Skocz do zawartości

Płytka stykowa - Czy warto ??


Laik

Pomocna odpowiedź

Jasne, jak dotąd nie miałem z tym problemów. Czasami się ułamie jakiś kabelek, ale to normalne, jak się go za dużo razy powygina

Z lutowaniem golpinów to bardzo eleganckie podejście, ale w tym wypadku też bym kupił gotowe kabelki 🙂 Ale podejrzewam, że one wcale nie muszą być najlepszej jakości i też pewnie w końcu się wyłamią.

Link do komentarza
Share on other sites

Z lutowaniem golpinów to bardzo eleganckie podejście, ale w tym wypadku też bym kupił gotowe kabelki 🙂 Ale podejrzewam, że one wcale nie muszą być najlepszej jakości i też pewnie w końcu się wyłamią.

Ja właśnie sobie lutowałem goldpiny, ale niestety po dłuższym używaniu widzę, że są one za grube i za bardzo rozchylają styki.

Link do komentarza
Share on other sites

Czyli tylko ściągasz izolacje?

Ja lutowałem goldpiny i zakrywałem rurką termokurczliwą. Zdaje to egzamin?

Tak jak już pisano wcześniej, dobrym rozwiązanie jest użycie skrętki komputerowej. Taka skrętka ma osiem żył z drutu miedzianego o odpowiedniej grubości do użycia z płytką stykową.

Link do komentarza
Share on other sites

Kupując płytkę stykową (bardzo ją polecam) kupiłem razem takie powyginane kabelki do łączenia i szczerze wam powiem że wolę kable ze skrętki niż tamte. Fakt faktem ładniej wyglądają na płytce ale to nie o wygląd chodzi lecz o poręczność. Tak więc nie warto kupować tych kabelków. Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A czy poszczególne "gniazdka" płytki są ze sobą "domyślnie" połączone? Na przkład czy jedna kolumna lub wiersz są razem zwarte ze sobą? Proszę o szybką odpowiedź, planuję kupić płytkę.

Link do komentarza
Share on other sites

Ta duża wersja składa się z mniejszych modułów.

Większość firm produkuje właśnie takie małe, które jednak można dowolnie łączyć (mają specjalne "zatrzaski")

Link do komentarza
Share on other sites

Kupiłem tą największą i powiem tak :

Kiedy robię coś na takiej płytce to mi nie wychodzi, kiedy po 2 dniach (czytaj czas robienia PCB) lutuję to, to działa koncertowo.

Ale płytkę polecam bo przy układach z mikrokontrolerami się na pewno przyda 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Płytki stykowe sa niezastąpione, tylko trzeba super uważać przy montażu bo łatwo popełnić błąd, ja kilka razy się zagapiłem i popaliłem se elementy bo nie zwróciłem uwagi że dana "ścieżka" jest już "zajęta". Co do wielkości to ja polecam te "średnie" (to są dwie takie jak powyżej w plastikowej obudowie), estetycznie wygląda, cenowo wychodzi podobnie co 2 mniejsze, wielkość wystarczająca do budowy dość skomplikowanych układów.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.