Skocz do zawartości

Jakie serwo wybrać do przerobienia na pełnoobrotowe


malum

Pomocna odpowiedź

Witam!

Przymierzam się do wykonania robota klasy minisumo no i oczywiście stanąłem przed problemem wyboru napędu. Zdecydowałem się na przerobione serwomechanizmy z metalowymi zębami. Rozważam poniższe serwa:

- Emax ES08MAII (chyba jedne z najszybszych)

- TowerPro MG90s (podobne do powyższego, ale nie wiem czy da się przerobić, ponieważ znalazłem jedno zdjęcie rozebranego serwa, gdzie na zębatce jest uskok - czy to takie dziwne zdjęcie czy faktycznie zębatka tak wygląda - uskok pokazany na załączonym zdjęciu?)

- TowerPro MG996 (bardzo ciężkie i bardzo mocne, ale cyfrowe - czy da się takie przerobić?)

Nie ukrywam, że jednym z ważniejszych składowych jest cena (te powyższe kosztują od 20 do 30zł), oczywiście w połączeniu z wytrzymałością.

Czy polecacie te serwa, czy macie może jakieś inne sugestie, no i oczywiście czy da się je przerobić.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale to nie jest dziura na całej wysokości tylko wcięcie w które wchodzi wypustek na poniższej plastikowej części łączący je. Więc nie powinien przeszkadzać.

Znasz to serwo czy oceniasz po zdjęciu? Szczerze mówiąc patrząc na zdjęcie to mam wątpliwości, ale jeśli jesteś pewny, to jeden problem jest rozwiązany.

[ Dodano: 21-10-2015, 19:57 ]

Cyfrowe serwa (dopóki mówimy o serwach rc, a nie smart) dają się tak samo przerobić jak analogowe. Dziura w zębatce to rzeczywiście problem, szkoda, że producenci nie udostępniają planów swoich serw żeby móc sprawdzić zawczasu.

Jak je odróżnić? Czy serwo TowerPro MG996 jest RC czy smart?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak je odróżnić? Czy serwo TowerPro MG996 jest RC czy smart?

MG996, podobnie jak większość serw, na które cię stać, to serwa rc, zwane także hobbystycznymi. Nazwę swoją biorą z ich przeznaczenia do modeli rc (zdalnie sterowanych). Charakteryzują się tym, że mają 3-kabelkowe wyjście -- dwa na zasilanie i jeden na sygnał PWM.

"Sprytne" serwa, znane także jako "serwa do robotów" są zazwyczaj znacznie droższe, ale za to mają sporą siłę i możliwość komunikacji w obie strony -- zazwyczaj przy pomocy jakiegoś protokołu szeregowego z adresowaniem -- dzięki czemu można je zapytać o aktualną pozycję albo siłę na nie w danej chwili działającą. Przez to jest więcej kabelków. Nie trzeba ich przerabiać, bo zazwyczaj mają zarówno tryb pozycyjny jak i ciągłej rotacji i wystarczy im się kazać przełączyć odpowiednią komendą.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.