Skocz do zawartości

Polska edycja inicjatywy "Big Box of Parts"?


Chumanista

Pomocna odpowiedź

Hmm, nie rzuca mi się jakoś specjalnie nic, co mogło wywołać takie Twoje oburzenie wagą/objętością. Ok, na pierwszy rzut oka blister przekaźników oraz rolka SMD wyglądają solidnie, obstawiam, że o tym pisałeś.

Po Twoim poście spodziewałem się 2x więcej 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Marooned, ja porównuję, z tym, co wysyłałem - stąd może być różnica 🙂

Z cięższych rzeczy w paczce znaleźć można właśnie blister przekaźników, duuużo kondensatorów elektrolitycznych i całkiem sporo olbrzymich bezpieczników. Nie mówię, że to źle, tylko akurat one mogły siać największe spustoszenie. W efekcie uszkodził się dwa wyświetlacze graficzne, chyba wszystkie scalaki jakie były w paczce itd.

Link do komentarza
Share on other sites

No to ja byłem w połowie to wg mojego porównania jest ok 😉

No co do uszkodzeń, to już gorzej. Widzę, że pudełko z wyświetlaczami [i fragmentami komórek] jest połamane. Może warto dawać przepierzenia z pianki. W sumie nie pomyślałem, mam takich pianek mnóstwo, a wagi/miejsca praktycznie nie zajmuje.

Paczka mogła też spaść komuś na poczcie, nie wiemy. Od lekkiego przenoszenia raczej nie byłoby takich zniszczeń.

Link do komentarza
Share on other sites

Uszkodzenia na bank powstały w skutek transportu. Po prostu należy, albo zrezygnować z ciężkich przedmiotów, albo bardzo dobrze zabezpieczać paczkę od środka. Zapewne większość osób po otworzeniu paczki zobaczyła wielki mix wrzuconych rzeczy, a to nie służy delikatnej elektronice 🙂

Tak z ciekawości - do czego są te wielkie śmigła, gdzie się takie coś używa?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Marooned to akurat mój regulator, a właściwie regulator który kiedyś odkupiłem od kolegi i leżał nieużywany. Z tego co pamiętam mówił coś o tym przełączniku i klikaniu go przy "stracie", działał chyba jak jakieś zabezpieczenie. Niestety dokładnie nie pamiętam jego roli i nie chcę Ci nakłamać 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dla mnie bez sensu były te telefony, bezpieczniki, wielkie diody, elektrolity. Wyświetlacze to spoko opcja tylko nie były pozabezpieczane. Wrzucanie takich rzeczy jak kable albo taśma izolacyjna, procesor komputerowy (!) to już w ogóle bezsens moim zdaniem. Śmigła byłyby dobrym pomysłem, gdyby nie to, że do każdego projektu dobiera się je indywidualnie.

Bardzo bolało mnie to, że nic nie było poopisywane. Przy następnej edycji fajnie byłoby się umówić, żeby każda rzecz była w osobnym woreczku foliowym, z karteczką z opisem (model, przybliżona wartość, czy ma jakieś usterki itp). To ułatwia identyfikację i nie ma potem nieprzyjemności w stylu "wyjąłem discovery, a po tygodniu włączyłem i się okazało, że jest spalone".

Link do komentarza
Share on other sites

No, parę rzeczy sam googlałem nie wiedząc, co mam w ręku. Głównie jakieś scalaczki i kilka drobnych modułów. Sporo rzeczy, które luźno latały, popakowałem w osobne woreczki, których mam stosy. Zgadzam się generalnie z mosi2 by przyłożyć większą uwagę do zabezpieczenia jak i opisania (jeśli nie jest to jasne bo przecież nikt nie będzie opisywał elektrolitów).

Link do komentarza
Share on other sites

A z pytań:

- co jest w tubie?

- co to za procesor?

- ile RAMu?

Nie lepiej, aby zostało to tajemnicą 🙂? Dojdzie do Ciebie paczka w drugiej rundzie, to się dowiesz 😃

Link do komentarza
Share on other sites

mosi2, dlatego chciałem rozpocząć dyskusję, aby więcej osób wypowiedziało się, jakie rzeczy się nadają, a jakie nie. Na razie głos zabrała tylko garstka. Nie mówmy też o śmieciach, bo to nie ładne określenie. Prędzej są to przedmioty, które niekoniecznie mogą nadawać się do takiej wymiany elektronicznej 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Może zamiast pisać co nie pasuje napisać co pasuje:

Na pewno pasują:

-rezystory

-kondensatory

-tranzystory

-diody LED, prostownicze,
-transoptory

-drivery

-płytki rozwojowe i programatory,
-koszyk na baterie i na bezpiecznik

-silniczki i serwa modelarskie,
-miniaturowe przekaźniczki,
-złączka, gniazda i taśmy

-niestandardowe śrubki i nakrętki np M1 czy M1,5

Coś jeszcze by pasowało?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.