Skocz do zawartości

FAA wprowadza obowiązkową rejestrację dronów


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) w USA ogłosiła zasady obowiązkowej rejestracji latających dronów.Zarejestrować trzeba urządzenia, które używane są w celach hobbystycznych oraz zawodowych. Rejestracja obowiązuje dokładnie od dziś.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

poliakustyczny, patrząc na osoby, które zabierają czasami za budowę własnych quadrocopterów, to może odgórne normy i wymogi nie były by wcale takie złe...

Wszystkie informacje na temat rejestracji można znaleźć tutaj: http://www.faa.gov/news/press_releases/news_story.cfm?newsId=19856&cid=TW378

Ostrzegam jednak, że cały dokument ma ponad 200 stron.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No, było o włos od tragedii. Tak potężny kopter z takim impetem byłby w stanie srogo zranić lub nawet zabić gościa. A jak można podejrzewać, na takich zawodach raczej nie nie używa tandety z Biedronki czy garażowej samoróbki, dlatego jak widziałem dwa spore koptery 2m nad głowami w auli poznańskiej na CybAirBot i zero reakcji organizatorów, to mi ręce opadły. Nie latać nad ludźmi. Basta. Jeszcze zbyt awaryjne są te sprzęty i dziesiątki elementów, które mogą zawieść.

Link do komentarza
Share on other sites

Swoją drogą kto wymyśla te idiotyczne tytuły? Chociaż, mogło być gorzej, mogliśmy przeczytać (zmyślam z sufitu):

Hakerzy czy terroryści - czy kiedyś dowiemy się prawdy? Służby już zamiatają incydent pod dywan.

Metr od celu. Zawiodły systemy naprowadzania?

Terroryści plują sobie w brodę, że nie użyli rakiety.

Zemsta byłej/zdradzonej/zazdrosnej kochanki? Agent zawodnika: nic nie wiem o jego problemach sercowych. Żona: nie podejrzewałam męża o kontakty na boku.

O krok od tragedii. Policja w ostatniej chwili udaremniła próbę przerwania zawodów przez agentów obcego wywiadu.

Czy kamery Leica są zbyt ciężkie? Handlowcy bija na alarm. Przewidywany kryzys sprzedaży tej marki.

Całkowity zakaz lotów dronami bez koncesji nowego ministerstwa? Czy jedna noc wystarczy do dobrej zmiany skandalicznych przepisów? Gigantyczne kary bez ułaskawień dla modelarzy i rowerzystów.

itd..

Link do komentarza
Share on other sites

Ja też chcę:

O włos od zamachu terrorystycznego! Czy stoi za tym hacker 4chan?

"To nie mógł być przypadek" mówią eksperci.

Bezzałogowe urządzenia latające - czy czeka nas apokalipsa?

Rosyjskie pochodzenie drona-samobójcy!

Minister obrony Antoni Macierewicz wie co jest przyczyną ataku!

Broń i narkotyki - nieznane oblicze dronów.

Chciałaś kupić dziecku drona na święta? Przemyśl to jeszcze raz!

Zabójcze maszyny pod choinkami w polskich domach? To możliwe!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.