego generatora częstotliwości tego IS471F diody były podpięte katodami, a do pinów procesora anodami. Chyba zasady działania już tłumaczyć nie muszę 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.