Skocz do zawartości

Kurs Raspberry Pi - #13 - PWM, wejścia, skrypty z kamerą


Pomocna odpowiedź

Dokumentacja serwera: https://httpd.apache.org/docs/2.4/howto/cgi.html

Od strony pythona warto zajrzeć choćby tu: https://www.tutorialspoint.com/python/python_cgi_programming.htm

To na początek powinno dać jako-takie pojęcie jak to się robi. Wbrew pozorom nie jest to takie skomplikowane - jak już się załapie zasadę to potem się dziwisz co ludzie w tym widzą trudnego 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć,

Mam taki "mały" problem z pull up na danym pinie. Polecenie gpio -g mode 26 up - nie działa. Wartość cały czas wynosi 0. Dlaczego tak się dzieje? Podobnie nie działa polecenie z wfi - gdy wciskam przycisk, nie następuje przerwanie procesu.

Mam od paru dni Raspberrypi 4B i gpio version 2.52

Tomasz

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Niestety za cholere nie mogę zminić stanu pinów na UP. Tak by to jakkolwiek zadziałało. Rasppery 4B. Jedyne widoczne zmiany to IN i OUT. te są dokumentowane w >>gpio readall  system przyjmuje polecenie zmiany na UP ale nie ma zmiany zarówno w readall jak i w odczycie stanu dla okreslonego pinu. Wieczorem sprawdze w domu na Raspberry 3B+  

 

Trzeba było przeczytać formum zanim zamiesciłem wpis - Rpi4 nie wspiera UP - czekamy na aktualizację bibliotek - problemy wieku dziecięcego nowego Pi

Edytowano przez LukaszB
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@LukaszB, witam na forum 🙂

18 minut temu, LukaszB napisał:

Trzeba było przeczytać formum zanim zamiesciłem wpis - Rpi4 nie wspiera UP - czekamy na aktualizację bibliotek - problemy wieku dziecięcego nowego Pi

Dokładnie tak. Sami czekamy aż temat się ustabilizuje, aby wprowadzić konkretną poprawkę do kursu. Przykładowe rozwiązania znajdziesz tutaj: https://forbot.pl/forum/topic/10480-kurs-raspberry-pi-12-podstawy-gpio-skrypty/?do=findComment&comment=133201

 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

mam pewien problem z działaniem przycisku i nie wiem w czym jest problem. Otóż podłączyłem wszystko tak jak na zdjęciu, a gdy odczytuje stan pinu to ciągle jest 0. Mogłem coś namieszać w ustawieniach pinów czy one się resetują czy każdym zresetowaniu ? Z góry dziękuje za pomoc 😉


Pozdrawiam,
Karol Kozień

Link do komentarza
Share on other sites

@hardcorzanin witmay na forum.

Problem który napotkałeś prawdopodobnie wynika z błędu w nowej wersji biblioteki wiringPi, tyczy się on wejść sygnałów.

Sprawdź dla pewności czy tak samo wygląda działanie w przypadku ręcznego ustawiania peryferiów opisanego na początku tej części, tam gdzie wpisujesz wartości do plików.

Link do komentarza
Share on other sites

10 godzin temu, hardcorzanin napisał:

Otóż podłączyłem wszystko tak jak na zdjęciu, a gdy odczytuje stan pinu to ciągle jest 0.

Dla formalności dopytam: a nie masz przypadkiem przycisku wetkniętego w płytkę trochę inaczej? Np. obróconego o 90 stopni? Możesz sprawdzić miernikiem czy faktycznie wciśnięcie przycisku zmienia stan na wejściu RPi?

Link do komentarza
Share on other sites

 na raspberry pi 4 nie moge wykonać tych zapaleń diody przez polecenie gpio, nawet gdy wpisuje gpio readall to pokazuje mi komunikat "unable to determine bord type...model 17", to wina płytki czy co może byc nie tak? na poprzedniej częsci kursu zapalenie diody się udało dopóki nie zacząłem próbować gpio

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.