Skocz do zawartości

Supertrash


Supertrash

Pomocna odpowiedź

Odczytywał z ADC bo ja tak zaleciłem.

Ostatnio miałem problem z tym układem i niechciał mi właśnie atmega rozpoznawać logicznej jedynki podawanej z komparatora.

Tutaj niesprawdzałem ale w tym wypadku jako że niema tutaj zawrotnych prędkości to też niemiało to wpływu na prace robota.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bardzo fajny wyszedł Ci ten robot. A tak po za tym wkradł się błąd do schematu ( budujący robota z tego schematu może popełnić błąd) przy czujnikach ( odwrotna polaryzacja. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Czy mógłbyś zamieścić wzór płytki pcb w pdf lub eagle?

Bardzo proszę.

Można wejść na elektrodę, tam ci wykonają.

Złe podejście madik, ucz go tak to na pewno się nauczy rysować schematy.

profesorek, weź poświęć tydzień na obeznanie się z Eagle, program jest na tyle prosty że nawet Maciek z Klanu by się na nim nauczył projektować w dwa tygodnie, a nie biadol bez przerwy o narysowanie schematu i zaprojektowanie płytek. Taka operacja do dla kogoś kto ma wprawę 20-30min, nie sądzę żeby ktoś chciał marnować tyle cennego czasu na rysowanie ci schematów/PCB za jakieś wirtualne piwo.

Apeluję dla dobra profesorka, NIE RYSUJCIE MU SCHEMATÓW! Niech się chłopak w końcu nauczy sam, przyda mu się.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Apeluję dla dobra profesorka, NIE RYSUJCIE MU SCHEMATÓW! Niech się chłopak w końcu nauczy sam, przyda mu się.

A właśnie chciałem narysować mu schemat 😋

program jest na tyle prosty że nawet Maciek z Klanu by się na nim nauczył projektować w dwa tygodnie

Nie mogę z tego 🤣 ale jak najbardziej się z tym zgadzam.

PS. KD93 też oglądasz klan?

Link do komentarza
Share on other sites

Złe podejście madik, ucz go tak to na pewno się nauczy rysować schematy.

Nie chodzi mi o schematy! To powinien już się nauczyć. Projektowania płytek trzeba się nauczyć i podpatrzyć jak inni projektują. Bo źle ułoży (np. za szeroko) i co? I powie że zrobił to dobrze, bo tak się nauczył. Trzeba też patrzyć i uczyć się od innych jak oni projektują.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja tak miałem na początku. Za duże powiększenie i na papierze elementy zawsze miały za małą obudowę (rezystory), były ułożone za gęsto a ścieżki były taką wąskie, że nic nie dało się zrobić... Z czasem się nauczyłem, że lepiej zrobić większe, niż mniejsze:-)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.