Skocz do zawartości

Code and Solder - Youtubowy kanał Chumanisty


Chumanista

Co chcecie zobaczyć następne?  

31 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chumanista, szukałem trochę i jedyny sensowny statyw z taką opcją, to według mnie Benro A2970F. Fakt, że drogi, ale u mnie to podstawowe wyposażenie warsztatu i wolałem już nie ryzykować, że uszkodzę aparat i obiektyw korzystając z takiego zwykłego statywu (używałem go chyba z 6 lat...). Ten Benro jest dość masywny, różnicę względem zwykłego statywu widać od razu i nawet jestem w stanie jakoś tę cenę sobie usprawiedliwić 😉 Polecam poszukać po lokalnych sklepach foto i zobaczyć na żywo jak wygląda.

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, popatrzę, poszukam.

Aż byłem ciekaw czego używasz i z EXIF wynika mi że masz prawie ten sam aparat co ja i ten sam obiektyw 😃

Do tego po zdjęciach obstawiam biały karton i dwa softboxy/parasolki z żarówkami energooszczędnymi koło 85W. Dobrze zgadłem?

W filmikach masz drobne problemy z ostrością, kiedyś też tak miałem, upewnij się że masz w opcjach włączone manualne ustawienia nagrywania i nagrywasz koło f/8.

Do tego na końcu możesz zrobić "Subskrybuj kanał!" kilkalne bez problemu, a "Sprawdź kursy Fobota >>" jak podłączysz domenę.

Link do komentarza
Share on other sites

Do tego po zdjęciach obstawiam biały karton i dwa softboxy/parasolki z żarówkami energooszczędnymi koło 85W. Dobrze zgadłem?

Niedawno wymieniłem całe oświetlenie, więc pudło 😉

Do tego na końcu możesz zrobić "Subskrybuj kanał!" kilkalne bez problemu, a "Sprawdź kursy Fobota >>" jak podłączysz domenę.

Wiem, wiem, w większości filmików jest to zrobione. Siadam do tego czasami i robię hurtowo na filmach wstecz. Materiały na YT Forbota mają innych charakter niż np. u Ciebie, więc raczej nie walczę tam o subskrypcje. Bardziej traktuję to jako serwer do filmów tylko 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, to pochwal się czym oświetlasz!

Oceniałem po cieniach w Kurs Arduino, poziom II. Bardzo miękkie i dookoła.

A co do napisów: może zainstaluj VidIQ, tam możesz zapamiętać położenie i miejsce w czasie obiektów i dodawać jednym kliknięciem.

Link do komentarza
Share on other sites

Chumanista, teraz mam stół bezcieniowy 2x oświetlenie od spodu, 2x parasolka, softbox na 4x świetlówki od góry, do tego jakieś blendy dla rozproszenia światła. Mocy teraz nie pamiętam, ale łącznie całość około 700W. To świeże zakupy, więc chyba jeszcze nie miałem okazji wykorzystać wszystkiego, dopiero badam temat 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Spoko kanał, widzę, że nawet jakoś się kręci. 🙂

Szkoda tylko, że kanał który pokazuje coś konkretniejszego, co mogłoby przydać się komuś w przyszłości, choćby w życiu zawodowym, nie jest tak popularny, jak kanały tych pseudo internetowych gwiazd i beztalenci. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.