Skocz do zawartości

Linefollower


karol_j

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

rezystor węglowy osiow 1k ohm, rezystor węglowy osiowy 150 ohm oraz metals rezystor 1/4W

Poza tym mam jeszcze dużo różnych innych elementów, choć pewnie nie mam wielu podstawowych. Kupiłem je za ok. 400 zł.

Proszę o pomoc nie chce zmarnować takiej kasy.

Może to być dowolny inny robot tylko nie waldek swiatłolub i nie jakiś bardzo skomplikowany i drogi.

Link do komentarza
Share on other sites

poza tym mam jeszcze duzo roznych innych elementow choc pewnie nie mam wielu podstawowyc kupilem je za ok. 400 zł

proszę o pomoc nie chce zmarnowac takiej kasy

karol_j, mamy wywróżyć jakie masz elementy? Przedstaw wszystko co masz w sensownej formie, to będzie łatwiej. Jednak wątpię, że dasz radę zbudować coś bez podstawowych rezystorów. Będziesz musiał doinwestować 5gr 🙂

Poza tym, byłoby miło gdybyś zaczynał zdania z dużej litery i używał znaków interpunkcyjnych 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

1.Silnik Igarashi 20 G

2.Przełącznik kołyskowy

3.Różne diody LED

4.Sprzęt do lutowania

5.Fotorezystory

7.Rezystory, o których już wcześniej pisałem

8.Układ scalony LM 393P

9.Przełącznik suwakowy

10.Przełącznik śledzenia linii trópozycyjny

11.Trymery 50k

12.Tranzystor NF

13.Koła

Poza tym mam jeszcze różne baterie i inne drobne rzeczy, któe raczej na razie mi się nie przydadzą.

[ Dodano: 14-01-2015, 19:24 ]

Proszę, niech ktoś mi pomoże!

Coś zaproponuje, a nie tylko same pytania do mnie?

Link do komentarza
Share on other sites

karol_j, chłopie, nie wiem za co zapłaciłeś te 400zł, ale według mnie to ktoś Cię nieźle orżnął jak nie masz tam nawet rezystorów 10k. Możesz połączyć sobie kilka w szereg np. 2x 4,7k, albo 3x3,3k. Za pewnie 10-20 zł można kupić zestaw składający się z co najmniej kilkudziesięciu różnych wartości rezystorów po 10-100szt. każdej wartości. Nie wiedząc co masz, jak mamy Ci coś proponować?

Link do komentarza
Share on other sites

Miło, ale właśnie podałem, co mam. Poza tym,rzeczy te kupiłem w sklepie internetowym Conrad i nie wypisałem na przykład toolcraftu czy lutownicy.

I czy wiesz, że silnik Igarashi kosztuje ok. 70zł?

[ Dodano: 14-01-2015, 19:33 ]

Nie,nie mam mikrokontrolera.

I jeszcze jedno:gdy będę miał te rzeczy, to podacie mi schemat?

[ Dodano: 14-01-2015, 19:35 ]

Jak się zdobywa poziomy? 😃 Trochę to nie na temat. 😃

[ Dodano: 14-01-2015, 19:36 ]

A ile kosztuje programator?

Link do komentarza
Share on other sites

karol_j, a skąd mamy to wiedzieć 🙂? Następnym razem polecam robić zakupy w sklepach związanych z elektroniką zapłacisz mniej. Mógłbyś przykładowo kupić silniki Pololu, które kosztują po ~50zł/szt. do nich łatwo znajdziesz dedykowane koła i mocowania. W przypadku Twoich silników będziesz musiał tworzyć te części samemu. Przykładowe silniki, o których mówię: http://www.tme.eu/pl/katalog/mikrosilniki-i-akcesoria/a812a04290b167c0d7624952c1ec57f7.html

Zerknij na nasze kursy:

- budowa LineFollowera

- budowa Minisumo

Więcej: https://forbot.pl/blog/jak-zaczac-budowac-roboty-sprawdzony-poradnik

Link do komentarza
Share on other sites

Conrad sprzedaje wszystko 🙂 Sklep z elektroniką to np.: TME, Botland. Więcej polecanych firm znajdziesz w naszym katalogu sklepów: https://forbot.pl/blog/katalog-firm

To pytanie dotyczyło silnika czy programatora?

Dotyczyło tego, że nie wiedzieliśmy, co kupiłeś poza tymi elementami wcześniej podanymi. Cena programatora zależy od tego, co chcesz programować. Jeśli nie masz doświadczenia, to polecałbym się zająć Arduino 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A opłaca się kupować raspberry pi?

[ Dodano: 14-01-2015, 19:49 ]

Znam osobę, która umie programować(jest informatykiem)i w razie czego może to dla mnie zrobić(ja sam nie wiem wiele,tylko podstawy html 😃 )

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.