Skocz do zawartości

Robot Yeti-5000 - tragedia na samym finiszu... Pomocy


ElektronicznySt

Pomocna odpowiedź

Dziś już zdążyłem się pochwalić w jednym z wątków, że nabyłem w sklepie Conrad Elektronic kit robota Yeti- 5000. Zawziąłem się strasznie, polutowałem poskładałem do finałowego momentu i okazało się, że w zakupiony przeze mnie zestaw jest wybrakowany.

Pomijam już fakt, że zabrakło w nim kondensatorów i rezystorów o wartościach deklarowanych przez producenta (z tym poradziłem sobie na własną rękę). Ale wystąpił problem poważniejszy - brakuje 2 cholernych śrubek tzw. Screw- rod connector.

Jak napisałem do sklepu to odesłali mnie do formularza reklamacyjnego, tylko problem jest taki, że ja już robota polutowałem i złożyłem - włożyłem w to dużo pracy i czasu, więc nie mogę go już im odesłać w formie takiego kompletu części jak mi przysłali. Mój błąd jest taki, że przed złożeniem nie policzyłem dokładnie wszystkich śrubek i elementów, ale sklep wydawał mi się poważny, więc od razu zabrałem się za montaż. Czy nie wiecie może gdzie można zakupić takie dwa elementy, które zaznaczyłem czerwonym kolorem na zdjęciu??? będę wdzięczny za wszelkie sugestie, bo bez tych śrubek mój robot nie ruszy, bo nawet nie potrafi bez nich ustać w pionie 🙁 Załamka, tyle roboty i wszystko na nic....

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Skoro obsługa sklepu odesłała Cie do formularza reklamacyjnego, to może warto z niego skorzystać? Dlaczego zakładasz, że będziesz musiał odesłać całość w częściach? Może zwyczajnie doślą Ci brakujące elementy?

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Wypełniłem formularz, ale ich procedura reklamacyjna zakłada odesłanie towaru 🙁

http://www.conrad.pl/tpl_inhalt.htm?websale8=conrad&tpl=tpl_inhalt.htm&include_tpl=../ws-customer-01-aa/servicepages/inc_service.htm

Jeśli te dziwne śrubki są w miarę standardowe to wolałbym je po prostu dokupić, gorzej jak się okaże, że nie są :/ zobaczę jeszcze co mi sklep odpisze, ale moje oczekiwania względem pozytywnego rozwiązania problemu przez nich są raczej niskie do żadnych..

Link do komentarza
Share on other sites

To wygląda na typowe elementy mocujące wahliwie popychacze (bowdeny) do orczyka. Sam mam takich wiele. Powinny być dostępne w sklepach modelarskich. Podaj dokładne wymiary tego czegoś, bo jest wiele rodzajów.

Szukaj w takich miejscach:

https://www.ef3m.pl/pl/searchquery/mocowanie+bowdena/1/phot/5?url=mocowanie,bowdena

http://www.modele.sklep.pl/pl/Kontakt.html

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No to jeśli tam mają M2 i na Twoim rysunku też, to powinno pasować.

A może wybierz się do najbliższego sklepu modelarskiego z robotem i pokaż na żywca o co chodzi? Na pewno da się coś dobrać. Ja osobiście tych beczułek nie lubię, bo nakrętki się odkręcają pod wpływem drgań a nawet po zalakierowaniu jakieś to wszystko koślawe. Problem w tym, że popychacz nie odchodzi od orczyka w płaszczyźnie jego obrotu tylko kilka mm wyżej lub niżej. Plastikowy orczyk pracuje wtedy na skręcanie i ciągle coś się zaciera lub haczy. A pomysłów na mocowanie popychaczy jest mnóstwo. Jeżeli są z drutu, wystarczy zrobić tzw. "Z" czyli dwa zagięcia 90° w odległości ok. 2mm od siebie (w lewo a potem w prawo) i działa super. Mogą być też snapy (przeguby, zatrzaski) kulowe lub takie z poprzeczną ośką przechodzącą przez otwór w orczyku i zabezpieczeniem przed wypadaniem. Regulowane i nie - do wyboru do koloru.

W każdym razie pokaż to swoje cudo jak już będzie biegało po pokoju 🙂

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki Marek, zamówiłem dziś rano mocowania bowdena na serwo M2. Jak ogarnę robota to mam zamiar nagrać krótki filmik i wstawić na forum oraz opisać mocne i słabe strony zakupionego zestawu oraz swoje spostrzeżenia odnośnie składania i programowania Yeti-5k. W ogóle to mam zamiar zamocować na jego głowie moduł, który tworze - czujnik oparów+ mały wentylator, bo w moim domu dwie osoby są palące i chcę, żeby się trochę zdziwiły jak będą oglądać robota i jednocześnie palić fajkę ;]

Problem w tym, że mogę nie zdążyć, bo administratorzy uwzięli się na mnie i mam już drugie ostrzeżenie za problem z dupy 🤯

Te forum jest bardzo fajne, ale jego charakter jest pretensjonalny, nie wybacza błędów.

Link do komentarza
Share on other sites

Brak mi słów...

wiem, że problem prozaiczny dla doświadczonych robotyków, ale bez tych śrubek (mocowań bowdena) robot mi nie ruszy.

Ciekawy pomysł dał mi też Marek z tymi drutami zagiętym w kształt litery "Z" i jeśli (odpukać) nie udało by się dopasować tych mocowań to spróbuję wykorzystać ten pomysł w praktyce.

Link do komentarza
Share on other sites

Te forum jest bardzo fajne, ale jego charakter jest pretensjonalny, nie wybacza błędów.

Jeśli uważasz, że forum jest fajne, to stosuj się do jego zasad. Każdym z Twoich postów, w którym umieszczasz obrazki nie stosujesz się do przyjętych norm, a upomnienia ode mnie lub moderatora ignorujesz. Nie widzę powodów dlaczego akurat Ty miałbyś nie przestrzegać zasad, który tu panują.

Link do komentarza
Share on other sites

Brak mi słów...

wiem, że problem prozaiczny dla doświadczonych robotyków, ale bez tych śrubek (mocowań bowdena) robot mi nie ruszy.

Ciekawy pomysł dał mi też Marek z tymi drutami zagiętym w kształt litery "Z" i jeśli (odpukać) nie udało by się dopasować tych mocowań to spróbuję wykorzystać ten pomysł w praktyce.

Chodziło mi raczej o twoje "problemy z adminami", którzy tak naprawdę jednocześnie właśnie ci pomagają i odpowiadają na pytania. Ja tam jestem zadowolony, że są przynajmniej jakieś wysiłki (mniej lub bardziej skuteczne) żeby utrzymać tu jakiś minimalny poziom kultury i porządek.

A co do popychaczy, to polecam spinacze do papieru, żebyś nie musiał niszczyć oryginalnych drucików.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

hmm... jakbym pokombinował dziś ze spinaczami to może i dziś robot postawiłby pierwsze kroki...

p.s. nie no ja ogólnie doceniam pomocne rady również od adminów, obawiam się jedynie, że zbiorę jeszcze jakieś ostrzeżenia nieświadomie i nie zdążę się pochwalić robotasem, bo zablokowana zostanie możliwość wysyłania postów

Link do komentarza
Share on other sites

No chciałem właśnie poprawić foty wieczorem i pisałem w tej sprawie do administratora, ale wyszło na to że już nie ma to sensu, bo nie cofną mi ostrzeżenia. Natomiast wszelkie nowe foty mam już zamiar wklejać zgodnie ze sztuką. Te stare mogę całkowicie pousuwać jak to jest taki duży problem, bo nie mam po prostu teraz dostępu do źródłowych plików ze zdjęciami.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.