Skocz do zawartości

[Line Follower] Atmega8, L293D, LM324, 4 czujniki


bb5

Pomocna odpowiedź

Tylko, że już i tak, w tym projekcie, trzeba użyć przetwornika ADC do odczytu danych z sharp'ów. Więc to nakładu pracy zbytnio nie zwiększy.

Też wiele zależy od języka w jakim jest napisany program, bo jak w bascomie to niema żadnego problemu, a w C jest trochę trudniej.

Link do komentarza
Share on other sites

Najlepiej poszukaj opisu psotka 3, chyba w tamtym temacie Sabre pisał o kalibracji...

Albo w ogóle szukajka na "kalibracja" i powinno być :]

edit: a jak Ci się nie chce, to po prostu sprawdź sobie co Ci wychodzi dla linii, co dla podłoża i weź "tak pośrodku" ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja tak poza tematem dodam, że w sporo niepotrzebnych miejscach postawiłeś te zielone kropki na schemacie 😉

Powinny one być tylko i wyłącznie, tam gdzie ścieżki przecinają się z innymi i MAJĄ się tam połączyć 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za rady. Zaprojektowałem płytkę. Niestety musiałem zrezygnować ze złącza ISP ( nie mogę powiększyć wymiarów płytki) i usunąłem też LM324 na rzecz podłączenia czujników bezpośrednio do atmegi. Może ktoś rzucić na nią okiem i powiedzieć czy jest wszystko ok.

Schemat ze zmianami:

Płytka:

-------------------------------------

Poprawiłem schemat

Link do komentarza
Share on other sites

Dla lepszego odfiltrowania zakłóceń z sharp'ów powinieneś użyć dwóch dławików i dwóch kondensatorów po jednym na każdy czujnik.

T1 kolektor zielona kropka w złym miejscu powinna być wyżej

Brak kropki między gniazdami do sharp'ów.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale płytka jest dobrze zaprojektowana? Zastosowałem jeden dławik i kondensator bo ma tylko wykryć czy coś jest około 10cm z przodu czy nie. Nie ma to służyć do jakiegoś super dokładnego pomiaru odległości.

Link do komentarza
Share on other sites

Występuje: http://www.seguro.pl/sklep/?zobacz=4386&producent=

Możesz powiedzieć co jest źle w tej płytce?

Faktycznie jest ok, biję się w pierś, w dokumentacji ta obudowa wydaje się szersza od zwykłego dipa. Są dwa typy tej obudowy jedna ma rozstaw 7,62mm (DIP28W), druga ma 15,24mm (DIP28). Na zdjęciach w tme jest układ w tej szerszej obudowie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.