Skocz do zawartości

Silnik do Linefollowera...


Kangurek

Pomocna odpowiedź

spróbuj pierw odwrotnie podłączyć te Twoje przekładnie... w takim ustawieniu (popatrz na koła zębate... duze-male/duze-małe itd itd.. zwiększasz prędkość kosztem mocy...) I nie mów że nie potrafisz bezpośrednio ;] Nawet wkład od długopisu+ kropelka i już masz połączenie... Albo tymczasowo kawałkiem izolacji z kabla. (bierzesz kawałek przewodu o średnicy mniejszej od wału, odcinasz, wyjmujesz kombinerkami rdzeń ze środka i zostaje Ci sama "rureczka". Naciskasz na jeden i 2 wał. najlepiej jak wchodzą ciasno. Kleisz albo i nie ;]

Dasz radę ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Ok kupiłem te przekładnie przyszły w piątek 13.03, wydaje mi się że są dobre jednak na zawodach nie udzwigły robota gdy stanął ale myślę że to kwestia przełożenia i lepszego ,,luznego" kółka... Teraz mam z Wobitu i będę za niedługo testował, dam znać jak wmontuje do robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Podepnę się pod temat.

Chciałbym skonstruować prostego l-f, być może z wykorzystaniem tych samych silników do minisumo (raczej nie na zawody, ot tak, dla sprawdzenia...). Czy możecie polecić któryś z poniższych silniczków jako "pierwszy silnik" do zabawy?

PERMAX 280 6V http://www.gamahobby.com/x_C_I__P_5516875.html

Graupner SPEED 280 6V http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=334

DG2425-025 http://mobot.pl/index.php?site=products&type=873&details=7779

Za ostatnim przemawia niewątpliwie gotowa przekładnia, jednak jeżeli odstaje on od poprzednich jestem gotowy zabrać się za nią osobiście.

Ewentualnie może możecie polecić coś w podobnej cenie?

Link do komentarza
Share on other sites

Stanowczo polecam silnik trzeci. Wykonanie w domowych warunkach porządnej przekładni może być kłopotliwe, polecam jedynie przy baaaardzo ograniczonym budżecie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

➡️ Mihau:

Robot w założeniu ma być niewielki, waga w granicach 500g (coś pod minisumo, chociaż wstępnie chcę na tych silnikach zrobić l-f i pobawić się algorytmami), czyli reasumując ma być średnio-szybko-mocny 😅

➡️ nawyk:

Policzę, policzę...

Dzięki za uwagę w sprawie przekładni, pewnie masz rację. Sprawa budżetu w tym wypadku schodzi na dalszy plan, te wobitowe silniki są nieco droższe, ale z gotową przekładnią.

Przy okazji: L293D wysteruje mi te silniki czy potrzeba czegoś "mocniejszego"? Totalny brak informacji o prądzie (poza: <50mA na jałowym)...

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze, w tej chwili mają to być silniki do sprawdzenia, czy sobie poradzę z minisumo i l-f od strony bardziej mechanicznej/elektronicznej, one po prostu mają się kręcić. Mimo wszystko dzięki za uwagi, przy poważniejszych (następnych...) projektach na pewno się przydadzą.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja myślę, że kupienie tych moich, czyli z tamiya, nie było dobrym wyborem. Są duże i chałasują a te 4 przełożenia to właściwie nie są aż tak potrzebne, tzn jest ale czy nie łatwiej byłoby kupić coś 4 razy tańszego i wgrać PWM, albo jakiś potencjometr który by na stałe zmieniał moc? Do takich prób, testów, nauki to te z tamiya są bardzo dobre ale nie w poważniejszych konstrukcjach!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.