Skocz do zawartości

Jaki fotel/krzesło kupić?


Hudyvolt

Pomocna odpowiedź

Sabre, dzięki. Nie prezentuje się jakoś rewelacyjnie ale wierzę, że jest wygodny. Lipa, że nie jest dostępny w polskich sklepach co może sprawiać problemy z gwarancją.

Zamówiłem tego DXRacera, podzielę się wrażeniami za jakiś czas.

Link do komentarza
Share on other sites

Hudyvolt, krzesło rzeczywiście nie prezentuje się rewelacyjnie ale jest wygodne i bardzo solidne. Przez ponad 5 lat siedziałem na jednym krześle i nawet nie wyglądało na zużyte w żaden sposób po tym czasie. Ma bardzo wygodne siedzisko i sporo możliwości regulacji. Do domu kupiłem krzesło za 250zł i w ciągu tygodnia było rozklekotane

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli ktoś szukałby czegoś podobnego, to ostatnio udało mi się posiedzieć na AKRACING https://www.akracing.pl/index.php?id_kat=001002 i siedziało się na nim bardzo stabilnie, wygodnie, nie za miękko, z dobrze dopasowaną sylwetką. Rozglądam się właśnie za takim gamingowym i ciekawią mnie opinie na forach. Już chyba w sumie jestem zdecydowany na AKR, bo wygląda solidnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Korzystam z fotela gamingowego, według mnie są one najwygodniejsze. Wygląd nie każdemu musi odpowiadać (są zwykle dość młodzieżowe, ale są też wyjątki).

Ja mam model Diablo X-one - zapłaciłem za niego jakieś 750 złotych pół roku temu. Bardzo wygodny i trwały.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołączę sie do dyskusji, gdyż też obecnie poszukuję wygodnego fotela.
Problem mam taki, że jestem dość wysoką osobą. Mam ponad 190 cm wzrostu.
Większość gamingowych foteli, które sprawdzałem w różnych sklepach, ma oparcia dostosowane do średniego wzrostu europejczyka (o ile nie chińczyka). Podgłówki/zagłówki wbijają mi się w łopatki. Co prowadzi do nienaturanego garbienia się.

Ogólnie szukam czegoś zwykłego. Taniego. Wygodnego. Obrotowego. Bez LEDów, bez bajerów.
Ktoś był w podobnej sytuacji i znalazł coś wygodnego?

Edytowano przez Overwatch
Link do komentarza
Share on other sites

Tuż przed ostatnim zamknięciem sklepów pod wpływem impulsu kupiłem coś takiego taniego:

REGSTRUP

Oczywiście przed zakupem sprawdziłem czy mi pasuje. Przy 181 cm wzrostu minimalnie je obniżyłem. Jest tylko regulacja wysokości, i siły pod jaką zaczyna się odginać oparcie. Oparcie jest małe, i podpiera w krzyżu, co mi bardzo odpowiada. Łopatki są wolne, można swobodnie ruszać rękami. Siedzisko może trochę zbyt kubełkowe.

 

6 godzin temu, Overwatch napisał:

Problem mam taki, że jestem dość wysoką osobą. Mam ponad 190 cm wzrostu.

Znajdziesz siedzisko które Ci ogólnie pasuje, ale jest za niskie, ale produkowane w Polsce, to skontaktuj się z producentem. Być może zrobi wyższe na zamówienie. Warto spróbować. To już było niestety 20. lat temu, ale w ówczesnej pracy szef w jakimś popularnym miejscu zamówił nam dosyć powszechnie wtedy spotykane krzesła biurowe, ale wyższe. Bez żadnego problemu, różniły się tylko długością tłoka. Regulacja wysokości była bardzo duża. To było najwygodniejsze stanowisko pracy w mjej "karierze".

Link do komentarza
Share on other sites

Ja ze swojej strony polecam krzesło biurowe MARKUS z IKEI (cena około 500 zł). Fotel zakupiony w październiku i od tamtej pory korzystam z niego codziennie po 8 godzin. Zależało mi na wysokim oparciu, abym mógł komfortowo się oprzeć (183 cm wzrostu). Bardzo dobrze spisuje się regulowany kąt pochylenia. Brak śladów użytkowania (siatka na oparciu w żadnym miejscu się nie rozdarła) poza lekkim starciem gumy na podłokietnikach. Jeśli chodzi o minusy to podłokietniki wyposażone są jedynie w twardą gumę i dla mnie są zbyt wąskie. 

Link do komentarza
Share on other sites

Z Ikei testowałem dwa modele. RENBERGET oraz MILLBERGET.

RENBERGET jest całkiem spoko dla niskich osób. Wyższym osobom (myślę, że 175cm+) może się wbijać w plecy rama oparcia, gdyż oparcie w środku ma pustą przestrzeń.

MILLBERGET też nie jest złe. Może trochę twarde, sztywne. Niezbyt dobre na długie sesje gamingowe. Miałem takie dwa. Pierwsze było dobre, a drugie okazało się być jakoś dziwnie uszyte i ta pseudo-skóra "pierdzaiała" w miejscu łączenia się oparcia z "poddupkiem" przy każdym pochyleniu się ciałem do tyłu lub przodu. Oparcie w przeciwieństwie do RENBERGET jest wzmocnione i rama już się nie wbija w łopatki. Oparcie też jest puste. Ma zamek. Można sobie coś w oparciu schować 😄

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.