Skocz do zawartości

Gdzie stworzyć prototyp urządzenia,podzespołów,itd


ebolacocacola

Pomocna odpowiedź

Witam wpadłem jakiś czas temu wpadłem na pomysł stworzenia czegoś, nie potrzeba mi tu pisać co to jest , moge jedynie dac jako punkt zaczepienia , ze będzie bazował w jakims stopniu na budowie zegraka dla nurków ,lecz z dodatkowymi funkcjami, mam juz wszystko zaplanowane , jak ma działać mniej więcej wyglądać,id lecz jestem po zarządzaniu nie po elektromechanice czy cos, nie znam sie na podzespołach, miniaturyzacji itd wiem jedynie ze urządzenie dało by się złożyć gdyż istnieją te urządzenia lecz od dzielnie, i pełnią inne funkcje, niż bym chciał żeby pełniły, juz z jakieś 2 lata po troszku sobie ten projekt ze tak powiem organizuje, lecz ostatnio ktoś zrobił coś co jest tylko o parę kroków od tego...i troszkę sie przestraszyłem 😉 czy ktoś mi może podpowiedzieć gdzie moge się zgłosić, do jakiej firmy robiącej , specjalizującej się w tworzeniem prototypów podzespołów urządzeń/prototypów , lecz oczywiscie nie na uścisk reki , tylko prawnie żeby tez się zgadzało , a nie ze ja dam pomysł wydam na prototyp z 30.000 okaże się może ,ze jest strzałem w 10, pójdę odebrać a oni spytają kim jestem, i proszę opuścić budynek ;/ znalazłem parę stron projektujących podzespoły ale wolał bym coś sie dowiedzieć od osób co mogą sie orientować w temacie.

Link do komentarza
Share on other sites

Oj słabo na tym zarządzaniu uczą ortografii i interpunkcji.

Wydaje mi się, że o wiele za bardzo przeceniasz wartość początkowego pomysłu, a za to bardzo mocno nie doceniasz wartości pracy włożonej w pomysłu zrealizowanie, doszlifowanie, zaprojektowanie, przetestowanie, wdrożenie, wyprodukowanie no i oczywiście sprzedanie. Z tego co piszesz to wygląda to tak, jakbyś nam tu napisał "zacząłem pisać książkę, mam już tytuł i ponumerowałem strony, szukam kogoś kto wypełni je tekstem".

Link do komentarza
Share on other sites

mam pomysl co jest najwazniejsze mam wstepne projekty co tez jest wazne lecz nie umiem ich połąćżyć w całosć, zawsze na forach ludzie najpierw wypowiadaja sie nie na temat ;/ chce tylko znac jakąś firme która pomogła by mi stworzyć i połąćżyć pare rzeczy oczywiscie nie za darmo

[ Dodano: 19-12-2016, 21:11 ]

A na marginesie uwierz ze kupił byś to mając rodzine i dbając o ich bezpieczenstwo 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Wątpię.

Piszę jak najbardziej na temat, tylko nie chciałem tego ci tak walnąć wprost, no ale skoro nie dociera, to proszę bardzo. Nie znajdziesz takich firm, bo taki model biznesowy nie ma sensu. 99% wartości przy każdym nowym projekcie nie pochodzi z początkowego pomysłu (choć oczywiście dobry pomysł jest niezbędny żeby zacząć), tylko z wiedzy i doświadczenia zdobytego podczas jego realizacji, oraz ze zgranego zespołu który przy tym powstał. To właśnie to kupują firmy, kiedy wykupują jakiś startup. Nieprzetestowany pomysł na papierze (albo, jeszcze gorzej, tylko w głowie) nie ma żadnej wartości, a nawet ma wartość ujemną, bo może się okazać, że tylko wydaje się genialny, a dowiedzenie jego niemożliwości zajmie cenny czas i zasoby. Idąc dalej tym tropem zauważysz, że zlecenie "wykonania" takiego urządzenia zewnętrznej firmie jest dla ciebie bardzo nieopłacalne, bo to co najcenniejsze z takiego przedsięwzięcia, czyli wiedza i doświadczenie i zgrany zespół, zostają w tej firmie. Z drugiej strony taka firma też nic by z tego nie miała, jeśli zawarlibyście taką umowę, o jakiej piszesz -- bo nie mogłaby użyć tej wiedzy i doświadczenia bez naruszania umowy.

Oczywiście zawsze znajdziesz naciągaczy, którzy ci obiecają wszystko, ale to niekoniecznie się spełni.

Istnieją natomiast firmy takie, jak na przykład https://macrofab.com , które specjalizują się w pomocy przy przepchnięciu projektu przez ostatnie stadia i doprowadzeniu go do stanu, w którym może być on masowo produkowany. Niestety nawet w takim przypadku większość pracy musisz wykonać sam.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

ebolacocacola, jak myślisz o tym na poważnie to zbierz zespół, zbuduj prototyp i na Kickstartera. Tylko musisz wiedzieć że 30kPLN to tu grosze.

Szczególnie biorąc pod uwagę że nie wnosisz prawie żadnej wartości więc będziesz raczej musiał ludziom płacić.

Jak chcesz firmę to tu masz listę: https://www.cirrus.com/en/products/thirdparty/detail/TPC4.html

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli coś by ruszyło w końcu to wyciągnę za łeb z internetu tłumacza dobrego i tyle 🙂 pomoże się dogadać, jak dobrze zapłacę to stojąc na głowie będzie tłumaczył xD ale coś średnio mi odpisują z tych Gliwic,napisali że zespół odpisze ale już półtora tygodnia a tu nic...

Link do komentarza
Share on other sites

Możliwe lecz ja chce od nich konkretow i za to zapłace, nic za darmo od nich nie chce , narazie mieli odpisac ale dalej odzew zerowy...coż czekam dalej i pisze w inne miejsca , zobaczymy w tym roku mija mi 5 lat i moge sprzedac mieszkanie jezeli dadza rade chodziaz w 70% to je sprzedam i to zrobie 🙂

[ Dodano: 07-01-2017, 20:20 ]

jezeli macie jeszcze jeakies propozycje procz tych Gliwic to pisac,kazda pomoc jest na wage złota.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.