Skocz do zawartości

POMOCY, zniknął projekt


SOYER

Pomocna odpowiedź

😖 Otwieram dziś mój sketch, a tam pusto 😐😖😥

Co się mogło stać? Pokazuje, że plik waży 130kB, ale w środku pusto...

Da się to jakoś odzyskać? Mam to aktualnie wgrane w arduino, da się odzyskać ze sprzętu albo jakoś inaczej?

Nic nie zrobiłem, zapisywałem jak zwykle, a dzisiaj pusto....

HEEELP!!

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Otwórz plik za pomocą jakiegoś edytora tekstu - chociażby notatnika. Jeśli i wtedy będzie pusto, to muszisz poszukać kopii zapasowej - a jeśli jej nie masz, to od teraz już będziesz robił 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Pusto, ale czemu waży 130kB? i jeszcze jedno, arduino IDE jest poprzestawiane... ma ustawioną płytkę arduino uno i port 1, a nic nie zmieniałem, cały czas teraz pracowałem na płytce MEGA2560 i innym porcie...

Link do komentarza
Share on other sites

Na wszelki wypadek zrób kopię tego pliku i całego folderu arduino. Może jakąś aktualizację pobrałeś?

Skoro plik ma 130kB to coś w nim chyba jest - musisz to czymś odczytać. Druga sprawa to sam folder ze środowiskiem Arduino. Przy odrobinie szczęścia może tam być wersja Twojego pliku przerobiona przez preprocesor (czyli z dodanymi np. dyrektywami #include). Musisz w tym pogrzebać i poszukać, może coś znajdziesz.

Ale na przyszłość - pamiętaj o robieniu kopii. A przy okazji poczytaj o systemach wersjonowania, to bardzo pomaga.

[ Dodano: 01-02-2018, 16:56 ]

Sorki - trochę oszukałem. Pod windows-em tymczasowe pliki arduino są w katalogu:

\AppData\Local\Temp\arduino_build_430054

Oczywiście numerek na końcu będzie inny. Możesz sprawdzić, czy coś takiego masz na dysku. Jeśli tak, koniecznie zrób kopię.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dobra znalazłem temporary files, ale ostatnie tam zapisane z arduino build to z 23 grudnia...

Pewnie CCleaner zrobił swoje 😐

Jak plik wstawię do notatnika, to pojawia się pasek przewijania, tak jakby tam coś było, ale nie ma..., podobnie w arduino IDE, też pojawia się pasek przewijania, tym razem w poziomie, ale pusto .... Plik waży swoje ale nie wyświetla zawartości...

Link do komentarza
Share on other sites

Ale masz przygody 🙁 - czas się przesiąść na Linuxa 🙂 A reszta systemu Windows działa jak należy? Nic więcej się nie pozmieniało? Co do tego pliku to spróbuj go otworzyć nie w edytorze tekstowym lecz w HEX edytorze. On Ci wyświetli te 130kB bez interpretacji zawartości.

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawe, że tylko ten szkic zniknął, a inne śmigają no problem...

Nie wiem co to ten hex editor, ale ściągnąłem Hex Editor Neo wgrałem plik i wyświetla mi same zera z góry na dół....

Link do komentarza
Share on other sites

A tam nie wiesz - wiesz. Edytor HEX to jak sama nazwa wskazuje program umożliwiający edycje plików w systemie szesnastkowym. No cóż wygląda na to, że masz 130kB zer i zawartości użytecznej z tego pliku nie wyciągniesz.

Link do komentarza
Share on other sites

No nic, będzie trzeba pisać część od nowa, dobrze że szkielet zachowałem w innym pliku.

Jako, że to lubię to nawet nie bardzo żałuję, pewnie wymyślę i dodam nowe rzeczy 😋 , szkoda tylko trochę czasu poświęconego, ale to i tak wszystko nauka i praktykowanie, więc co mi tam 😃 teraz zrobię to lepiej 😉

Ciekawi mnie tylko co się stało... 🤯

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.