Skocz do zawartości

RPi + TV + rejestrator


SOYER

Pomocna odpowiedź

Witam, taki problem, kupiłem w końcu nowy rejestrator do monitoringu, podłączenie do netu i inne szmery bajery. Podłączyłem, działa, na telefonie pięknie wszystko wyświetla, ale...

Chciałbym mieć obraz na moim TV, niestety położenie kabla HDMI i skrętki (przedłużka usb myszki) łączącego rejestrator i tv jest możliwe, ale strasznie kłopotliwe.

Wykombinowałem instalację apki monitoringu na TV i obsługa jak przez telefon. Niestety mój tv ma "już" 3 lata i jest "smart" ale nie "android smart tv" 😅 ...

Wykombinowałem "android box tv" czyli pudełeczko które ma zainstalowanego androida, podpinamy pod tv i mamy na nim wszystko co w google play itd...

Wykombinowałem też, że może jeszcze lepiej byłoby kupić malinkę, podłączyć ją hdmi z tv, RJ45 z netem, usb z myszą i poprzez przeglądarkę mieć pełny dostęp do rejestratora i przy okazji fajnego kompa podłączonego do tv...

Pytanie: czy ja sobie z tym poradzę? Podłączenie i konfiguracja... Czy kurs forbotowy wystarczy mi do takiego skonfigurowania malinki żeby wszystko śmigało?

Czy lepiej kupić android boxa i plug & play...

Jednak skłaniam się ku malince tylko nie wiem czy to skomplikowana operacja???

Sugestie i porady mile widziane 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

nowy rejestrator do monitoringu

Coś więcej na temat tego urządzenia? Nie wszyscy tutaj są specjalistami od rejestratorów do monitoringu.

Tak ogólnie to zastosowanie telewizora nie ma na nic wpływu, skoro masz komputer z linuxem i klawiaturę/myszkę, a dostęp do danych z kamery jest przez przeglądarkę (jeśli dobrze zrozumiałem).

Link do komentarza
Share on other sites

Lukaszm dzięki za odzew. Typ rejestratora nie ma tu nic do rzeczy, wszystkie (no prawie) dzisiaj mają możliwość łączenia z netem i udostępniania poprzez sieć wszystkich swoich możliwości.

Dobrze zrozumiałeś, jeśli ma się jakikolwiek komputer z dostępem do sieci można zdalnie (w trybie administratora) mieć pełną kontrolę nad rejestratorem monitoringu. Mój pomysł polega na tym żeby zamiast trzymać przy telewizorze laptopa, postawić tam RPi w ładnej obudowie Forbota i używać go jak normalnego kompa.

Moje pytanie brzmi: czy wiedza przekazana w kursie RPi Forbota pozwoli mi na uruchomienie malinki jako mały komp do obsługi neta.

P.S. Nie wiem ile czasu potrzebuje malinka na "zimny start", nie wiem czy może pracować 24h/7d... albo przynajmniej sama "wstaje" o 6 rano i "zasypia" o 23

Link do komentarza
Share on other sites

czy wiedza przekazana w kursie RPi Forbota pozwoli mi na uruchomienie malinki jako mały komp do obsługi neta.

Jeśli dobrze rozumiem problem, to wystarczy podłączyć RPi do ekranu, podłączyć klawiaturę + dostęp do Internetu, a potem włączyć przeglądarkę i wejść stronę na odpowiednim IP(?). Chyba sobie poradzisz.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Uruchomienie trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od tego, co uruchamiasz — istnieje wiele różnych systemów, z interfejsem graficznym lub bez, etc. Może pracować cały czas.

Problem możesz mieć z mocą obliczeniową niezbędną do wyświetlenia video w przeglądarce — w zależności od wielkości tego video i sposobu kodowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Kodi na malince nie da rady? Bo w przeglądarce video raczej nie wyświetlisz... tyle że kodi to kobyła.

Ew. jest na malinkę fafnaździesiąt programów, używających omxplayera do odtwarzania treści z netu... nawet interfejsu graficznego nie trzeba.

Co do pracy 24/7 - u mnie dwie sztuki pracują non-stop, jedna ponad trzy lata, druga ponad rok. Kwestia odpowiedniego skonfigurowania logów żeby co pięć minuty po karcie nie jeździło.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.